Jste zde: Úvod

Archív aktualit

Obr.

Strážníci zvou na závěrečnou akci pro veřejnost

Pestrý program si na sobotu 28. října 2017 připravili strážníci úseku prevence a propagace s referenty dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti městské policie v Ostravě-Přívoze na ul. Orebitská. Od 9.00 do 12.00 hod. a od 13.00 do 15.00 hod. budou pro děti připraveny kvízy a testy s dopravní tématikou, chybět nebude jízda zručnosti ani tvůrčí dílnička. Velkým lákadlem bude také laserová střelnice, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet, jak přesnou mají mušku.

Autor: Michal Maršo   (18.10.2017)

Obr.

Senior linka znovu v akci

V soboru 14. října 2017 aktivovala tlačítko pomoci seniorka z Ostravy-Hrabůvky. Žena upadla ve svém bytě, pociťovala závrať a nevolnost. Strážníci byli na místě první a setrvali až do příjezdu rychlé záchranné služby.

Autor: Michal Maršo   (16.10.2017)

Obr.

Našli další dva hledané

Ostravští strážníci o uplynulém víkendu znovu prokázali dobrou místní znalost a povědomí o osobách, které se aktuálně nacházejí v policejním pátrání. Jednoho muže nalezli v sobotu večer v Ostravě-Martinově, druhého objevili v neděli v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Michal Maršo   (16.10.2017)

Obr.

„Bezpečně doma“

Statutární město Ostrava finančně podpoří projekt s cílem zvýšit pocit bezpečí občanů starších 60 let. Jeho realizace spočívá nejen v poskytování informací o správných návycích vedoucích ke zvýšení bezpečí, ale také v bezplatné instalaci technických zařízení, jako jsou panoramatická kukátka, bezpečnostní řetízky či petlice.

Autor: Michal Maršo   (12.10.2017)

Obr.

Dřímala na schodech, během okamžiku přišla o kabelku

Nenechavá dvojice využila v sobotu 7. října 2017 nestřeženého okamžiku a okradla v Ostravě-Porubě ženu, která usnula na schodech. Muž a žena si své kořisti dlouho neužili, celou situaci totiž pozorně sledoval strážník obsluhující městský monitorovací kamerový systém.

Autor: Michal Maršo   (10.10.2017)

Obr.

Loudili peníze a cigarety, poté mi vzali telefon

Oznámení o muži, kterého v Ostravě-Porubě okradla trojice zlodějů, přijala hlídka městské policie 4. října 2017 v brzkých ranních hodinách. Krátce nato se strážníkům povedlo podezřelou skupinku dopadnout.

Autor: Michal Maršo   (6.10.2017)

Obr.

Zapomněl dát přednost, poté se pokusil ujet

Ke kolizi mezi osobním automobilem a tramvají došlo 2. října 2017 krátce po dvaadvacáté hodině v Ostravě-Moravské Ostravě. Řidič automobilu nedbal svých povinností a způsobil tak dopravní nehodu. Posléze se pokusil z místa srážky ujet.

Autor: Michal Maršo   (4.10.2017)

Obr.

Tři závody, třikrát na bedně!

Skvělou formu ostravských strážníků prokázaly střelecké soutěže v Přerově, Blansku i Karviné. Ve dvou závodech dokázalo družstvo Městské policie Ostrava zvítězit, v jednom pak vybojovalo stříbrnou pozici.

Autor: Michal Maršo   (2.10.2017)

Obr.

Díky kamerám neunikl další "umělec"

Podezřelý pohyb v jednom z podchodů v Ostravě-Moravské Ostravě zaznamenal strážník obsluhující městský kamerový monitorovací systém 27. září 2017 pár minut po půlnoci.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (29.9.2017)

Obr.

Vysklil zastávku, rychle přijeďte

Oznámení o muži, který na jedné z tramvajových zastávek v Ostravě-Hrabůvce rozbíjí skleněné výplně, přijali strážníci 23. září 2017 krátce po patnácté hodině. Přestože 40letý vandal odjel z místa tramvají, díky podrobnému popisu byl zakrátko dopaden.

Autor: Michal Maršo   (25.9.2017)

Obr.

Ocenění převzali strážníci za 10 a 20 let u městské policie

Ve čtvrtek 21. září 2017 ocenil primátor města Ostravy, Ing. Tomáš Macura, MBA, strážníky sloužící 10 a 20 let v řadách Městské policie Ostrava. Nebyli opomenuti ani kolegové dosahující trvale vynikající pracovní výsledky.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.9.2017)

Obr.

Výzva k výběrovému řízení pro zájemce o pracovní pozici asistent prevence kriminality

Statutární město Ostrava - městská policie vyhlašuje výzvu pro výběr kandidátů na pozici „Asistent prevence kriminality“.

Autor: Michal Maršo   (19.9.2017)

Obr.

Zloděje zlákala navigace

Trojice mužů obklopující čtvrtého upoutala pozornost hlídky městské policie 17. září 2017 krátce po druhé hodině ranní. Nenechavce, který se v Ostravě-Moravské Ostravě pokusil vykrást zaparkované vozidlo, dopadli všímaví kolemjdoucí.

Autor: Michal Maršo   (18.9.2017)

Obr.

Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil AČR

Navzdory nepříznivému počasí prezentovala Městská police Ostrava také na letošních Dnech NATO v Ostravě & Dnech Vzdušných sil AČR návštěvníkům svou činnost. Hosté mimo dynamických ukázek skupiny hipologie, mohli zhlédnout také prezentaci dovedností služebních psů. Tradičně proběhla také ukázka preventivní činnosti.

Autor: Michal Maršo   (18.9.2017)

Obr.

Vynikající výsledek Městské policie Ostrava

Ve dnech 8.–10. září 2017 se uskutečnil již XIII. ročník Mistrovství České republiky záchranných psů, psovodů složek Integrovaného záchranného systému. Družstvo Městské policie Ostrava potvrdilo skvělou připravenost a ze závodu si odvezlo hned několik cenných trofejí.

Autor: Michal Maršo   (13.9.2017)

Obr.

Na volání o pomoc reagovali pohotově

Lupič, který 11. září 2017 krátce po půlnoci v Ostravě-Moravské Ostravě vytrhl z rukou mladé ženy notebook, se z kořisti dlouho neradoval. Přepadené ženě duchapřítomně pomohla skupinka kolemjdoucích mužů. Ti útočníkovi zabránili v útěku a na místo ihned přivolali strážníky.

Autor: Michal Maršo   (12.9.2017)

Obr.

Naučte se správně bránit

Městská policie Ostrava pod záštitou projektu Bezpečnější Ostrava zve na Kurz sebeobrany pro ženy a dívky starší 15 let. Kurz povedou zkušení instruktoři Městské policie Ostrava v objektu bývalého ředitelství MPO na ulici Hlubinská 6 v Ostravě-Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (8.9.2017)

Obr.

Nakupovali ve velkém, platit se jim nechtělo

S batohem plným odcizeného zboží chtěl 6. září 2017 z nákupního centra v Ostravě-Třebovicích utéct 37letý muž. Jeho počínání sledoval pracovník bezpečnostní agentury, který ihned zalarmoval strážníky.

Autor: Michal Maršo   (10.9.2017)

Obr.

Strážníci převzali ocenění za záchranu života

Strážníci Martin Jandura a Ing. Ivo Kotlař převzali v úterý 5. září 2017 z rukou primátora města Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA, stužku "Za záchranu života". Pohotovou reakci a znalosti první pomoci prokázali při dopravní nehodě a ošetření řidiče, kterého za volantem postihl náhlý kolaps.

Autor: Michal Maršo   (5.9.2017)

Obr.

Počmárali okna, okapy i vozidlo

Čtveřici, která si 31. srpna 2017 v Ostravě-Hrabůvce krátila čas malováním po budovách, zaregistroval strážník v době osobního volna. Následně bylo zjištěno, že skupinka pokreslila nejen okna a okapové svody, ale také jedno motorové vozidlo.

Autor: Michal Maršo   (4.9.2017)

Obr.

"Ruka zákona" ve službách školáčků

Preventivně-bezpečnostní opatření v souvislosti se začátkem školního roku zahájí ostravští strážníci v pondělí 4. září 2017 a bude probíhat až do konce týdne.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (1.9.2017)

Obr.

Pozvánka na dětské dopravní hřiště

Bohatý program si na pátek 1. září 2017 připravili strážníci úseku prevence a propagace s referenty dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti městské policie v Ostravě-Přívoze na ul. Orebitská. Od 10 do 13 hodin a od 14 do 17 hodin budou pro děti připraveny kvízy a testy s dopravní tématikou, chybět nebude dopravní slalom, jízda zručnosti nebo tvůrčí dílnička, ve které si děti budou moci vyrobit drobný dárek.

Autor: Michal Maršo   (29.8.2017)

Obr.

Vloupání do objektu zabránil strážník v osobním volnu

Počínání 26letého muže, jenž se 23. srpna 2017 krátce po šesté hodině ranní pokoušel násilně vniknout do jednoho z objektů v Ostravě-Slezské Ostravě, překazil strážník cestou do zaměstnání. Na vstupní dveře budovy se mladý lapka vybavil šroubovákem.

Autor: Michal Maršo   (28.8.2017)

Obr.

XX. mezinárodní setkání jízdních policií ovládli ostravští jezdci

Dne 26. srpna 2017 se v Ostravě konalo jubilejní XX. mezinárodní setkání jízdních policií, které skončilo velkým úspěchem domácích strážníků. Zástupci jízdních policií z České republiky i ze zahraničí se setkali, aby spolu se svými čtyřnohými svěřenci předvedli dovednosti a umění obstát v náročných situacích, kterým při výkonu služby čelí a vyměnili si navzájem cenné zkušenosti.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (27.8.2017)

Obr.

Upozornil na sebe riskantní jízdou, pak se vydával za bratra

Nebezpečně kličkující vozidlo upoutalo pozornost strážníků 21. srpna 2017 krátce po jednadvacáté hodině v Ostravě-Výškovicích. Přestože se 40letý řidič pokusil hlídku městské policie zmást, nepravost nahlášených údajů byla brzy odhalena.

Autor: Michal Maršo   (22.8.2017)

Obr.

Městská policie Ostrava Vás zve na jubilejní XX. mezinárodní setkání jízdních policií

Jedinečnou příležitost seznámit se s dovednostmi strážníků a policistů, kteří svou službu vykonávají v sedlech koní, budete mít v sobotu 26. srpna 2017 od 12.15 hodin. Také v letošním roce se dějištěm Mezinárodního setkání jízdních policií stane zadní část areálu Komenského sadů na ul. Hrušovská v Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (16.8.2017)

Obr.

Displej automatu rozbil pěstí

K události došlo 12. srpna 2017 krátce po třetí hodině ranní v jedné z heren v Ostravě-Vítkovicích. Mladý muž v zápalu hry udeřil do prosklené obrazovky hracího automatu takovou silou, že v ní způsobil praskliny o velikosti 40 x 50 cm. Poté z místa utekl.

Autor: Michal Maršo   (15.8.2017)

Obr.

Vztek na tekoucí vodu vyřešil po svém

Oznámení o vandalovi, který na dámských toaletách jedné z prodejen potravin v Ostravě-Zábřehu rozbíjí splachovadlo, přijali strážníci 11. srpna 2017 odpoledne. Muž své jednání vysvětloval tím, že dostal zlost na vodu natékající do nádržky a chtěl ji za každou cenu zastavit.

Autor: Michal Maršo   (15.8.2017)

Obr.

Na dětské dopravní hřiště za zábavou i poučením

Absolvovat jízdu zručnosti či si znovu ověřit znalost dopravních značek a předpisů mohou malí cyklisté již tuto sobotu 12. srpna 2017 na ulici Orebitská v Ostravě-Přívoze.

