Jste zde: Úvod

Obr.

Chceš bezpečnější Ostravu? Staň se strážníkem!

Minimální věk 21 let, bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, zdravotní způsobilost a maturitní zkoušku potřebuje každý zájemce o povolání strážníka městské policie.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (8.11.2016)

Obr.

Spolupráce při záchraně.

Informaci o dopravní nehodě, při níž byl v Ostravě-Hrabůvce sražen chodec, podal strážníkům pozorný svědek 14. července 2017. První pomoc běžela zraněnému muži ...

Obr.

Značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA

Díky finanční podpoře Ministerstva vnitra ČR a statutárního města Ostravy proběhnou na vytipovaných cyklostezkách další značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek.

Autor: Michal Maršo   (24.7.2017)

Obr.

Alkohol jako lék

Oznámení o silně podnapilých mužích, kteří v Ostravě-Porubě slovně napadají procházející občany, přijali strážníci 18. července 2017 krátce po poledni. Konzumaci alkoholických nápojů v místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou města zakázáno, vysvětlovali zasahující hlídce městské ...

Autor: Michal Maršo   (24.7.2017)

Obr.

Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků

Tři ženy a osm mužů složilo dnes dopoledne za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA. K dnešnímu dni dohlíží na veřejný pořádek v Ostravě 698 strážníků.

Autor: Michal Maršo   (18.7.2017)

Obr.

Spolupráce při záchraně

Informaci o dopravní nehodě, při níž byl v Ostravě-Hrabůvce sražen chodec, podal strážníkům pozorný svědek 14. července 2017. První pomoc běžela zraněnému muži poskytnout nejen hlídka městské policie, ale také lékař, který šel náhodou kolem.

Autor: Michal Maršo   (17.7.2017)

Obr.

Učili se, jak čelit fyzickému napadení

S ohledem na možná rizika konfliktů v sociálně vyloučených lokalitách, proběhl výcvik asistentů prevence kriminality v základech sebeobrany. Školení bylo vedeno externími instruktory karate.

Autor: Michal Maršo   (14.7.2017)

Obr.

Nový okap dlouho nevydržel, zasáhnout museli strážníci

Svodovou okapovou rouru z nově opraveného domu v Ostravě-Moravské Ostravě strhl 31letý muž v dopoledních hodinách 9. července 2017. Pozinkovaný svod v délce zhruba čtyř metrů následně odložil za kontejnery komunálního odpadu.

Autor: Michal Maršo   (13.7.2017)

Obr.

Snaží se vloupat do auta, na hlavě má černou kšiltovku

Zloděje, který násilně otevřel jedno ze zaparkovaných vozidel v Ostravě-Moravské Ostravě, dopadli strážníci 9. července 2017 krátce po třetí hodině ranní. Jakmile 28letý muž zahlédl hlídku městské policie, okamžitě se pokusil o útěk.

Autor: Michal Maršo   (12.7.2017)

Obr.

Loupil s nožem v ruce

Pozornost hlídky městských strážníků upoutala silně rozrušená žena na zastávce MHD v městské části Ostrava–Přívoz 5. července 2017 v pozdních večerních hodinách . Po krátkém vysvětlení byly zalarmovány všechny hlídky v okolí události, kterým byl popsán pachatel loupežného přepadení.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (10.7.2017)

Obr.

Jeden chtěl vykopané brambory prodat, druhý zkonzumovat

Při pravidelné pochůzkové činnosti kolem polí v městské části Ostrava-Dubina, kde dochází k častým krádežím zemědělských plodin, zpozorovala hlídka městských strážníků po setmění dvě podezřelé osoby.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (10.7.2017)

Obr.

Obtěžuje mládež, jednoho chlapce zranil

Na agresivní chování staršího muže upozornila hlídkující strážnici pozorná kolemjdoucí. Podnapilý 60letý muž na školáky vulgárně pokřikoval a snažil se je chytat za ruce a batohy. K incidentu došlo 27. června 2017 krátce po osmé hodině ranní v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Michal Maršo   (3.7.2017)

Obr.

Z okna letěly plechovky, hrnec, dřevěná skříňka i televizor

Oznámení o muži, který v Ostravě-Slezské Ostravě hází věci po lidech, přijali strážníci 24. června 2017 krátce před jednadvacátou hodinou. Podnapilému 37letému muži se nelíbila skupinka osob sedící před domem a tak se rozhodl jednat. V krátkém sledu tak z třetího patra vylétlo několik ...

Autor: Michal Maršo   (27.6.2017)

Obr.

Asistenti prevence kriminality se zaměřili na záškoláky

Chodit řádně do školy není pro každého samozřejmostí, i proto asistenti prevence kriminality, strážníci-okrskáři a preventisté Městské policie Ostrava spojili své síly a v průběhu června učinili dvě větší opatření zaměřené na dodržování povinné školní docházky.

Autor: Michal Maršo   (25.6.2017)

Obr.

Obhájili zlato

Prvenství vybojovali ostravští strážníci na dvanáctém ročníku střeleckého turnaje „O pohár starosty Mikulov“. Klání se zúčastnilo více než 30 tříčlenných družstev a přes 120 jednotlivců převážně z řad městských a obecních policií z celé ČR. Střelecký turnaj se odehrál 15. června 2017 a ...

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.6.2017)

Obr.

Skleněné výplně zastávek i okna dispečinku

Informace o mladém muži, který v Ostravě-Porubě hlasitě křičí a hází kameny do oken, přijali strážníci 19. června 2017 hodinu po půlnoci. Přestože nakonec nedošlo ke škodám na majetku, své jednání bude mladík vysvětlovat příslušnému správnímu orgánu.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.6.2017)

Obr.

Podpis trénoval na fasádě domu

Mladého sprejera dopadla hlídka městské policie 18. června 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. Nápis modré barvy o velikosti 80 x 50 cm namaloval 24letý muž na zeď bytového domu krátce před druhou hodinou ranní.

Autor: Michal Maršo   (19.6.2017)

Obr.

Skokem z výšky chtěli ukončit svůj život

Hned dvakrát zabránili v těchto dnech ostravští strážníci sebevražedným úmyslům. Nejprve 16. června 2017 v Ostravě-Výškovicích, kde chtěl skoncovat se životem 33letý muž. Strážníky zalarmovala jeho příbuzná. Muž si způsobil řezná poranění na rukou a poté se zamkl v jednom z pokojů bytu.

Autor: Michal Maršo   (19.6.2017)

Obr.

Usnul na lavičce, během chvíle přišel o řetízek i náramek

Dvojice zlodějů okradla spícího muže na jedné z tramvajových zastávek v Ostravě-Přívoze 14. června 2017 krátce před čtvrtou hodinou ranní. Zasahující hlídka městské policie povedenou dvojku rychle dopadla.

Autor: Michal Maršo   (17.6.2017)

Obr.

Žízeň zahnal čističem oken

Oznámení o muži, který v jedné z prodejen v Ostravě-Zábřehu vypil prostředek určený k leštění oken, přijali strážníci 12. června 2017. Způsobenou škodu v hodnotě čtrnácti korun muž odmítl uhradit a chtěl z místa odejít.

Autor: Michal Maršo   (13.6.2017)

Obr.

Kradli „ve velkém“

Několika neobvyklými krádežemi se v těchto dnech zabývali ostravští strážníci. V desítkách kusů byly odcizeny například žvýkačky, konzervy či čokolády.

Autor: Michal Maršo   (11.6.2017)


Archív >>

Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]