Jste zde: Úvod >> Ostatní >> Události

Události

Rok:
Měsic:
Městská část:Seznam událostí za posledních 30 dnů.

12.08.2017    Displej automatu rozbil pěstí
Lokalita: Ostrava - Vítkovice

K události došlo 12. srpna 2017 krátce po třetí hodině ranní v jedné z heren v Ostravě-Vítkovicích. Mladý muž v zápalu hry udeřil do prosklené obrazovky hracího automatu takovou silou, že v ní způsobil praskliny o velikosti 40 x 50 cm. Poté z místa utekl. Chvíli nato jej však strážníci objevili. Muž hlídce městské policie přiznal, že do skleněného displeje udeřil více, než měl. Vzhledem k výši způsobené škody si 23letého muže převzala k dalšímu šetření Policie ČR.


11.08.2017    Vztek na tekoucí vodu vyřešil po svém
Lokalita: Ostrava - Zábřeh

Oznámení o vandalovi, který na dámských toaletách jedné z prodejen potravin v Ostravě-Zábřehu rozbíjí splachovadlo, přijali strážníci 11. srpna 2017 odpoledne. Muž své jednání vysvětloval tím, že dostal zlost na vodu natékající do nádržky a chtěl ji za každou cenu zastavit. Hlídce městské policie dále uvedl, že za poškozený majetek nese plnou odpovědnost a vzniklou škodu uhradí. Poté přiznal občasné užívání pervitinu. Jelikož 34letý muž nebyl schopen ani po poskytnutí nezbytné součinnost strážníka prokázat svou totožnost, byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR. Celá událost byla následně předána k projednání příslušnému správnímu orgánu.


07.08.2017    Zlost si vybil na dveřích autobusu
Lokalita: Ostrava - Přívoz

Oznámení o muži, který v Ostravě-Přívoze úmyslně poškodil autobus, přijali strážníci 7. srpna 2017. Skleněnou výplň předních dveří rozbil 18letý mladík krátce před polednem. Díky podrobnému popisu se jej podařilo hlídce městské policie vypátrat. Jelikož muž nemohl ani po poskytnutí nezbytné součinnosti strážníka prokázat svou totožnost, byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR. Ta si jej pro podezření ze spáchání trestného činu převzala k dalšímu opatření.


04.08.2017    Kradl vitamíny
Lokalita: Ostrava - Mariánské Hory

Ke kuriózní krádeži byla přivolána hlídka městských strážníků dne 4. srpna 2017. Přestupkové jednání se událo v městské části Ostrava-Mariánské Hory. Zde se pokusil muž úmyslně odcizit balení vitamínového přípravku. Po příjezdu městské policie na místo muž neprávem ponechanou krabičku vitamínů zaplatil prodejci. Trest v podobě pokuty uhrazené na místě jej však neminul. V tento den také vyjížděli strážníci ke krádežím potravin či drogerie.


04.08.2017    Strážníci se zabývali sousedskými spory, řešili schválnosti i fyzické napadení
Lokalita: Ostrava - Muglinov

Narušování občanského soužití řešili strážníci 4. srpna 2017 v Ostravě-Muglinově. Vyprané prádlo, které si 53letá žena pověsila na sušák, nalezla po chvíli potřísněné růžovou lepkavou tekutinou. Přivolané hlídce městské policie vysvětlovala, že jde o opakovanou schválnost a jako viníka označila svou sousedku. Ta svou vinu popřela. Celá událost byla oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. K rozepři mezi sousedy vyjížděli strážníci také o den později. Ostříhat křoví přerůstající ze sousedovy zahrady chtěla 62letá žena z Ostravy-Krásného Pole. Po fyzickém útoku skončila s naraženými zády. Jelikož si seniorka stěžovala na malátnost a velké bolesti, byl na místo přivolán zdravotnický personál. Událost si k dalšímu šetření převzala Policie ČR.