Autor: Michal Maršo   (10.8.2017)

Obr.

Zlost si vybil na dveřích autobusu

Oznámení o muži, který v Ostravě-Přívoze úmyslně poškodil autobus, přijali strážníci 7. srpna 2017. Skleněnou výplň předních dveří rozbil 18letý mladík krátce před polednem. Díky podrobnému popisu se jej podařilo hlídce městské policie vypátrat.

Autor: Michal Maršo   (9.8.2017)

Obr.

Strážníci se zabývali sousedskými spory, řešili schválnosti i fyzické napadení

Narušování občanského soužití řešili strážníci 4. srpna 2017 v Ostravě-Muglinově. Vyprané prádlo, které si 53letá žena pověsila na sušák, nalezla po chvíli potřísněné růžovou lepkavou tekutinou.

Autor: Michal Maršo   (7.8.2017)

Obr.

Děti ničily věci barvou a kleštěmi

První srpnový den v brzkých ranních hodinách zaregistrovala obsluha kamerového systému podezřelé osoby při nahlížení do zaparkovaných vozidel v městské části Ostrava-Vítkovice.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (3.8.2017)

Obr.

Jen tak urazil vozidlu zrcátko

Při hlídkové činnosti ve večerních hodinách dne 2. srpna 2017 v Ostravě-Porubě upoutala strážníky skupinka tří osob, která kvapně opouštěla přilehlý park. Při průchodu mezi vozidly jeden z mladíků urazil zrcátko parkujícímu vozidlu a dal se na útěk.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (3.8.2017)

Obr.

Fotopast odhalila zloděje dřeva

Díky mobilní fotopasti byly dne 30. července 2017 v Ostravě-Radvanicích přistiženi v lese nenechavci nakládající pořezané dřevo. Tento nevydařený čin měli na svědomí tři muži, kteří se rozhodli obohatit na úkor majitele lesa.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (1.8.2017)

Obr.

Městská policie pořádá příměstský tábor, letos již druhý

V pondělí 31. července 2017 zahájí ostravští strážníci ve spolupráci s asistenty prevence kriminality již druhý letošní příměstský tábor pro děti ze sociálně vyloučených lokalit. Díky dotačnímu programu prevence kriminality Ministerstva vnitra české republiky a za přispění statutárního města Ostravy se jej mohou zúčastnit na dvě desítky dětí.

Autor: Michal Maršo   (28.7.2017)

Obr.

Co pohledávali v cizím automobilu, budou nyní muset vysvětlovat policistům

K neoprávněnému vniknutí do vozidla došlo krátce před půlnocí 27. července 2017 v Ostravě-Kunčičkách. Trojice mladíků ve věku 17,22 a 23 let si všiml pozorný svědek, který na místo ihned přivolal strážníky.

Autor: Michal Maršo   (28.7.2017)

Obr.

Výběrové řízení na pozici manuální pracovník skupiny Hipologie

Městská policie Ostrava vyhlašuje výběrové řízení na pozici manuální pracovník skupiny Hipologie

Autor: Dana Klišová   (28.7.2017)

Obr.

Senior linka opět pomáhala, strážníci vyráželi ke zdravotním komplikacím i podezřelé osobě

Krátce před sedmou hodinou večerní 20. července 2017 vyjížděli strážníci do Ostravy-Výškovic, kde tlačítko pomoci aktivovala 85letá žena. Seniorka měla potíže s dýcháním a závratě.

Autor: Michal Maršo   (25.7.2017)

Obr.

Značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA

Díky finanční podpoře Ministerstva vnitra ČR a statutárního města Ostravy proběhnou na vytipovaných cyklostezkách další značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek.

Autor: Michal Maršo   (24.7.2017)

Obr.

Alkohol jako lék

Oznámení o silně podnapilých mužích, kteří v Ostravě-Porubě slovně napadají procházející občany, přijali strážníci 18. července 2017 krátce po poledni. Konzumaci alkoholických nápojů v místě, kde je to obecně závaznou vyhláškou města zakázáno, vysvětlovali zasahující hlídce městské policie svérázně.

Autor: Michal Maršo   (24.7.2017)

Obr.

Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků

Tři ženy a osm mužů složilo dnes dopoledne za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA. K dnešnímu dni dohlíží na veřejný pořádek v Ostravě 698 strážníků.

Autor: Michal Maršo   (18.7.2017)

Obr.

Spolupráce při záchraně

Informaci o dopravní nehodě, při níž byl v Ostravě-Hrabůvce sražen chodec, podal strážníkům pozorný svědek 14. července 2017. První pomoc běžela zraněnému muži poskytnout nejen hlídka městské policie, ale také lékař, který šel náhodou kolem.

Autor: Michal Maršo   (17.7.2017)

Obr.

Učili se, jak čelit fyzickému napadení

S ohledem na možná rizika konfliktů v sociálně vyloučených lokalitách, proběhl výcvik asistentů prevence kriminality v základech sebeobrany. Školení bylo vedeno externími instruktory karate.

Autor: Michal Maršo   (14.7.2017)

Obr.

Nový okap dlouho nevydržel, zasáhnout museli strážníci

Svodovou okapovou rouru z nově opraveného domu v Ostravě-Moravské Ostravě strhl 31letý muž v dopoledních hodinách 9. července 2017. Pozinkovaný svod v délce zhruba čtyř metrů následně odložil za kontejnery komunálního odpadu.

Autor: Michal Maršo   (13.7.2017)

Obr.

Snaží se vloupat do auta, na hlavě má černou kšiltovku

Zloděje, který násilně otevřel jedno ze zaparkovaných vozidel v Ostravě-Moravské Ostravě, dopadli strážníci 9. července 2017 krátce po třetí hodině ranní. Jakmile 28letý muž zahlédl hlídku městské policie, okamžitě se pokusil o útěk.

Autor: Michal Maršo   (12.7.2017)

Obr.

Jeden chtěl vykopané brambory prodat, druhý zkonzumovat

Při pravidelné pochůzkové činnosti kolem polí v městské části Ostrava-Dubina, kde dochází k častým krádežím zemědělských plodin, zpozorovala hlídka městských strážníků po setmění dvě podezřelé osoby.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (10.7.2017)

Obr.

Loupil s nožem v ruce

Pozornost hlídky městských strážníků upoutala silně rozrušená žena na zastávce MHD v městské části Ostrava–Přívoz 5. července 2017 v pozdních večerních hodinách . Po krátkém vysvětlení byly zalarmovány všechny hlídky v okolí události, kterým byl popsán pachatel loupežného přepadení.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (10.7.2017)

Obr.

Obtěžuje mládež, jednoho chlapce zranil

Na agresivní chování staršího muže upozornila hlídkující strážnici pozorná kolemjdoucí. Podnapilý 60letý muž na školáky vulgárně pokřikoval a snažil se je chytat za ruce a batohy. K incidentu došlo 27. června 2017 krátce po osmé hodině ranní v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Michal Maršo   (3.7.2017)

Obr.

Z okna letěly plechovky, hrnec, dřevěná skříňka i televizor

Oznámení o muži, který v Ostravě-Slezské Ostravě hází věci po lidech, přijali strážníci 24. června 2017 krátce před jednadvacátou hodinou. Podnapilému 37letému muži se nelíbila skupinka osob sedící před domem a tak se rozhodl jednat. V krátkém sledu tak z třetího patra vylétlo několik předmětů.

Autor: Michal Maršo   (27.6.2017)

Obr.

Asistenti prevence kriminality se zaměřili na záškoláky

Chodit řádně do školy není pro každého samozřejmostí, i proto asistenti prevence kriminality, strážníci-okrskáři a preventisté Městské policie Ostrava spojili své síly a v průběhu června učinili dvě větší opatření zaměřené na dodržování povinné školní docházky.

Autor: Michal Maršo   (25.6.2017)

Obr.

Obhájili zlato

Prvenství vybojovali ostravští strážníci na dvanáctém ročníku střeleckého turnaje „O pohár starosty Mikulov“. Klání se zúčastnilo více než 30 tříčlenných družstev a přes 120 jednotlivců převážně z řad městských a obecních policií z celé ČR. Střelecký turnaj se odehrál 15. června 2017 a probíhal ve dvou disciplínách.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.6.2017)

Obr.

Skleněné výplně zastávek i okna dispečinku

Informace o mladém muži, který v Ostravě-Porubě hlasitě křičí a hází kameny do oken, přijali strážníci 19. června 2017 hodinu po půlnoci. Přestože nakonec nedošlo ke škodám na majetku, své jednání bude mladík vysvětlovat příslušnému správnímu orgánu.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.6.2017)

Obr.

Podpis trénoval na fasádě domu

Mladého sprejera dopadla hlídka městské policie 18. června 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. Nápis modré barvy o velikosti 80 x 50 cm namaloval 24letý muž na zeď bytového domu krátce před druhou hodinou ranní.

Autor: Michal Maršo   (19.6.2017)

Obr.

Skokem z výšky chtěli ukončit svůj život

Hned dvakrát zabránili v těchto dnech ostravští strážníci sebevražedným úmyslům. Nejprve 16. června 2017 v Ostravě-Výškovicích, kde chtěl skoncovat se životem 33letý muž. Strážníky zalarmovala jeho příbuzná. Muž si způsobil řezná poranění na rukou a poté se zamkl v jednom z pokojů bytu.

Autor: Michal Maršo   (19.6.2017)

Obr.

Usnul na lavičce, během chvíle přišel o řetízek i náramek

Dvojice zlodějů okradla spícího muže na jedné z tramvajových zastávek v Ostravě-Přívoze 14. června 2017 krátce před čtvrtou hodinou ranní. Zasahující hlídka městské policie povedenou dvojku rychle dopadla.

Autor: Michal Maršo   (17.6.2017)

Obr.

Žízeň zahnal čističem oken

Oznámení o muži, který v jedné z prodejen v Ostravě-Zábřehu vypil prostředek určený k leštění oken, přijali strážníci 12. června 2017. Způsobenou škodu v hodnotě čtrnácti korun muž odmítl uhradit a chtěl z místa odejít.

Autor: Michal Maršo   (13.6.2017)

Obr.

Kradli „ve velkém“

Několika neobvyklými krádežemi se v těchto dnech zabývali ostravští strážníci. V desítkách kusů byly odcizeny například žvýkačky, konzervy či čokolády.

Autor: Michal Maršo   (11.6.2017)

Obr.

Starosta ocenil strážníky

Starosta městského obvodu Poruba Petr Mihálik ocenil ve středu 7. června 2017 tři městské strážníky za profesionalitu a lidský přístup při řešení napadení porubské občanky podomními prodejci.

Autor: Michal Maršo   (7.6.2017)

Obr.

Muž zkolaboval za volantem, strážníci reagovali pohotově

Ke kolapsu řidiče a následnému nárazu automobilu do „city bloku“ došlo 4. června 2017 v Ostravě-Porubě. Muž zůstal zaklíněný ve vozidle, byl promodralý v obličeji a nedýchal. Hlídka městské policie jej za pomoci dvou svědků vyprostila z vozu a zahájila nepřímou srdeční masáž.

Autor: Michal Maršo   (7.6.2017)

Obr.

IDET se strážníky Městské policie Ostrava

Mezinárodního veletrhu obranné a bezpečnostní techniky na brněnském výstavišti se zúčastnili poprvé také ostravští městští policisté.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (5.6.2017)

Obr.

Nemám peníze, myslela jsem si, že mě u toho nikdo nechytí.

Takto reagovala jedna z dvojice žen přistižených při krádeži textilního zboží 4. června 2017 v Ostravě-Třebovicích, kde se svou společnicí odcizily zboží bezmála za dva tisíce korun českých.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (5.6.2017)

Obr.

