Jste zde: Úvod

Obr.

Chceš bezpečnější Ostravu? STAŇ SE STRÁŽNÍKEM!!!

Minimální věk 21 let, bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, zdravotní způsobilost a maturitní zkoušku potřebuje každý zájemce o povolání strážníka městské policie.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (8.11.2016)

Obr.

„Bezpečně doma“.

Statutární město Ostrava finančně podpoří projekt s cílem zvýšit pocit bezpečí občanů starších 60 let. Jeho realizace spočívá nejen v poskytování informací o správných ...

Obr.

Strážníci zvou na závěrečnou akci pro veřejnost

Pestrý program si na sobotu 28. října 2017 připravili strážníci úseku prevence a propagace s referenty dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti městské policie v Ostravě-Přívoze na ul. Orebitská. Od 9.00 do 12.00 hod. a od 13.00 do 15.00 hod. budou pro děti připraveny kvízy a testy s ...

Autor: Michal Maršo   (18.10.2017)

Obr.

Senior linka znovu v akci

V soboru 14. října 2017 aktivovala tlačítko pomoci seniorka z Ostravy-Hrabůvky. Žena upadla ve svém bytě, pociťovala závrať a nevolnost. Strážníci byli na místě první a setrvali až do příjezdu rychlé záchranné služby.

Autor: Michal Maršo   (16.10.2017)

Obr.

Našli další dva hledané

Ostravští strážníci o uplynulém víkendu znovu prokázali dobrou místní znalost a povědomí o osobách, které se aktuálně nacházejí v policejním pátrání. Jednoho muže nalezli v sobotu večer v Ostravě-Martinově, druhého objevili v neděli v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Michal Maršo   (16.10.2017)

Obr.

„Bezpečně doma“

Statutární město Ostrava finančně podpoří projekt s cílem zvýšit pocit bezpečí občanů starších 60 let. Jeho realizace spočívá nejen v poskytování informací o správných návycích vedoucích ke zvýšení bezpečí, ale také v bezplatné instalaci technických zařízení, jako jsou panoramatická ...

Autor: Michal Maršo   (12.10.2017)

Obr.

Dřímala na schodech, během okamžiku přišla o kabelku

Nenechavá dvojice využila v sobotu 7. října 2017 nestřeženého okamžiku a okradla v Ostravě-Porubě ženu, která usnula na schodech. Muž a žena si své kořisti dlouho neužili, celou situaci totiž pozorně sledoval strážník obsluhující městský monitorovací kamerový systém.

Autor: Michal Maršo   (10.10.2017)

Obr.

Loudili peníze a cigarety, poté mi vzali telefon

Oznámení o muži, kterého v Ostravě-Porubě okradla trojice zlodějů, přijala hlídka městské policie 4. října 2017 v brzkých ranních hodinách. Krátce nato se strážníkům povedlo podezřelou skupinku dopadnout.

Autor: Michal Maršo   (6.10.2017)

Obr.

Zapomněl dát přednost, poté se pokusil ujet

Ke kolizi mezi osobním automobilem a tramvají došlo 2. října 2017 krátce po dvaadvacáté hodině v Ostravě-Moravské Ostravě. Řidič automobilu nedbal svých povinností a způsobil tak dopravní nehodu. Posléze se pokusil z místa srážky ujet.

Autor: Michal Maršo   (4.10.2017)

Obr.

Tři závody, třikrát na bedně!

Skvělou formu ostravských strážníků prokázaly střelecké soutěže v Přerově, Blansku i Karviné. Ve dvou závodech dokázalo družstvo Městské policie Ostrava zvítězit, v jednom pak vybojovalo stříbrnou pozici.

Autor: Michal Maršo   (2.10.2017)

Obr.

Díky kamerám neunikl další "umělec"

Podezřelý pohyb v jednom z podchodů v Ostravě-Moravské Ostravě zaznamenal strážník obsluhující městský kamerový monitorovací systém 27. září 2017 pár minut po půlnoci.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (29.9.2017)

Obr.