03.08.2017    Děti ničily věci barvou a kleštěmi
Lokalita: Ostrava - Vítkovice

První srpnový den v brzkých ranního hodinách zaregistrovala obsluha kamerového systému podezřelé mladíky. Ti nahlíželi do vozidel v městské části Ostrava-Vítkovice. Děti, které při příjezdu hlídky městských policistů od vozidla kvapně utíkaly, byly nalezeny ukryté ve společných prostorách přilehlého domu. Vyslaní strážníci nalezli ve dveřích jednoho zaparkovaného vozidla kleště. Po příjezdu Policie ČR na místo bylo zjištěno, že si výlupci „krátili“ noc rozbíjením a sprejování vozidel i v okolních ulicích. Také vozovka a komunální kontejnery nebyly ušetřeny jejich dlouhé chvíli. Policie si mladistvé podezřelé i s rodiči převzala k dalšímu opatření.


02.08.2017    Jen tak urazil vozidlu zrcátko
Lokalita: Ostrava - Poruba

Při hlídkové činnosti ve večerních hodinách v Ostravě-Porubě dne 2. srpna 2017 upoutala strážníky skupinka tří osob, která kvapně opouštěla přilehlý park. Při průchodu mezi vozidly jeden z mladíků urazil zrcátko parkujícímu vozidlu a dal se na útěk. Poté, co ho dostihl jeden ze strážníků a vyzval, aby posečkal na místě do příjezdu policistů ČR, mladík odvážně tvrdil, že nic neudělal a jestli ano, tak ať mu to strážníci dokáží. Důkaz ve formě svědectví přišel ze strany dalších dvou osob, které s mužem seděli v parku. Přivolaná policejní hlídka si výtržníka i se svědky celé události převzala k dalšímu šetření.


31.07.2017    Městská policie pořádá příměstský tábor, letos již druhý
Lokalita:

V pondělí 31. července 2017 zahájí ostravští strážníci ve spolupráci s asistenty prevence kriminality již druhý letošní příměstský tábor pro děti ze sociálně vyloučených lokalit. Díky dotačnímu programu prevence kriminality Ministerstva vnitra české republiky a za přispění statutárního města Ostravy se jej mohou zúčastnit na dvě desítky dětí. Nebude chybět řada sportovních aktivit a činností zaměřených na prevenci kriminality a protidrogovou prevenci. Děti se zábavnou formou seznámí se základními právními normami či blíže poznají práci strážníků a asistentů prevence kriminality. Přichystána bude samozřejmě také spousta prožitkových aktivit. Děti čekají výlety do okolí, výstavy i exkurze. Celým průběhem tábora je bude rovněž provázet Zápisník malého strážníka, do kterého si mohou zapisovat všechny získané prožitky i poznatky.


30.07.2017    Fotopast odhalila zloděje dřeva
Lokalita: Ostrava - Radvanice

Díky mobilní fotopasti byly dne 30.7.2017 v Ostravě-Radvanicích přistiženi v lese nenechavci nakládající pořezané dřevo. Tento nevydařený čin měli na svědomí tři muži, kteří se rozhodli obohatit na úkor majitele lesa. Strážníci jeli „na jisto“, jelikož dle pořízených fotografií se v lese nacházelo podezřelé vozidlo. V době příjezdu vyslané hlídky docházelo k nakládce přibližně metrových kulatin dřeva. Následovala lustrace osob a zjištění, že jeden z mužů má již trestnou minulost za sebou. Přivolaná hlídka státních policistů si celou věc přebrala k dalšímu šetření. Tyto fotopasti také pomáhají odhalovat v odlehlejších oblastech města osoby zakládající černé skládky.


27.07.2017    Co pohledávali v cizím automobilu, budou nyní muset vysvětlovat policistům
Lokalita: Ostrava - Kunčičky

K neoprávněnému vniknutí do vozidla došlo krátce před půlnocí 27. července 2017 v Ostravě-Kunčičkách. Trojice mladíků ve věku 17,22 a 23 let si všiml pozorný svědek, který na místo ihned přivolal strážníky. Chvíli před příjezdem hlídky městské policie muži automobil opustili a ukryli se do vchodu bytového domu. Tam je o chvíli později strážníci také nalezli. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou událost následně převzala Policie ČR.