Vyloupili garáž, odnesli si cukr a tašku na kolečkách

Oznámení o dvojici mužů, která se v Ostravě-Mariánských Horách vloupala do garáže, přijali strážníci 28. května 2017 pár minut po třetí hodině ranní. Zloději byli zakrátko dopadeni. Vloupání budou nyní muset vysvětlovat policistům.

Autor: Michal Maršo   (29.5.2017)

Obr.

Bosý, zraněný, pod vlivem drog

Dezorientovaného muže spatřila hlídka městské policie 24. května 2017 krátce po sedmé hodině ranní v Ostravě-Zábřehu. Bosého 26letého mladíka, který se vydal středem vozovky, odvedli strážníci ze silnice včas. Muž jim poté zmateně vysvětloval, že předešlého dne požil pervitin a před okamžikem rozbil zpětné zrcátko tramvaje.

Autor: Michal Maršo   (26.5.2017)

Obr.

Čip nemám, poplatek jsem nezaplatila a vodítko mu nedávám

Sousedskými neshodami se strážníci zabývali 22. května 2017 v Ostravě-Hrušově. Jednomu z nájemníků obytného domu se nelíbilo chování sousedky, která po svém psovi odmítala uklízet exkrementy a venčila jej bez vodítka.

Autor: Michal Maršo   (26.5.2017)

Obr.

Loupežné přepadení překazila dvojice mladíků

Skupinku osob a na chodníku ležícího muže spatřila hlídka městské policie 20. května 2017 v pozdních večerních hodinách v Ostravě-Moravské Ostravě. Vzápětí se strážníkům dostalo přesného vysvětlení celé události. Ležící muž měl surově napadnout mladou ženu a pokusit se jí ukrást kabelku.

Autor: Michal Maršo   (24.5.2017)

Obr.

Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků

Slavnostního aktu se dne 23. května 2017 v budově Magistrátu statutárního města Ostravy zúčastnilo 10 strážníků. Pět žen a pět mužů tak mimo jiné slíbilo, že se při plnění svých povinností budou řídit právními předpisy České republiky a budou chránit práva občanů a veřejný pořádek. Každý z přítomných strážníků následně svůj slib stvrdil podáním ruky primátorovi města Ostravy Ing. Tomáši Macurovi, MBA.

Autor: Michal Maršo   (23.5.2017)

Obr.

Jsem známý prodejce „perníku“, pomstím se vám!

Strážník obsluhující kamerový systém dne 18. května 2017 zaregistroval agresivní chování muže, který se nacházel na terminálu Hranečník v Ostravě-Slezské Ostravě. Zde kopal do automatu s občerstvením.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (22.5.2017)

Obr.

Aktivace nouzového tlačítka a rychlý příjezd strážníků

K 15 případům, kdy senioři aktivovali tlačítko pomoci, vyjížděli od začátku května ostravští strážníci. Od začátku roku to bylo celkem 106 výjezdů, ve 14 případech byl následně přivolán lékařský personál a ve 3 případech Policie ČR.

Autor: Michal Maršo   (18.5.2017)

Obr.

Po chodníku a na kradeném bicyklu

Neukázněného 43letého cyklisty si hlídka městské policie povšimla 12. května 2017 poblíž jedné ze základních škol v Ostravě-Jihu.

Autor: Michal Maršo   (15.5.2017)

Obr.

Projekt “SENIOR POSEL PREVENCE” zahájen

Také v letošním roce se zástupci jednotlivých klubů seniorů účastní preventivního projektu, který byl financován z projektu Ministerstva vnitra ČR a dofinancován statutárním městem Ostrava. Jak již z názvu projektu vyplývá, cílem není pouze pasivní předávání informací, ale především snaha naučit seniory, jak nabyté dovednosti zvyšující jejich bezpečí předávat dál.

Autor: Michal Maršo   (10.5.2017)

Obr.

Útěk z místa nehody

Na muže, který 6. května 2017 v Ostravě-Hošťálkovicích nezvládl řízení a naboural do stromu, upozornil hlídku městské policie pozorný svědek. Řidič vozidla se z místa nehody pokusil utéct, záhy byl dopaden. Následná dechová zkouška u něj prokázala přítomnost alkoholu ve výši téměř 1,8 promile.

Autor: Michal Maršo   (10.5.2017)

Obr.

Strážníci zvou na dětské dopravní hřiště

Bohatý program si na pondělí 8. května 2017 připravili strážníci úseku prevence a propagace s referenty dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti městské policie v Ostravě-Přívoze na ul. Orebitská. Od 10:00 do 13:00 hod. a od 14:00 do 16:30 hod. budou pro děti připraveny kvízy a testy s dopravní tématikou, chybět nebude dopravní slalom, jízda zručnosti nebo tvůrčí dílnička, ve které si děti budou moci vyrobit odznak či přívěšek na klíče.

Autor: Michal Maršo   (5.5.2017)

Obr.

Dopaden při krádeži ananasů

Kuriózním případem se zabývali strážníci 3. května 2017 v jedné z prodejen v Ostravě-Moravské Ostravě. Odcizení čtyř kusů ovoce v hodnotě zhruba 270 Kč bude 21letý mladík vysvětlovat správnímu orgánu.

Autor: Michal Maršo   (8.5.2017)

Obr.

Bez osvětlení, v protisměru a pod vlivem drog

Nebezpečně riskující cyklistky si strážníci povšimli 1. května 2017 okolo dvaadvacáté hodiny v Ostravě-Dubině. Nechybělo mnoho a 21letá žena se srazila s protijedoucím motorkářem. Nakonec se ukázalo, že řídila pod vlivem drog.

Autor: Michal Maršo   (8.5.2017)

Obr.

Na požár reagovali hbitě

Silný zápach kouře upoutal pozornost hlídky městské policie 30. dubna 2017 chvíli po třiadvacáté hodině v Ostravě-Hrabové. Krátce nato spatřili strážníci černý dým, který stoupal ze sklepních prostor jednoho z domů.

Autor: Michal Maršo   (3.5.2017)

Obr.

Nejprve se pral, poté kreslil srdíčko

Informace o potyčce mezi dvěma muži přijali ostravští strážníci 30. dubna 2017 krátce po půlnoci. Rváčům se v Ostravě-Porubě povedlo v zápalu boje poškodit dvě skleněné výplně zábradlí tramvajové zastávky.

Autor: Michal Maršo   (4.5.2017)

Obr.

Sedmdesát hledaných či pohřešovaných

Tolik osob nalezli ostravští strážníci v prvním čtvrtletí tohoto roku. V dubnu už přibyla téměř dvacítka dalších.

Autor: Michal Maršo   (27.4.2017)

Obr.

Pozornost strážníků upoutala velikost baterie i způsob její přepravy

Zloděje, který na řídítkách jízdního kola převážel velkou baterii, dopadli strážníci 26. dubna 2017 krátce před třetí hodinou ranní v Ostravě-Slezské Ostravě. Elektrobaterii odcizil 21letý muž z odstaveného bagru.

Autor: Michal Maršo   (27.4.2017)

Obr.

Zlákaly ji narcisky, utrhla jich padesát

Oznámení o ženě, která z okrasného záhonu v Ostravě-Zábřehu trhá květiny, přijali strážníci v odpoledních hodinách 24. dubna 2017.

Autor: Michal Maršo   (30.4.2017)

Obr.

Obnažoval se před hosty

Dne 22. dubna 2017 ve večerních hodinách byla vyslána hlídka do restauračního zařízení v Ostravě-Porubě, kde se měl jeden z hostů dopustit trestného činu výtržnictví.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (25.4.2017)

Obr.

V rámci celorepublikové akce Jehla bylo sesbíráno celkem 615 kusů infekčního materiálu

Strážníci napříč Českou republikou spojili své síly a pokusili se vyčistit svá města od infekčního materiálu a tím předejít možnému nebezpečí, kterému jsou vystaveny hlavně děti, ale také domácí zvířata. Zároveň se snažili rozšířit povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky.

Autor: Michal Maršo   (19.4.2017)

Obr.

Značení jízdních kol proběhne opět na ostravských cyklostezkách!!!

Díky finanční podpoře Ministerstva vnitra ČR a statutárního města Ostrava proběhnou dlouho očekávaná značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek na vytipovaných cyklostezkách.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (19.4.2017)

Obr.

Strážníci otestují elektromobily

Dvě vozidla značky BMW s elektrickým pohonem převzali ostravští strážníci 11. dubna 2017. Slavnostního předání se ujal primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA.

Autor: Michal Maršo   (11.4.2017)

Obr.

Bezpečné nakupování a parkování

S cílem zvýšit informovanost občanů o možnostech ochrany před trestnou činností v souvislosti s nakupováním před velikonočními svátky spojili své síly v rámci preventivní kampaně „Bezpečné nakupování a parkování – Velikonoce 2017“ nejen zástupci Magistrátu města Ostravy, Městské policie Ostrava a Policie ČR, ale i ostravských nákupních center, kterým není bezpečné nakupování a parkování jejich zákazníků lhostejné.

Autor: Michal Maršo   (7.4.2017)

Obr.

Krádež elektrocentrály maskovali tím, že se vydávali za zaměstnance firmy

Dvojice zlodějů byla hlídkou městské policie dopadena 3. dubna 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. Přestože oba muži shodně uvedli, že elektrocentrálu na příkaz šéfa pouze přemisťují, díky místní znalosti strážnic byla lest rychle odhalena.

Autor: Michal Maršo   (7.4.2017)

Obr.

Více jak 410 strážníků z 30 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA. V jeden den budou čistit svá města od použitých jehel a injekčních stříkaček.

V úterý 18. dubna spojí síly strážníci z 30 měst a obcí České republiky a pokusí se s přicházejícím jarem vyčistit svá města od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech. Do celostátní akce se zapojí více jak 410 strážníků včetně asistentů prevence kriminality.

Autor: Michal Maršo   (6.4.2017)

Obr.

Výběrové řízení ÚMOb Slezská Ostrava

Úřad městského obvodu Slezská Ostrava hledá pracovníka na pozici referent agendy přestupků

Autor: Dana Klišová   (4.4.2017)

Obr.

Mladík poškodil zastávku, chtěl být drsný

Na základě oznámení operátora městského kamerového monitorovacího systému byl 30. března 2017 v Ostravě-Porubě dopaden 20letý muž, který kamenem poškrábal tři skleněné výplně přístřešku tramvajové zastávky.

Autor: Michal Maršo   (3.4.2017)

Obr.

Zloděj! Chyťte ho!

Rychlou reakci prokázala dvojice strážníků, která v době osobního volna dopadla 22letého lapku. Muž, který se 25. března 2017 vydal krást alkohol do jedné z prodejen potravin v Ostravě-Porubě, se tak z lupu dlouho neradoval.

Autor: Michal Maršo   (29.3.2017)

Obr.

Nejprve ji srazil k zemi, poté okradl o kabelku

K napadení mladé ženy došlo 25. března 2017 krátce před třetí hodinou ranní v Ostravě-Moravské Ostravě. Agresivní 47letý muž svou oběť povalil na zem, pak jí z ramene strhl kabelku.

Autor: Michal Maršo   (27.3.2017)

Obr.

Přišel pro pas, skončil v poutech

Odeslání na špatnou přepážku v budově Magistrátu rozčílilo občana natolik, že při zpáteční cestě napadl strážného, jenž mu tuto informaci podal.

Autor: Liana Pospíšilová   (24.3.2017)

Obr.

Jeden jel v protisměru, druhý překročil rychlost, oba měli vysloven zákaz řízení

Nejvyšší dovolenou rychlost v obci o téměř třicet kilometrů v hodině překročil 35letý muž 17. března 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. 42letého řidiče, který jel v protisměru, řešili strážníci o den později v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Michal Maršo   (20.3.2017)

Obr.

