Jste zde: Úvod

Obr.

Chceš bezpečnější Ostravu? Staň se strážníkem!

Minimální věk 21 let, bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, zdravotní způsobilost a maturitní zkoušku potřebuje každý zájemce o povolání strážníka městské policie.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (8.11.2016)

Obr.

Městská policie Ostrava posiluje v předvánočním období výkon služby.

Také letos bude Městská policie Ostrava v předvánočním období realizovat preventivně bezpečnostní opatření. Posílení výkonu služby se dotkne zejména míst s větší ...

Obr.

Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků

Šest žen a devět mužů složilo dnes odpoledne za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA. K dnešnímu dni dohlíží na veřejný pořádek v Ostravě 694 strážníků. V rámci rekvalifikačního kurzu se nyní připravuje ...

Autor: Michal Maršo   (1.12.2016)

Obr.

Podnapilý muž poškodil vybavení tramvaje

Oznámení o agresivním 27letém muži, který v Ostravě-Moravské Ostravě poničil interiér tramvaje, přijali strážníci 28. listopadu 2016. Jelikož způsobená škoda přesáhla částku pěti tisíc korun, byla událost k dalšímu šetření předána Policii ČR.

Autor: Michal Maršo   (30.11.2016)

Obr.

Testujeme NANO

Antimikrobiální působení, eliminace pachů či rychlejší a hospodárnější údržba. Ošetřením interiérů vozů se Městská policie Ostrava zapojila do testování nanotechnologií.

Autor: Michal Maršo   (30.11.2016)

Obr.

Muž s růžovou brašnou

V jednu hodinu ráno 23. listopadu 2016 zaujal pozornost strážníků 46letý muž, který se v Ostravě-Svinově pohyboval se dvěma naftou naplněnými kanystry v rukou a dětskou školní brašnou růžové barvy na zádech.

Autor: Michal Maršo   (29.11.2016)

Obr.

První pokus odcizit kabelku mu nevyšel, při druhém jej lapili strážníci

Zloděje, který krátce po sobě zaútočil na dvě ženy, dopadla hlídka městské policie v ranních hodinách 26. listopadu 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě. První z obětí se ataku 24letého muže ubránila a incident oznámila strážníkovi. Díky podrobnému popisu se agresora podařilo vypátrat a to ...

Autor: Michal Maršo   (29.11.2016)

Obr.

Strážníci se zapojili do charitativní sbírky

Oblečením, obuví, ale i dalšími věcmi, které již nepotřebují nebo se jim okoukaly, podpořili ostravští strážníci úsilí charitativní organizace MOMENT.

Autor: Michal Maršo   (28.11.2016)

Obr.

Městská policie Ostrava posiluje v předvánočním období výkon služby

Také letos bude Městská policie Ostrava v předvánočním období realizovat preventivně bezpečnostní opatření. Posílení výkonu služby se dotkne zejména míst s větší koncentrací obyvatel.

Autor: Michal Maršo   (25.11.2016)

Obr.

Posilněn alkoholem zboural odpadkový koš

Pozornost strážníků upoutal podnapilý řidič 16. listopadu 2016 v Ostravě-Porubě. Dechová zkouška u 42letého muže odhalila přítomnost 1,8 promile alkoholu.

Autor: Michal Maršo   (25.11.2016)

Obr.

„Senior jako posel prevence“

Projekt spočívající v zapojení seniorů do informačně vzdělávacího programu a následného předávání získaných poznatků ve svém okolí se již blíží do finále.

Autor: Liana Pospíšilová   (23.11.2016)

Obr.

Agresivní muž udeřil spolubydlícího skleněným půllitrem

K incidentu došlo 15. listopadu 2016 v jedné z ubytoven v Ostravě-Zábřehu. Napadený muž útok odnesl krvácejícím zraněním na čele a temeni hlavy. V dalších útocích podnapilému agresorovi zabránil jeden z ubytovaných hostů.

Autor: Michal Maršo   (22.11.2016)

Obr.

Bezmála 2500 zlikvidovaných injekčních stříkaček a jehel

Další bezpečnostně preventivní opatření zaměřené na sběr injekčních stříkaček mají za sebou strážníci operativního oddílu – skupiny hlídkové služby Městské policie Ostrava. Během sobotního dne hlídky městské policie v rámci města Ostravy sebraly 36 kusů tohoto infekčního materiálu.

Autor: Michal Maršo   (22.11.2016)

Obr.

K útěku před strážníky zvolil tramvaj, dopaden byl na další zastávce

Oznámení o agresivním muži, který v jedné z ubytoven v Ostravě-Mariánských Horách napadl 34letou ženu a následně hlavou rozbil okno vrátnice, přijali strážníci 14. listopadu 2016 odpoledne. Útěk 31letého muže trval jen krátce.

Autor: Michal Maršo   (21.11.2016)

Obr.

Bez předepsaného osvětlení a s více než jednou promile alkoholu

Na riskujícího cyklistu strážníci natrefili v noci z úterý na středu v Ostravě-Porubě. Muž nedbal povinnosti užít zřízené stezky pro cyklisty a hlavu si nelámal ani s osvětlením bicyklu. Dechová zkouška u něj navíc odhalila přítomnost alkoholu.

Autor: Michal Maršo   (17.11.2016)

Obr.

Dopaden při kapesní krádeži

Informaci o kapsáři, který se pokusil v prodejně potravin v Ostravě-Mariánských Horách okrást 56letého muže, obdržela hlídka městské policie 11. listopadu 2016 chvíli po šesté hodině večerní. Krátce nato byl kapesní zloděj předán Policii ČR.

Autor: Michal Maršo   (14.11.2016)

Obr.

Přecházel na červenou, strážníkům tvrdil, že je Pán Bůh

Světelný signál na jednom z přechodů pro chodce v Ostravě-Hrabůvce nerespektoval 52letý muž 9. listopadu 2016. Strážníkům nejprve odmítl předložit občanský průkaz, poté jim vulgárně vynadal.

Autor: Michal Maršo   (12.11.2016)

Obr.

Městská policie Ostrava má speciálně vycvičeného psa pro vyhledávání ztracených osob

Zdárně si o tomto víkendu vedl jeden z našich strážníků skupiny kynologie, který se se svým služebním psem zúčastnil náročné atestační zkoušky Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Úspěšným složením atestace se tato dvojice zařadila ...

Autor: Michal Maršo   (10.11.2016)

Obr.

Strážníci převzali nová vozidla

Desítku nových vozidel s pohonem na stlačený zemní plyn převzali v těchto dnech ostravští strážníci. Slavnostního předání se ujal primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA. Nákup ekologických vozidel je součástí projektu obnovy vozového parku Městské policie Ostrava.

Autor: Michal Maršo   (10.11.2016)

Obr.

Připraveny pomáhat

První desítka z celkem 66 nově zakoupených Senior linek z projektu Ostrava - „Senior linka“ 2016 financovaného Ministerstvem vnitra České republiky za spoluúčasti statutárního města Ostravy již plní svou úlohu. Také zbývající zařízení budou v co nejkratším možném čase instalována.

Autor: Michal Maršo   (9.11.2016)

Obr.

Krádež alkoholu muži neprošla

Láhev za bezmála osm set korun odcizil 4. listopadu 2016 mladý zloděj v jedné z prodejen potravin v Ostravě-Moravské Ostravě. Dlouho se 26letý lapka z lupu neradoval, jeho počínání totiž sledoval zaměstnanec bezpečnostní agentury.

Autor: Michal Maršo   (7.11.2016)


Archív >>

Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]