20.07.2017    Senior linka opět pomáhala, strážníci vyráželi ke zdravotním komplikacím i podezřelé osobě
Lokalita: Ostrava - Výškovice

Krátce před sedmou hodinou večerní 20. července 2017 vyjížděli strážníci do Ostravy-Výškovic, kde tlačítko pomoci aktivovala 85letá žena. Seniorka měla potíže s dýcháním a závratě. Hlídka městské policie u ní zůstala až do příjezdu rychlé záchranné služby. Zdravotnický personál následně rozhodl o jejím převozu do nemocnice. Chvíli nato vyráželi strážníci do Ostravy-Pustkovce. Podezřelé zvuky v okolí vstupních dveří vyděsily 76letou seniorku natolik, že si prostřednictvím Senior linky přivolala pomoc. Strážníci na místě nikoho neobjevili, ale při kontrole okolí nalezli přistavený žebřík pod jedním z oken domu a odmontované sítě proti hmyzu. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou událost převzala Policie ČR.


18.07.2017    Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků
Lokalita:

Tři ženy a osm mužů složilo dnes dopoledne za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA. K dnešnímu dni dohlíží na veřejný pořádek v Ostravě 698 strážníků. Řady ostravské městské policie se rozšířily o jedenáct nováčků, kteří v uplynulých dnech úspěšně ukončili závěrečnou zkouškou tříměsíční rekvalifikační kurz potřebný k získání osvědčení strážníka. Zvládnutím náročného výcviku si čekatelé osvojili nejen právní normy potřebné pro výkon tohoto povolání, ale prošli také výcvikem v sebeobraně, střeleckou a taktickou přípravou. Nedílnou součástí absolvovaného kurzu bylo také získání dovedností v poskytování první pomoci nebo zvládnutí základů kriminalistiky a psychologie.


18.07.2017    Alkohol jako lék
Lokalita: Ostrava - Poruba

Oznámení o silně podnapilých mužích, kteří v Ostravě-Porubě slovně napadají procházející občany, přijali strážníci 18. července 2017 krátce po poledni. Konzumaci alkoholických nápojů v místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou města zakázáno, vysvětlovali zasahující hlídce městské policie svérázně. Starší z mužů uvedl, že alkohol potřebuje k životu, jelikož jej užívá jako lék. Druhý tvrdil, že je na alkoholu závislý a tudíž jej může pít, kde chce. Přestupkové jednání budou oba nyní vysvětlovat příslušnému správnímu orgánu.


15.07.2017    Rozbité okénko a úprk před strážníky
Lokalita: Ostrava - Moravská Ostrava

Vykradení vozidla překazili strážníci 33letému muži 15. července 2017 krátce po osmnácté hodině v Ostravě-Moravské Ostravě. Na zloděje upozornil hlídku městské policie všímavý kolemjdoucí. Nenechavec se okamžitě pokusil o útěk. Přeskočil přilehlý plot a chtěl prchnout vedlejší ulicí. Chvíli nato jej strážníci dopadli. Na místě nalezli také vozidlo s rozbitým zadním okénkem. Muž jim následně sdělil, že se do auta pouze díval a utíkal, protože měl strach. Dále uvedl, že má bohatou trestní minulost. Pro podezření ze spáchání trestného činu si celou událost převzala Policie ČR.


14.07.2017    Spolupráce při záchraně
Lokalita: Ostrava - Hrabůvka

Informaci o dopravní nehodě, při níž byl v Ostravě-Hrabůvce sražen chodec, podal strážníkům pozorný svědek 14. července 2017. První pomoc běžela zraněnému muži poskytnout nejen hlídka městské policie, ale také lékař, který šel náhodou kolem. Sražený muž nebyl při vědomí, měl lapavé dechy a bylo zde i podezření na poškození páteře a mozku. Strážníci byli přítomnému lékaři nápomocni až do příjezdu rychle záchranné služby. Následně v místě usměrňovali provoz. Celou událost si k šetření převzala Policie ČR.Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]