Dívka zkolabovala při cestě tramvají, strážníci reagovali pohotově

K události došlo v Ostravě-Svinově 16. března 2017 krátce před polednem. Mladá žena se náhle zhroutila na podlahu vozu a upadla do bezvědomí. Hlídka městské policie, která cestovala stejnou tramvají, ženě okamžitě poskytla první pomoc.

Autor: Michal Maršo   (17.3.2017)

Obr.

Senior linka znovu zachraňovala

Dvakrát vyjížděli 15. března 2017 ostravští strážníci k aktivovaným tlačítkům pomoci. Krátce po deváté hodině ranní spěchali do Ostravy Poruby, o pár hodin později zase chvátali k seniorce bydlící v Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (16.3.2017)

Obr.

Dřevěnou latí proti noži

K napadení mezi čtyřmi muži došlo 11. března 2017 okolo dvacáté hodiny v Ostravě-Porubě. Slovní rozepře pokračovala fyzickým útokem a vyvrcholila vytaženým kuchyňským nožem. Incident ukončila až přítomnost hlídky městské policie.

Autor: Michal Maršo   (13.3.2017)

Obr.

Obkládačky prý ležely u plotu

Oznámení o krádeži obkladového materiálu v jedné z prodejen sanitárního zboží v Ostravě-Slezské Ostravě přijali strážníci 11. března 2017 krátce před polednem. Přestože hlídka městské policie na místě události zloděje již nezastihla, díky pozornému svědkovi se trojici lapků povedlo po chvíli dopadnout.

Autor: Michal Maršo   (13.3.2017)

Obr.

Marně hledaly svou matku

Trojice nezletilých dětí ve věku 4, 6 a 11 let oslovila hlídku městské policie v pozdních večerních hodinách dne 8. března 2017, kdy venkovní teplota již klesla k bodu mrazu.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (10.3.2017)

Obr.

Operní sólista, učitel i dějepisec

I strážníci původně těchto profesí složili dne 7. března 2017 v dopoledních hodinách za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (9.3.2017)

Obr.

Tramvaj i zastávka terčem útoku

Strážníci zasahovali v Ostravě – Moravské Ostravě na zastávce dne 3. března 2017 proti muži, který si pravděpodobně potřeboval vybít svou zlost.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (9.3.2017)

Obr.

Nabízením oplatků a výstředním chováním chtěli zamaskovat krádež

Dne 5. března 2017 se strážníkům městské policie podařilo zadržet v Ostravě-Porubě nejen podezřelého z pokusu o krádež, ale také jeho spolupachatele, který se hlučným projevem a gestikulací snažil odlákat pozornost oběti i okolních spolucestujících.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (28.2.2017)

Obr.

Občané pomáhají strážníkům odhalovat podomní prodej

V posledních čtrnácti dnech vyjížděly hlídky městských policistů třináctkrát k oznámení všímavých občanů, kteří měli podezření na podomní prodej. Nejvíce volání (celkem devět) bylo zaznamenáno z oblasti Ostrava-Jih.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (5.3.2017)

Obr.

Pěstmi demoloval automobily

Hlasité údery upoutaly pozornost hlídky městské policie, která 27. února 2017 prováděla pěší výkon služby na ulici Stodolní v Ostravě-Moravské Ostravě.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (2.3.2017)

Obr.

Okna tramvaje „vyzdobil“ několika nápisy

Hlídkující strážníci spatřili 24letého muže 25. února 2017 krátce po jednadvacáté hodině v Ostravě-Dubině. Mladík si k vytvoření pěti tagů vybral bílý fix.

Autor: Michal Maršo   (27.2.2017)

Obr.

Městská policie, jménem zákona opusťte úkryt, nebo bude použit služební pes

Dvojici zlodějů, která se v brzkých ranních hodinách 25. února 2017 v Ostravě-Nové Vsi pokoušela vykrást osobní automobil, vyrušili až strážníci. Následný útěk vyšel pouze jednomu z lapků. Druhý se ukryl v přilehlém lesíku, kde byl díky spolupráci hlídek městské policie dopaden.

Autor: Michal Maršo   (27.2.2017)

Obr.

Měl být napaden, sám posléze vysklil dveře a prchal před strážníky

Oznámení o potyčce mezi dvěma muži přijala hlídka městské policie 21. února 2017 v odpoledních hodinách. K šarvátce mělo dojít v Ostravě-Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (24.2.2017)

Obr.

Kradl ve sběrném dvoře, odnést si chtěl vrtačku i měď

Pozornost na sebe mladý muž upoutal 18. února 2017 v Ostravě-Radvanicích. Pohyboval se v areálu sběrného dvoru, vytahoval věci z kontejnerů a následně je přehazoval přes plot. Strážníkům se 24letého zloděje podařilo rychle dopadnout.

Autor: Michal Maršo   (20.2.2017)

Obr.

Chodí po domě a prodávají elektřinu

Podomní prodejci, kteří 13. února 2017 nabízeli obyvatelům jednoho z obytných domů v Ostravě-Slezské Ostravě smlouvy na levnější elektřinu, budou nyní své počínání muset vysvětlovat správnímu orgánu.

Autor: Michal Maršo   (17.2.2017)

Obr.

Jednomu byl řidičský průkaz zabaven, druhý jej nikdy nevlastnil

Pozornost strážníků zaujal 13. února 2017 krátce po dvacáté hodině 32letý muž, který v Ostravě-Moravské Ostravě nerespektoval hned trojici dopravních značek. Řidič strážníkům tvrdil, že u sebe potřebné doklady nemá. Ověřením však vyšlo najevo, že držitelem řidičského oprávnění nikdy nebyl.

Autor: Michal Maršo   (15.2.2017)

Obr.

Neshoda mezi bratry vyústila v bitku

K fyzickému napadení mezi dvěma muži vyjížděli strážníci 10. února 2017 do Ostravy-Kunčiček. Spor o televizní anténu skončil vyraženým zubem a otřesem mozku.

Autor: Michal Maršo   (14.2.2017)

Obr.

Městská policie Ostrava se zúčastnila 3. ročníku veletrhu pracovních příležitostí JOBfest 2017

Návštěvníkům veletrhu se po celou dobu věnovali strážníci úseku prevence a propagace, skupiny hlídkové služby a skupiny kynologie. Zájemci tak získali nejen potřebné informace o tomto povolání, ale dozvěděli se mnohé i o preventivních aktivitách, výcviku služebních psů či technických prostředcích, které v rámci výkonu služby městská policie využívá při plnění úkolů k zabezpečení veřejného pořádku, bezpečnosti osob a ochrany majetku.

Autor: Michal Maršo   (10.2.2017)

Obr.

Požár vozidla

Hustý černý dým stoupající z přední části osobního automobilu upoutal dnes dopoledne pozornost hlídky městské policie. Řidiči vozidla vzplála palubní deska na jedné z křižovatek v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Michal Maršo   (9.2.2017)

Obr.

Do psa surově kopal a bil jej vodítkem

Oznámení o podnapilém muži, který před jedním z barů v Ostravě-Porubě týrá svého psa, přijali strážníci 5. února 2017 krátce po jednadvacáté hodině. Staršího muže si k dalšímu šetření převzala přivolaná hlídka Policie ČR.

Autor: Michal Maršo   (8.2.2017)

Obr.

Senior linka slaví sedm let

Tento projekt spočívá v instalaci nouzových tlačítek v bytech seniorů a zdravotně či tělesně hendikepovaných osob. První instalace byly provedeny 08. února 2010. Také 66 nově zakoupených Senior linek z projektu Ostrava - „Senior linka“ 2016 financovaného Ministerstvem vnitra České republiky za spoluúčasti statutárního města Ostravy již plní svou úlohu.

Autor: Michal Maršo   (6.2.2017)

Obr.

Je velmi agresivní a napadá zaměstnance

Ke dvěma podobným oznámením vyjížděli v těchto dnech ostravští strážníci. Nejprve 30. ledna 2017 zasahovali v prodejně potravin v Ostravě-Marianských Horách, kde 25letá zlodějka zaútočila na pracovníka bezpečnostní agentury, který ji nachytal při krádeži.

Autor: Michal Maršo   (2.2.2017)

Obr.

Nebezpečného řidiče dostal z úkrytu až služební pes

Riskantně kličkující vozidlo s rozbitým světlometem, prasklým předním nárazníkem a podhuštěnými pneumatikami upoutalo pozornost strážníků 29. ledna 2017 v Ostravě-Porubě. Na výzvu hlídky městské policie k zastavení reagoval 22letý řidič poškozeného automobilu výrazným zrychlením.

Autor: Michal Maršo   (31.1.2017)

Obr.

Ani třeskuté mrazy ho neodradily „vyzdobit“ zeď budovy

Dne 28. ledna 2017 neunikl pozornosti hlídce městské policie podezřelý mladík. Ten se rozhodl pod rouškou tmy posprejovat zeď budovy svým tagem.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (30.1.2017)

Obr.

Kradli alkohol i drogérii

Dvakrát vyjížděli 26. ledna 2017 ostravští strážníci ke krádežím do jedné z prodejen potravin v Ostravě-Mariánských Horách. Krátce po sedmé hodině ranní si nejprve 51letý muž ukryl do tašky drogistické zboží v hodnotě přesahující 4 900 Kč. Jen o pár hodin později se jiný 38letý lapka pokusil utéct s batohem plným alkoholických nápojů.

Autor: Michal Maršo   (28.1.2017)

Obr.

Vykopnuté okno tramvaje i výplň vchodových dveří

Dvě podobná oznámení v rozmezí jedné hodiny přijali ostravští strážníci 20. ledna 2017. Krátce po třiadvacáté hodině nejprve pátrali po mladících, kteří poškodili vchodové dveře jednoho z domů v Ostravě-Zábřehu. Deset minut před půlnocí jiná hlídka městské policie zakročovala proti agresivnímu muži v Ostravě-Porubě.

Autor: Michal Maršo   (24.1.2017)

Obr.

Zlákaly ji autíčka

Ke kuriózní krádeži vyjížděli strážníci 17. ledna 2017 do prodejny hraček v Ostravě-Moravské Ostravě. Přestože si 38letá zlodějka při krádeži počínala obratně, bezpečnostní rám se jí ošálit nepodařilo.

Autor: Michal Maršo   (21.1.2017)

Obr.

Přistižen při pálení kabelů

Informaci o muži, který pod jedním z mostů v Ostravě-Vítkovicích pálí zbytky elektrických kabelů, přijali strážníci 17. ledna 2017 krátce po poledni. Hlídka městské policie na místě nalezla nejen 40letého muže a doutnající hromádku drátů, ale především nepořádek způsobený odpadem z izolace.

Autor: Michal Maršo   (19.1.2017)

Obr.

Nechtěla otevřít dveře, tak jsem je vybil

Jen pár minut potřebovali strážníci k dopadení agresivního pasažéra, který 14. ledna 2017 v Ostravě-Třebovicích vulgárně napadal řidičku autobusu, následně úmyslně prokopnul skleněnou výplň předních dveří a dal se na útěk.

Autor: Michal Maršo   (17.1.2017)

Obr.

Propiska nebo hrnek je účinná zbraň nejen v kanceláři.

O tom se přesvědčila téměř pětistovka zaměstnanců Úřadu práce ČR - krajské pobočky v Ostravě.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (14.1.2017)

Obr.

K rozbití okna jej vedl nedostatek peněz a vztek

Řinčení skla upoutalo pozornost hlídky městské policie 11. ledna 2017 pár minut po třetí hodině ranní. Mladík, který pomocí zámkové dlažby vysklil okno jedné z firem v Ostravě-Moravské Ostravě, byl strážníky vzápětí dopaden.