Vysklil zastávku, rychle přijeďte

Oznámení o muži, který na jedné z tramvajových zastávek v Ostravě-Hrabůvce rozbíjí skleněné výplně, přijali strážníci 23. září 2017 krátce po patnácté hodině. Přestože 40letý vandal odjel z místa tramvají, díky podrobnému popisu byl zakrátko dopaden.

Autor: Michal Maršo   (25.9.2017)

Obr.

Ocenění převzali strážníci za 10 a 20 let u městské policie

Ve čtvrtek 21. září 2017 ocenil primátor města Ostravy, Ing. Tomáš Macura, MBA, strážníky sloužící 10 a 20 let v řadách Městské policie Ostrava. Nebyli opomenuti ani kolegové dosahující trvale vynikající pracovní výsledky.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.9.2017)

Obr.

Výzva k výběrovému řízení pro zájemce o pracovní pozici asistent prevence kriminality

Statutární město Ostrava - městská policie vyhlašuje výzvu pro výběr kandidátů na pozici „Asistent prevence kriminality“.

Autor: Michal Maršo   (19.9.2017)

Obr.

Zloděje zlákala navigace

Trojice mužů obklopující čtvrtého upoutala pozornost hlídky městské policie 17. září 2017 krátce po druhé hodině ranní. Nenechavce, který se v Ostravě-Moravské Ostravě pokusil vykrást zaparkované vozidlo, dopadli všímaví kolemjdoucí.

Autor: Michal Maršo   (18.9.2017)

Obr.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR

Navzdory nepříznivému počasí prezentovala Městská police Ostrava také na letošních Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR návštěvníkům svou činnost. Hosté mimo dynamických ukázek skupiny hipologie, mohli zhlédnout také prezentaci dovedností služebních psů. Tradičně proběhla také ...

Autor: Michal Maršo   (18.9.2017)

Obr.

Vynikající výsledek Městské policie Ostrava

Ve dnech 8.–10. září 2017 se uskutečnil již XIII. ročník Mistrovství České republiky záchranných psů, psovodů složek Integrovaného záchranného systému. Družstvo Městské policie Ostrava potvrdilo skvělou připravenost a ze závodu si odvezlo hned několik cenných trofejí.

Autor: Michal Maršo   (13.9.2017)

Obr.

Na volání o pomoc reagovali pohotově

Lupič, který 11. září 2017 krátce po půlnoci v Ostravě-Moravské Ostravě vytrhl z rukou mladé ženy notebook, se z kořisti dlouho neradoval. Přepadené ženě duchapřítomně pomohla skupinka kolemjdoucích mužů. Ti útočníkovi zabránili v útěku a na místo ihned přivolali strážníky.

Autor: Michal Maršo   (12.9.2017)

Obr.

Nakupovali ve velkém, platit se jim nechtělo

S batohem plným odcizeného zboží chtěl 6. září 2017 z nákupního centra v Ostravě-Třebovicích utéct 37letý muž. Jeho počínání sledoval pracovník bezpečnostní agentury, který ihned zalarmoval strážníky.

Autor: Michal Maršo   (10.9.2017)

Obr.

Naučte se správně bránit

Městská policie Ostrava pod záštitou projektu Bezpečnější Ostrava zve na Kurz sebeobrany pro ženy a dívky starší 15 let. Kurz povedou zkušení instruktoři Městské policie Ostrava v objektu bývalého ředitelství MPO na ulici Hlubinská 6 v Ostravě-Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (8.9.2017)

Obr.

Strážníci převzali ocenění za záchranu života

Strážníci Martin Jandura a Ing. Ivo Kotlař převzali v úterý 5. září 2017 z rukou primátora města Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA, stužku "Za záchranu života". Pohotovou reakci a znalosti první pomoci prokázali při dopravní nehodě a ošetření řidiče, kterého za volantem postihl náhlý kolaps.

Autor: Michal Maršo   (5.9.2017)


Archív >>

Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]