Autor: Michal Maršo   (11.1.2017)

Obr.

Sedmnáct ukopnutých zrcátek

Oznámení o trojici mužů, která se v Ostravě-Porubě baví rozbíjením zpětných zrcátek zaparkovaných vozidel, přijali strážníci 7. ledna 2017 krátce po třetí hodině ranní. Na místě události objevila hlídka městské policie poškozená zrcátka u 17 automobilů.

Autor: Michal Maršo   (9.1.2017)

Obr.

Perou se tady, rychle přijeďte

Prosbu o pomoc přijali ostravští strážníci 6. ledna 2017 krátce před dvacátou hodinou. K potyčce mezi hosty došlo v jedné z restaurací v Ostravě-Moravské Ostravě. Muž, který měl svým agresivním chováním celý konflikt vyvolat, se nakonec pokusil z místa utéct.

Autor: Michal Maršo   (9.1.2017)

Obr.

Výběrové řízení ÚMOb Slezská Ostrava

Úřad městského obvodu Slezská Ostrava hledá pracovníka na pozici referent agendy přestupků

Autor: Dana Klišová   (6.1.2017)

Obr.

Nikdy nenechávejte ve vozidle cenné věci

Upozornění na vykradený automobil stojící v Ostravě-Moravské Ostravě přijali strážníci 3. ledna 2017 krátce před polednem. Na místě už hlídka městské policie nalezla jen rozbité okénko a střepy.

Autor: Michal Maršo   (4.1.2017)

Obr.

Peněženka, čokoláda i bižuterie

Také v období mezi svátky se ostravští strážníci zabývali několika krádežemi. V úterý 27. prosince 2016 pomáhala hlídka městské policie v prodejně nábytku v Ostravě-Moravské Ostravě, kde došlo k odcizení peněženky.

Autor: Michal Maršo   (2.1.2017)

Obr.

Upozornil na sebe nebezpečnou jízdou

Kličkující vozidlo bez rozsvícených světel spatřili strážníci 1. ledna 2017 krátce po čtvrté hodině ranní v Ostravě-Zábřehu. Výzvy k zastavení 63letý řidič sice uposlechl, následnou dechovou zkoušku i odborné lékařské vyšetření na zjištění přítomnosti alkoholu však hlídce městské policie odřekl.

Autor: Michal Maršo   (2.1.2017)

Obr.

Počet nalezených osob překročil třístovku

Zatímco vloni dosáhl počet objevených hledaných a pohřešovaných osob čísla 272, v letošním roce je to již 318. Osobu, po níž pátrali policisté, nalezli strážníci také 26. prosince 2016 v Ostravě-Vítkovicích.

Autor: Michal Maršo   (27.12.2016)

Obr.

Strážníci pomáhali i na Štědrý den

Aktivaci nouzového tlačítka Senior linky zaznamenali strážníci 24. prosince 2016 v Ostravě-Svinově. Zdravotní komplikace postihli 98letého muže krátce před devátou hodinou ranní.

Autor: Michal Maršo   (27.12.2016)

Obr.

Modernizace kamerových stanovišť

Šestice kamer byla obnovena díky programu Ministerstva vnitra České republiky v rámci akce „Ostrava-Modernizace městského kamerového systému 2016“. Po dvou obměněných stanovištích hlásí Ostrava-Poruba a Ostrava-Přívoz, modernizace se dotkla také kamery v Ostravě-Vítkovicích a Ostravě-Dubině.

Autor: Michal Maršo   (22.12.2016)

Obr.

Kradl žvýkačky, bylo jich za dva a půl tisíce

Kuriózní krádeží se strážníci zabývali 18. prosince 2016 v Ostravě-Třebovicích. Muž si odcizené žvýkačky za více než 2500 Kč ukryl pod košili a prošel pokladní zónou, aniž by je zaplatil.

Autor: Michal Maršo   (20.12.2016)

Obr.

Italská domácnost

Oznámení o fyzickém napadení 29leté ženy přijali ostravští strážníci 13. prosince 2016. K rozepři mezi partnery došlo krátce po dvaadvacáté hodině v Ostravě-Petřkovicích.

Autor: Michal Maršo   (18.12.2016)

Obr.

Čtvrtou poklici už sundat nestihl, dopadli jej pozorní strážníci

Podezřelý pohyb kolem zaparkovaného vozidla zaznamenala hlídka městské policie 12. prosince 2016 v Ostravě-Porubě. Strážníci spatřili 24letého zloděje právě ve chvíli, kdy sundával poslední celoplošný kryt kola.

Autor: Michal Maršo   (15.12.2016)

Obr.

„Bezpečné nakupování a parkování 2016“

S cílem zvýšit informovanost občanů o možnostech ochrany před trestnou činností v souvislosti s předvánočním nakupováním spojili své síly v rámci preventivní kampaně „Bezpečné nakupování a parkování 2016“ nejen Městská policie Ostrava, Policie ČR, Dopravní podnik Ostrava a studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku, ale i ostravská nákupní centra, kterým není bezpečné nakupování a parkování jejich zákazníků lhostejné.

Autor: Michal Maršo   (13.12.2016)

Obr.

Popelnice jako dopravní prostředek

Oznámení o skupince podnapilých osob, která se v Ostravě-Moravské Ostravě vozí v kontejneru na odpadky, přijali ostravští strážníci 10. prosince 2016 krátce po třiadvacáté hodině.

Autor: Michal Maršo   (12.12.2016)

Obr.

Při výběru nám pomáhá „ASSESSMENT CENTRUM“

Metodu, která dokáže predikovat kompetence strážníků na pozice např. instruktorů či vedoucích pracovníků, využívá Městská policie Ostrava od loňského roku. V rámci personální akademie, z níž se od jejího vzniku vyprofilovalo osm vhodných kandidátů na různé pozice, je tato technika další možností jak posoudit předpoklady ke konkrétnímu pracovnímu zařazení.

Autor: Michal Maršo   (9.12.2016)

Obr.

Útok zahájil hozením „burgeru“

Sporu dvou mužů si strážníci povšimli 7. prosince 2016 pět minut před třetí hodinou ranní v Ostravě-Moravské Ostravě. Vzájemné překřikování vyústilo až ve fyzické napadení. Eskalaci konfliktu hlídka městské policie zabránila.

Autor: Michal Maršo   (7.12.2016)

Obr.

Tíživá životní situace dovedla muže až k pokusu o sebevraždu

K záchraně života 50letého muže vedla 2. prosince 2016 v Ostravě-Svinově spolupráce strážníků a policistky. Osoby, jež stála za zábradlím na ochozu mostu přímo nad železniční tratí, si hlídka městské policie povšimla pět minut po sedmé hodině ranní.

Autor: Michal Maršo   (5.12.2016)

Obr.

Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků

Šest žen a devět mužů složilo dnes odpoledne za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA. K dnešnímu dni dohlíží na veřejný pořádek v Ostravě 694 strážníků. V rámci rekvalifikačního kurzu se nyní připravuje další dvacítka čekatelů.

Autor: Michal Maršo   (1.12.2016)

Obr.

Podnapilý muž poškodil vybavení tramvaje

Oznámení o agresivním 27letém muži, který v Ostravě-Moravské Ostravě poničil interiér tramvaje, přijali strážníci 28. listopadu 2016. Jelikož způsobená škoda přesáhla částku pěti tisíc korun, byla událost k dalšímu šetření předána Policii ČR.

Autor: Michal Maršo   (30.11.2016)

Obr.

Testujeme NANO

Antimikrobiální působení, eliminace pachů či rychlejší a hospodárnější údržba. Ošetřením interiérů vozů se Městská policie Ostrava zapojila do testování nanotechnologií.

Autor: Michal Maršo   (30.11.2016)

Obr.

Muž s růžovou brašnou

V jednu hodinu ráno 23. listopadu 2016 zaujal pozornost strážníků 46letý muž, který se v Ostravě-Svinově pohyboval se dvěma naftou naplněnými kanystry v rukou a dětskou školní brašnou růžové barvy na zádech.

Autor: Michal Maršo   (29.11.2016)

Obr.

První pokus odcizit kabelku mu nevyšel, při druhém jej lapili strážníci

Zloděje, který krátce po sobě zaútočil na dvě ženy, dopadla hlídka městské policie v ranních hodinách 26. listopadu 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě. První z obětí se ataku 24letého muže ubránila a incident oznámila strážníkovi. Díky podrobnému popisu se agresora podařilo vypátrat a to právě ve chvíli, kdy útočil podruhé.

Autor: Michal Maršo   (29.11.2016)

Obr.

Strážníci se zapojili do charitativní sbírky

Oblečením, obuví, ale i dalšími věcmi, které již nepotřebují nebo se jim okoukaly, podpořili ostravští strážníci úsilí charitativní organizace MOMENT.

Autor: Michal Maršo   (28.11.2016)

Obr.

Městská policie Ostrava posiluje v předvánočním období výkon služby

Také letos bude Městská policie Ostrava v předvánočním období realizovat preventivně bezpečnostní opatření. Posílení výkonu služby se dotkne zejména míst s větší koncentrací obyvatel.

Autor: Michal Maršo   (25.11.2016)

Obr.

Posilněn alkoholem zboural odpadkový koš

Pozornost strážníků upoutal podnapilý řidič 16. listopadu 2016 v Ostravě-Porubě. Dechová zkouška u 42letého muže odhalila přítomnost 1,8 promile alkoholu.

Autor: Michal Maršo   (25.11.2016)

Obr.

Agresivní muž udeřil spolubydlícího skleněným půllitrem

K incidentu došlo 15. listopadu 2016 v jedné z ubytoven v Ostravě-Zábřehu. Napadený muž útok odnesl krvácejícím zraněním na čele a temeni hlavy. V dalších útocích podnapilému agresorovi zabránil jeden z ubytovaných hostů.

Autor: Michal Maršo   (22.11.2016)

Obr.

„Senior jako posel prevence“

Projekt spočívající v zapojení seniorů do informačně vzdělávacího programu a následného předávání získaných poznatků ve svém okolí se již blíží do finále.

Autor: Liana Pospíšilová   (23.11.2016)

Obr.

Bezmála 2500 zlikvidovaných injekčních stříkaček a jehel

Další bezpečnostně preventivní opatření zaměřené na sběr injekčních stříkaček mají za sebou strážníci operativního oddílu – skupiny hlídkové služby Městské policie Ostrava. Během sobotního dne hlídky městské policie v rámci města Ostravy sebraly 36 kusů tohoto infekčního materiálu.

Autor: Michal Maršo   (22.11.2016)

Obr.

K útěku před strážníky zvolil tramvaj, dopaden byl na další zastávce

Oznámení o agresivním muži, který v jedné z ubytoven v Ostravě-Mariánských Horách napadl 34letou ženu a následně hlavou rozbil okno vrátnice, přijali strážníci 14. listopadu 2016 odpoledne. Útěk 31letého muže trval jen krátce.

Autor: Michal Maršo   (21.11.2016)

Obr.

Bez předepsaného osvětlení a s více než jednou promile alkoholu

Na riskujícího cyklistu strážníci natrefili v noci z úterý na středu v Ostravě-Porubě. Muž nedbal povinnosti užít zřízené stezky pro cyklisty a hlavu si nelámal ani s osvětlením bicyklu. Dechová zkouška u něj navíc odhalila přítomnost alkoholu.

Autor: Michal Maršo   (17.11.2016)

Obr.

Dopaden při kapesní krádeži

Informaci o kapsáři, který se pokusil v prodejně potravin v Ostravě-Mariánských Horách okrást 56letého muže, obdržela hlídka městské policie 11. listopadu 2016 chvíli po šesté hodině večerní. Krátce nato byl kapesní zloděj předán Policii ČR.

Autor: Michal Maršo   (14.11.2016)

Obr.

Přecházel na červenou, strážníkům tvrdil, že je Pán Bůh

Světelný signál na jednom z přechodů pro chodce v Ostravě-Hrabůvce nerespektoval 52letý muž 9. listopadu 2016. Strážníkům nejprve odmítl předložit občanský průkaz, poté jim vulgárně vynadal.

Autor: Michal Maršo   (12.11.2016)

Obr.

Městská policie Ostrava má speciálně vycvičeného psa pro vyhledávání ztracených osob

Zdárně si o tomto víkendu vedl jeden z našich strážníků skupiny kynologie, který se se svým služebním psem zúčastnil náročné atestační zkoušky Ministerstva vnitra - generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky. Úspěšným složením atestace se tato dvojice zařadila mezi záchranářské psovody, kteří jsou v rámci České republiky určeni k pátrání po pohřešovaných osobách v terénu.

Autor: Michal Maršo   (10.11.2016)

Obr.

Strážníci převzali nová vozidla

Desítku nových vozidel s pohonem na stlačený zemní plyn převzali v těchto dnech ostravští strážníci. Slavnostního předání se ujal primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA. Nákup ekologických vozidel je součástí projektu obnovy vozového parku Městské policie Ostrava.

Autor: Michal Maršo   (10.11.2016)

Obr.

Připraveny pomáhat

První desítka z celkem 66 nově zakoupených Senior linek z projektu Ostrava - „Senior linka“ 2016 financovaného Ministerstvem vnitra České republiky za spoluúčasti statutárního města Ostravy již plní svou úlohu. Také zbývající zařízení budou v co nejkratším možném čase instalována.

Autor: Michal Maršo   (9.11.2016)

Obr.

Chceš bezpečnější Ostravu? STAŇ SE STRÁŽNÍKEM!!!

Minimální věk 21 let, bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, zdravotní způsobilost a maturitní zkoušku potřebuje každý zájemce o povolání strážníka městské policie.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (8.11.2016)

Obr.

Krádež alkoholu muži neprošla

Láhev za bezmála osm set korun odcizil 4. listopadu 2016 mladý zloděj v jedné z prodejen potravin v Ostravě-Moravské Ostravě. Dlouho se 26letý lapka z lupu neradoval, jeho počínání totiž sledoval zaměstnanec bezpečnostní agentury.

Autor: Michal Maršo   (7.11.2016)

Obr.

Rozdával rány, údajně jen bránil přítelkyni

Oznámení o skupině osob, která se v Ostravě-Moravské Ostravě vzájemně napadá, obdržela hlídka městské policie 5. listopadu 2016 chvíli po jednadvacáté hodině. Strkanice se díky včasnému zásahu strážníků obešla bez vážnějších zranění.

Autor: Michal Maršo   (7.11.2016)

Obr.

Bez přilby a pod vlivem alkoholu

Zraněného motocyklistu bez přilby zastavili 28. října 2016 strážníci v Ostravě-Slezské Ostravě. Motorka, kterou 27letý muž řídil, neměla registrační značku. Řidič byl navíc pod vlivem alkoholu.

Autor: Michal Maršo   (2.11.2016)

Obr.

Značení kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA

Také v tomto roce díky získání financí z dotačního řízení Ministerstva vnitra prováděla Městská policie Ostrava bezplatné značení syntetickou DNA. Letos strážníci označili 475 jízdních kol a 33 kompenzačních pomůcek (invalidních i speciálních vozíků, schodolezů apod.).

Autor: Michal Maršo   (2.11.2016)

Obr.

Přispět ke klidnému a důstojnému průběhu Památky zesnulých

Také v letošním roce Městská policie Ostrava v souvislosti s Památkou zesnulých provádí preventivně bezpečnostní opatření, kdy je v okolí hřbitovů na území města Ostravy posilován výkon služby.

Autor: Michal Maršo   (2.11.2016)

Obr.

Počet dopadených hledaných osob stále narůstá

Dva hledané 16leté mladíky objevili v těchto dnech strážníci v Ostravě-Svinově. Prvního se jim podařilo nalézt ve čtvrtek 27. října 2016, druhého vypátrali o dva dny později 29. října 2016.

Autor: Michal Maršo   (31.10.2016)

Obr.

Kapesní zlodějíček doplatil na své jednání díky strážníkovi v civilu

Na autobusové zastávce dopadl strážník ve svém osobním volnu dne 25. října 2016 v městské části Ostrava-Poruba agresivního kapesního zloděje.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (26.10.2016)

Obr.

Hmaty, chvaty, pouta, převoz na policii a protialkoholní stanici

Všechny tyto úkony musela zrealizovat hlídka městské policie, aby zabránila muži dne 24. října 2016 v městské části Ostrava-Vítkovice vážně narušovat veřejný pořádek.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (25.10.2016)

Obr.

Z té tramvaje nevystoupím

Oznámení o cestujícím, který v Ostravě-Porubě odmítá opustit tramvaj, přijali ostravští strážníci v pátek 21. října 2016 chvíli před polednem. Přestože podnapilý 46letý muž neměl platnou jízdenku, tvrdošíjně se držel sedadla a odmítal vůz opustit.

Autor: Michal Maršo   (24.10.2016)

Obr.

Muž spadl přímo do kolejiště

O velkém štěstí může hovořit 38letý muž, kterému strážníci v pátek 21. října 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě pomáhali po pádu z vlakového nástupiště. Na nebezpečnou situaci upozornila hlídku městské policie všímavá svědkyně.

Autor: Michal Maršo   (24.10.2016)

Obr.

Přecházení po přechodu pro chodce není vždy zárukou bezpečí

O tom se přesvědčila chodkyně dne 20. října 2016, která přecházela přes přechod pro chodce v Ostravě-Mariánských Horách.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (21.10.2016)

Obr.

Rozdával rány a ničil interiér baru

S prosbou o pomoc se na strážníky 15. října 2016 obrátila rozrušená žena, která chtěla v jednom z barů v Ostravě-Svinově zabránit stupňujícím se útokům 34letého muže. Agresor bezdůvodně napadal ostatní hosty a poškodil vybavení provozovny.

Autor: Michal Maršo   (18.10.2016)

Obr.

Bez řidičáku a pod vlivem alkoholu

Mladý řidič na sebe 14. října 2016 v Ostravě-Přívoze upozornil zhasnutými světlomety a jízdou v protisměru. Ujet hlídce městské policie se mu nezdařilo. Nejenže 21letý muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, ale navíc řídil opilý.

Autor: Michal Maršo   (17.10.2016)

Obr.

Nebudu snadná oběť!!!

Takto je pojmenován projekt financovaný statutárním městem Ostrava, který dívky 8. a 9. tříd základních škol připravuje na možná bezpečnostní rizika, se kterými se mohou v běžném životě setkat.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (17.10.2016)

Obr.

"Zastavte ho, zloděj“

Dvojice strážníků zareagovala na křik prodavačky pohotově. Pobertu, který 7. října 2016 v prodejně nábytku v Ostravě-Dubině odcizil povlečení v hodnotě přes 500kč okamžitě lapili.

Autor: Michal Maršo   (13.10.2016)

Obr.

Krádeži kabelky zabránil strážník ve volnu

Hbitě zareagoval strážník, který 7. října 2016 v době osobního volna dopadl na parkovišti obchodního centra v Ostravě-Zábřehu zloděje kabelky.

Autor: Michal Maršo   (10.10.2016)

Obr.

Pomohli dopadnout zloděje

Dvojice mužů se 2. října 2016 krátce po půlnoci zastala ženy, kterou chtěl 30letý zloděj v Ostravě-Moravské Ostravě připravit o kabelku. Následně na incident upozornili strážníky, kterým se podezřelého muže povedlo rychle vypátrat.

Autor: Michal Maršo   (7.10.2016)

Obr.

Další dva řidiči sedli za volant opilí

Prvního podnapilého řidiče strážníci odhalili v neděli 2. října 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě. Mladý muž svou jízdou ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu tím, že nebezpečně kličkoval po celé šíři vozovky.

Autor: Michal Maršo   (5.10.2016)

Obr.

Strážníci se napříč celou zemí spojí v boji proti odhozeným injekčním stříkačkám

Podobně rozsáhlou akci zaměřenou na sbírání nebezpečných použitých jehel Česká republika dosud nepamatuje. Strážníci v osmi městech se rozhodli spojit síly, snížit tak riziko šíření nakažlivých onemocnění a pomoci k hlubšímu povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky.

Autor: Michal Maršo   (4.10.2016)

Obr.

Deset mladistvých pod vlivem alkoholu

Nemile dopadla kontrola strážníků zaměřená na nedovolené podávání alkoholických nápojů mladistvým osobám, která proběhla v noci z pátku na sobotu (23. - 24. 9. 2016) v lokalitě Stodolní v Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (30.9.2016)

Obr.

Sebeobrana pro ženy a dívky starší 15 let

Městská policie pod záštitou projektu Bezpečnější Ostrava zve na: „Kurz sebeobrany pro ženy a dívky starší 15 let“.

Autor: Michal Maršo   (30.9.2016)

Obr.

Nejprve nadával hostům, poté si ustlal na podlaze

S naléhavou žádostí o pomoc se na strážníky v těchto dnech obrátila obsluha restaurace v Ostravě-Porubě. Podnapilý 51letý muž vtrhl do provozovny a obtěžoval hosty. Nakonec se uvelebil pod jedním ze stolů a usnul.

Autor: Michal Maršo   (27.9.2016)

Obr.

Vykopnuté okno cestujícímu neprošlo

Oznámení o podnapilém muži, který v Ostravě-Svinově rozbil skleněnou okenní výplň tramvaje, přijali strážníci 22. září 2016 krátce před devátou večer. Přestože viník z vozu vystoupil a místo opustil, hlídka městské policie jej vypátrala.

Autor: Michal Maršo   (26.9.2016)

Obr.

Záchrana přišla včas

Duchapřítomně se v těchto dnech zachovala dvojice strážníků, která v Ostravě-Porubě zabránila zoufalé ženě v pokusu o sebevraždu.

Autor: Michal Maršo   (22.9.2016)

Obr.

Ostravští strážníci zaznamenali další střelecký úspěch

Dne 14. září 2016 se konal již XXIII. ročník střelecké soutěže strážníků městských policií „O pohár primátora Statutárního města Přerova“. Soutěže se zúčastnilo 17 tříčlenných družstev a 59 jednotlivců z řad obecních a městských policií z celé ČR.

Autor: Michal Maršo   (20.9.2016)

Obr.

Odhazovat odpadky na zem je přece normální

Muž rozhazující kolem sebe plastové lahve upoutal 18. září 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě pozornost strážníků. Když jej hlídka městské policie na přestupkové jednání upozornila, 41letý muž byl velmi překvapen.

Autor: Michal Maršo   (22.9.2016)

Obr.

Dny NATO & Dny Vzdušných sil AČR

Městská policie Ostrava se na Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil AČR dočkala významného ocenění. Česká euroatlantická rada jí v sobotu 17. září 2016 udělila ocenění (stuhu) za pravidelnou účast na této jedinečné akci. Stuhu převzala čestná jednotka Městské policie Ostrava. Slavnostního předání se ujal primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA. Městská policie Ostrava je věrným účastníkem Dnů NATO & Dnů Vzdušných sil AČR, a to již od roku 2001.

Autor: Michal Maršo   (19.9.2016)

Obr.

Kradl kondomy

Další kuriózní krádeží se v pondělí 12. září 2016 zabývali ostravští strážníci. Mladý muž se v jedné z prodejen potravin v Ostravě-Moravské Ostravě pokusil odcizit několik prezervativů. Jelikož již byl v posledních třech letech za obdobný čin odsouzen či potrestán, čelí nyní podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: Michal Maršo   (15.9.2016)

Obr.

Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků

Ve čtvrtek 15. září 2016 přijal primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA slib 16 nových strážníků Městské policie Ostrava. Čtyři ženy a dvanáct mužů tak mimo jiné slíbilo, že se budou řídit právními předpisy České republiky, chránit práva občanů a veřejný pořádek.

Autor: Michal Maršo   (15.9.2016)

Obr.

Na vandalství strážníky upozornil všímavý muž

Informaci o mladíkovi, který v Ostravě-Slezské Ostravě vzteky vyvrátil dopravní značku, obdržela hlídka městské policie 10. září 2016 krátce po desáté hodině noční. Mladý vandal byl záhy dopaden. Nyní bude své počínání vysvětlovat správnímu orgánu.

Autor: Michal Maršo   (14.9.2016)

Obr.

Proběhlo XII. mistrovství ČR záchranných psů, psovodů složek integrovaného záchranného systému

Dějištěm letošního XII. mistrovství ČR záchranných psů, psovodů složek integrovaného záchranného systému se staly sutiny a rozsáhlý terén v Ostravě-Vítkovicích. Akce se konala pod záštitou primátora statutárního města Ostravy Ing. Tomáše Macury, MBA. Organizátorem letošního mistrovství se stala Městská policie Ostrava.

Autor: Michal Maršo   (12.9.2016)

Obr.

„Je mi úplně jedno co dělám a kde to dělám“

Takto se 9. září 2016 v Ostravě-Porubě vyjádřil podnapilý 48letý muž, když jej hlídka městské policie upozornila na obecně závaznou vyhlášku, která v daném místě zakazuje konzumaci alkoholických nápojů. Projednávání přestupku vygradovalo až v pokus o napadení strážníků.

Autor: Michal Maršo   (12.9.2016)

Obr.

Závěrečná akce na dětském dopravním hřišti

Bohatý program si na sobotu 10. září 2016 připravili strážníci úseku prevence a propagace s referenty dopravní výchovy na dětském dopravním hřišti městské policie v Ostravě-Přívoze na ul. Orebitská.

Autor: Michal Maršo   (7.9.2016)

Obr.

Strážníci nalezli hledaného mladíka i pohřešovaného chlapce

Ostravští strážníci o uplynulém víkendu znovu prokázali dobrou místní znalost a povědomí o osobách, které se aktuálně nacházejí v policejním pátrání. Od začátku letošního roku hlídky městské policie objevily 233 hledaných či pohřešovaných osob. Za stejné období loňského roku to bylo 167 osob.

Autor: Michal Maršo   (7.9.2016)

Obr.

Městská policie Ostrava na Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil AČR

Také letos bude Městská police Ostrava na Dnech NATO & Dnech Vzdušných sil AČR prezentovat návštěvníkům svou činnost. Hlavní program bude probíhat ve dnech 17. - 18. září 2016 na Letišti Leoše Janáčka Ostrava.

Autor: Michal Maršo   (5.9.2016)

Obr.

„Je mi zima a chci domů!“

Takto reagovalo dítě v pozdních večerních hodinách před strážníky městské policie dne 30. srpna 2016 v městské části Ostrava-Martinov.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (31.8.2016)

Obr.

Loučení s létem se strážníky a dopravními referenty

Přijďte se dne 31. srpna 2016 v časech 10:00-13:00 a 14:00-18:00 rozloučit s prázdninami na Dětské dopravní hřiště Orebitská v Ostravě-Přívoze.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (30.8.2016)

Obr.

Konalo se XIX. mezinárodní setkání jízdních policií

Dnes se v Ostravě konalo v pořadí již devatenácté Mezinárodní setkání jízdních policií, které skončilo velkým úspěchem domácích strážníků. Zástupci jízdních policií z České republiky i ze zahraničí se setkali, aby spolu se svými čtyřnohými svěřenci předvedli dovednosti a umění obstát v náročných situacích, kterým při výkonu služby čelí a vyměnili si navzájem cenné zkušenosti.

Autor: Michal Maršo   (27.8.2016)

Obr.

Sousedské spory řešili násilím

Dvakrát vyjížděli v pondělí 22. srpna 2016 ostravští strážníci k neshodám mezi sousedy. Krátce po půlnoci zasahovali v Ostravě-Zábřehu. Boucháním do dveří 26letého muže chtěl 71letý senior učinit přítrž rušení nočního klidu.

Autor: Michal Maršo   (30.8.2016)

Obr.

Strážníci dohlíží na bezpečnost dětí

Dne 1. září 2016 zahájila Městská policie Ostrava preventivně-bezpečnostní opatření v souvislosti se začátkem školního roku 2016/2017. Opatření bude probíhat až do konce následujícího týdne.

Autor: Michal Maršo   (1.9.2016)

Obr.

Příměstský tábor se strážniky

Již podruhé o letošních prázdninách strávily další děti z městského obvodu Radvanice a Bartovice týden plný her, sportů, soutěží, zábavy, ale i poučení se strážníky z úseku prevence a propagace

Autor: Liana Pospíšilová   (26.8.2016)

Obr.

Z odcizeného batohu se dlouho neradovali

„Stůjte, vraťte mi ten batoh“, zaslechla ve středu 17. srpna 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě hlídka městské policie. Dopadení dvojice chlapců ve věku 13 a 18 let, která 50letému muži sebrala batoh, bylo otázkou okamžiku.

Autor: Michal Maršo   (25.8.2016)

Obr.

„Tu brusku jsem našel“

Kradmým pohybem mezi stromy na sebe v Ostravě-Moravské Ostravě upozornil 38letý muž. Poté, co jej strážníci oslovili, se muž lekl a odhodil na zem igelitovou tašku s ukrytou elektrickou bruskou.

Autor: Michal Maršo   (24.8.2016)

Obr.

Ukradené boty si chtěl uchovat násilím, se strážníkem v civilu však nepočítal

Volání o pomoc upoutalo pozornost strážníka, který 15. srpna 2016 v době osobního volna nakupoval v jedné z prodejen sportovních potřeb v Ostravě-Zábřehu. Agresivní zloděj zde napadl pracovníka bezpečnostní agentury i zaměstnance prodejny. Ti se mu totiž pokusili zabránit v útěku.

Autor: Michal Maršo   (19.8.2016)

Obr.

Společnými silami lapili kapsářku

Díky všímavosti pracovnice prodejny potravin v Ostravě-Moravské Ostravě se ve středu 17. srpna 2016 strážníkům povedlo dopadnout 39letou ženu, která okradla zákaznici obchodu.

Autor: Michal Maršo   (19.8.2016)

Obr.

Rozbil skleněnou výplň zábradlí, poté s kumpány kopal do dveří

K incidentu došlo v neděli 14. srpna 2016 krátce po desáté hodině noční na konečné zastávce tramvají v Ostravě-Dubině. Kvarteto mužů cestovalo v prostřední části vozu, když náhle jeden z nich několika kopy rozbil skleněnou výplň zábradlí poblíž schodů.

Autor: Michal Maršo   (16.8.2016)

Obr.

Poslední termíny značení syntetickou DNA

Závěrečné prázdninové značení proběhne v úterý 23. srpna 2016 v Ostravě-Slezské Ostravě. Od 12:30 do 16:30 hodin budou strážníci Městské policie Ostrava připraveni u Integrovaného výjezdového centra na ulici Československé armády 20a.

Autor: Michal Maršo   (16.8.2016)

Obr.

Se zákazem řízení a pod vlivem drog ujížděl strážníkům

Hlídka městské policie dopadla 19letého „skútristu“ 10. srpna 2016 krátce po jedné hodině ranní v Ostravě-Slezské Ostravě. Nejenže měl mladík vysloven zákaz řízení, ale navíc byl pod vlivem drog. Nyní tak čelí podezření ze spáchání trestného činu.

Autor: Michal Maršo   (14.8.2016)

Obr.

Čmáral, kde se dalo

V neděli 7. srpna 2016 krátce po druhé hodině ranní dopadla hlídka městské policie 18letého mladíka, který v Ostravě-Jihu počmáral vstup do podchodu, schodišťovou plošinu pro tělesně postižené i označník tramvajové zastávky.

Autor: Michal Maršo   (10.8.2016)

Obr.

"Ten altánek jsem rozebral proto, že je špatně postavený"

V odpoledních hodinách dne 6. srpna 2016 přijala tísňová linka městské policie oznámení občana, který tvrdil, že v Bělském lese v městské části Ostrava-Jih se pohybuje podezřelý člověk a demontuje nově postaveným altánek.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (8.8.2016)

Obr.

Městská policie pořádala příměstský tábor

Ostravská městská policie s asistenty prevence kriminality pořádala první srpnový týden příměstský tábor, hrazený z dotačního programu prevence kriminality Ministerstva vnitra a z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Autor: Liana Pospíšilová   (5.8.2016)

Obr.

Kradené kolo schovali do popelnice

Při pěším výkonu služby dne 2. srpna 2016 v městské části Ostrava–Hrabůvka se strážníkům přihlásil svědek podivné události. Spatřil muže, kteří vyhazují z vozidla do kontejneru na domovní odpad jízdní kolo.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (5.8.2016)

Obr.

Dostihla drzého nenechavce, ten jí vše navrátil

K velice nezdařenému pokusu o krádež byli vysláni strážníci městské policie dne 30. července 2016. V městské části Ostrava-Svinov se muž pokusil oznamovatelce odcizit z rodinného domu dva šicí stroje.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (3.8.2016)

Obr.

Ukradené věci odhodil, stejně byl dopaden

Všímavý občan dopomohl k dopadení zlodějíčka, který v pozdních večerních hodinách 28. července 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě okradl spícího muže.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (31.7.2016)

Obr.

Pozvání na Mezinárodní setkání jízdních policií

Dějištěm letošního XIX. ročníku Mezinárodního setkání jízdních policií se opět stane zadní část areálu Komenského sadů na ul. Hrušovská v Ostravě-Moravské Ostravě. V sobotu 27. srpna 2016 od 12.30 hodin máte příležitost se blíže seznámit s prací strážníků a policistů, kteří svou službu vykonávají v sedlech koní.

Autor: Michal Maršo   (28.7.2016)

Obr.

Vydal se krást na hřbitov

Oznámení o muži, který se s nožem v ruce potuluje po hřbitově v Ostravě-Slezské Ostravě, přijali strážníci ve středu 20. července 2016 večer. Z nočního návštěvníka se nakonec vyklubal zloděj náhrobních ozdob.

Autor: Michal Maršo   (26.7.2016)

Obr.

Pro prezentaci svých výtvorů si vybrali zeď tržiště

Hlídka městské policie 18. července 2016 krátce po třiadvacáté hodině dopadla mladou trojici, která vytvořila na zeď tržiště v Ostravě-Porubě tři černé nápisy. Skupinku „umělců“ si pro podezření ze spáchání trestného činu následně převzala Policie ČR.

Autor: Michal Maršo   (25.7.2016)

Obr.

Strážníci dopadli muže, který vzteky poškodil zastávku

Rozbitá skleněná výplň tramvajové zastávky byla 16. července 2016 výsledkem zuřivosti podnapilého 39letého muže. Vandal byl strážníky dopaden. Celou událost si k dalšímu šetření následně převzala Policie ČR.

Autor: Michal Maršo   (22.7.2016)

Obr.

Terčem útoku se stalo zpětné zrcátko

Kopem do zpětného zrcátka jednoho ze zaparkovaných vozidel v Ostravě-Moravské Ostravě si v brzkých ranních hodinách 16. července 2016 vybíjel svou zlost 23letý mladík. Krátce nato byl strážníky dopaden u vlastního vozu.

Autor: Michal Maršo   (20.7.2016)

Obr.

Kradl toaletní papír, nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu

Další kuriózní krádeží se v pátek 15. července 2016 zabývali strážníci v jedné z prodejen potravin v Ostravě-Moravské Ostravě. Kořistí mladého muže se stal toaletní papír.

Autor: Michal Maršo   (20.7.2016)

Obr.

Posilněn alkoholem napadal strážníky

Hlasitým křikem na sebe 13. července 2016 upozornil 44letý muž, který v Ostravě-Porubě popíjel alkohol v místech, kde je to obecně závaznou vyhláškou města zakázáno. Zasahující strážníci čelili výhrůžkám, sérii nadávek a nakonec i fyzickému napadení.

Autor: Michal Maršo   (15.7.2016)

Obr.

„Vysklil to ten mladík v černém tričku!“

Odolnost skleněné výplně nádražní budovy v Ostravě-Vítkovicích se hodinu před půlnocí 11. července 2016 rozhodl otestovat 21letý mladík. Díky přesnému popisu, který strážníkům poskytl svědek celé události, se viníka podařilo rychle vypátrat.

Autor: Michal Maršo   (13.7.2016)

Obr.

Čokoláda, fotbalové kartičky i gumoví medvídci

Hned dvě krádeže cukrovinek během jednoho dne řešili strážníci 10. července 2016 v prodejně potravin v Ostravě-Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (15.7.2016)

Obr.

Značení syntetickou DNA

Také v červenci budou strážníci Městské policie Ostrava díky získání financí z dotačního řízení Ministerstva vnitra provádět bezplatné značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek (invalidních i speciálních vozíků, schodolezů apod.) syntetickou DNA.

Autor: Michal Maršo   (9.7.2016)

Obr.

Auto mi naboural „ŽABÁK“

O podnapilém řidiči, který v noci 6. července 2016 naboural do jednoho ze zaparkovaných vozidel v Ostravě-Hrabůvce, informoval strážníky pozorný svědek. Díky podrobnému popisu se hlídce městské policie povedlo podezřelého rychle vypátrat.

Autor: Michal Maršo   (7.7.2016)

Obr.

Vystříleli zlato

Dvaatřicet družstev a bezmála dvě stě střelců převážně z řad strážníků městských a obecních policií z celé České republiky se dne 16. června 2016 utkalo v 11. ročníku střeleckého turnaje „O pohár starosty města Mikulov“.

Autor: Michal Maršo   (2.7.2016)

Obr.

„Chyťte ho, ukradl mi peněženku!“

Pohotovou reakci předvedl v pondělí dopoledne 27. června 2016 strážník, který v době osobního volna dopadl v Ostravě-Porubě zloděje peněženky. Mladík si k loupeži vyhlédl 64letou ženu.

Autor: Michal Maršo   (29.6.2016)

Obr.

Slibuji na svou čest a svědomí

Jednadvacet nových strážníků složilo dnes dopoledne slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA. K dnešnímu dni tak na veřejný pořádek v Ostravě dohlíží celkem 688 strážníků.

Autor: Michal Maršo   (28.6.2016)

Obr.

Senior jako posel prevence

Městská policie Ostrava za podpory statutárního města Ostravy realizuje stejnojmenný projekt, spočívající v zapojení vybraných seniorů do informačně vzdělávacího programu a následného předávání získaných poznatků ve svém okolí.

Autor: Liana Pospíšilová   (28.6.2016)

Obr.

Strážníci lapili dalšího sprejera. Poškodil fasádu domu.

Zhruba desítku nápisů na jeden z bytových domů v Ostravě-Porubě vytvořil v pátek 24. června 2016 25letý sprejer. Pro podezření ze spáchání trestného činu si jej následně převzala Policie ČR.

Autor: Michal Maršo   (27.6.2016)

Obr.

Úspěch českých kynologů

Ve dnech 16. až 19. června 2016 proběhlo v Kaznějově VI. mezinárodní setkání kynologických týmů. V nabité konkurenci obsadil tým Městské policie Ostrava dělené první místo.

Autor: Michal Maršo   (24.6.2016)

Obr.

Nejprve ženu slovně urážel, poté ji fyzicky napadl

Agresivním výpadům ze strany neznámého muže musela 20. června 2016 čelit 41letá žena, která navštívila jeden z barů v Ostravě-Porubě. Útočník ženu častoval nevybíravými výrazy, poté ji srazil k zemi, uchopil za paži a odtáhl ven z provozovny.

Autor: Michal Maršo   (22.6.2016)

Obr.

Kurz sebeobrany pro rodinné příslušníky ukončen

Ve čtvrtek 16.6.2016 proběhlo slavnostní ukončení kurzu „ Sebeobrana pro rodinné příslušníky strážníků Městské policie Ostrava“, jehož účastníky však byly jen ženy a dívky.

Autor: Adriána Chylová   (21.6.2016)

Obr.

Mladý muž pomohl dopadnout vykradače aut

Všímavý mladík významnou měrou přispěl k dopadení 44letého muže, který 18. června 2016 v Ostravě-Mariánských Horách násilně vnikl do uzamčeného vozidla. Díky přesnému určení místa události se strážníkům podařilo zloděje rychle dopadnout.

Autor: Michal Maršo   (20.6.2016)

Obr.

Krádež autobaterie jim měla vynést stovku

Podezřelé chování mladého muže neušlo 14. června 2016 v Ostravě-Moravské Ostravě pozornosti strážníků. Odcizená autobaterie poputuje zpět ke svému majiteli. Mladého pobertu si k dalšímu šetření převzala hlídka Policie ČR.

Autor: Michal Maršo   (16.6.2016)

Obr.

Ke „zkrášlení“ mostní konstrukce si sprejeři vybrali stříbrnou

Pilíře jednoho z mostů v Ostravě-Moravské Ostravě se v pondělí 14. června 2016 krátce po třetí hodině ranní staly terčem dvojice sprejerů. Přestože se jednomu z mužů povedlo v nepřehledném terénu strážníkům uprchnout, druhý byl dopaden.

Autor: Michal Maršo   (14.6.2016)

Obr.

Chvilka nepozornosti a žena přišla o kabelku

Hbitý lapka využil v sobotu 11. června 2016 nestřeženého okamžiku a před jedním z barů v Ostravě-Moravské Ostravě okradl neopatrnou ženu. Svou kořist si 52letý nenechavec ukryl pod bundu a z místa spěšně odcházel. Jeho radost dlouho netrvala. Celou situaci totiž sledovali strážníci.

Autor: Michal Maršo   (13.6.2016)

Obr.

Pili alkohol a pak řídili, nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu

Dva opilé řidiče dopadli ostravští strážníci v sobotu 11. června 2016. První z mužů na sebe upozornil tím, že nerespektoval zákaz vjezdu, druhý svou nebezpečnou jízdou ohrožoval hrající si děti. Oba muže si pro podezření ze spáchání trestného činu převzala Policie ČR.

Autor: Michal Maršo   (13.6.2016)

Obr.

Opilý mladík se potácel v kolejišti

Na opilého muže, který se v Ostravě-Svinově pohybuje v prostoru kolejiště, upozornil strážníky pracovník bezpečnostní agentury. Hlídka městské policie 17letého mladíka zakrátko nalezla na železničním nástupišti.

Autor: Michal Maršo   (13.6.2016)

Obr.

Polámané kůly a úprk před strážníky

Na dvojici mladíků, která 9. června 2016 na dětském hřišti v Ostravě-Moravské Ostravě úmyslně zlomila dva dřevěné kůly, upozornil strážníky 49letý muž. Bratři ve věku 15 a 18 let se před hlídkou městské policie pokusili utéct.

Autor: Michal Maršo   (10.6.2016)

Obr.

Víkend ve znamení hledaných osob

Během uplynulého víkendu nalezli ostravští strážníci čtyři osoby, po nichž pátrala policie. Za první pololetí tohoto roku strážníci objevili téměř 170 hledaných či pohřešovaných osob. V loňském roce jich bylo více než 270.

Autor: Michal Maršo   (9.6.2016)

Obr.

Ženu postihl náhlý kolaps, strážníci byli na místě včas

Pohotově se v sobotu 4. června 2016 zachovala dvojice strážníků, když v Ostravě-Zábřehu poskytla první pomoc ženě, která náhle zkolabovala. Žena po několikaminutové resuscitaci začala opět spontánně dýchat a nabyla vědomí.

Autor: Michal Maršo   (7.6.2016)

Obr.

Přistižen při vykrádání vozidla

Mladík, který ve středu 1. června 2016 vyloupil v Ostravě-Muglinově parkující vozidlo, se z kořisti dlouho neradoval. I když se muž pokusil strážníkům utéct, záhy byl dopaden.

Autor: Michal Maršo   (3.6.2016)

Obr.

Krádež dřeva muži neprošla, dopadl jej pozorný okrskář

Strážník-okrskář, který na jízdním kole projížděl kolem zalesněného prostoru v Ostravě-Svinově, nemile překvapil staršího muže, jenž z lesa vynášel nařezané dřevěné špalky. V té chvíli už měl senior ve vozidle naloženo zhruba 30 kusů asi metrových polen.

Autor: Michal Maršo   (3.6.2016)

Obr.

Strážníci řešili hned dva případy ztracených chlapců

První případ se odehrál v pátek 20. května 2016 v Ostravě-Zábřehu, kdy zaměstnankyně prodejny potravin strážníkům oznámila, že v obchodě se nachází asi 2-3letý chlapec, a to bez doprovodu rodičů. Žena strážníkům dále uvedla, že chlapeček se jí svěřil s tím, že táta je v práci a maminka pryč.

Autor: Michal Maršo   (1.6.2016)

Obr.

Jeden ukradl lego, druhý značkové oblečení

Nevšedními krádežemi se v sobotu 28. května 2016 zabývali ostravští strážníci. V prvním případě se 18letý muž rozhodl odcizit lego v hodnotě přes jeden tisíc korun. Ve druhém se o deset let starší muž chtěl zdarma obléknout.

Autor: Michal Maršo   (1.6.2016)

Obr.

Asistenti prevence kriminality aktivně spolupůsobí ve vyloučených lokalitách

Nejen ve vyloučených lokalitách, ale také v okolí ubytoven pro sociálně znevýhodněné občany lze nyní standardně potkávat smíšené hlídky asistentů prevence kriminality a strážníků městské policie.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (31.5.2016)

Obr.

Zraněná žena volala o pomoc, strážnice zareagovaly včas

Naléhavé volání o pomoc zaslechly v pátek 20. května 2016 v jednom z bytů v Ostravě-Porubě dvě sociální pracovnice, které zde prováděly pravidelnou návštěvu. Pohotová reakce hlídky městské policie zabránila nejhoršímu.

Autor: Michal Maršo   (24.5.2016)

Obr.

Strážníci dohlíželi na bezpečnost a plynulost provozu v lokalitě ostravské ZOO

Perný víkend mají za sebou strážníci, kteří se podíleli na dohledu na bezpečnost a plynulost provozu na pozemních komunikacích v lokalitě ostravské ZOO. Zejména o víkendu je tato oblast zatížena velkým množstvím parkujících vozidel.

Autor: Michal Maršo   (24.5.2016)

Obr.

Muž okradl spící ženu, odhalil jej pozorný strážník

Výborný postřeh prokázal 23. května 2016 krátce po třetí hodině ranní strážník provádějící dohled u kamerového systému. Na jedné ze zastávek městské hromadné dopravy v Ostravě-Zábřehu spatřil muže, který okradl spící ženu.

Autor: Michal Maršo   (24.5.2016)

Obr.

Noví strážníci skládali slib, jejich služebně starší kolegové přebírali ocenění i nová vozidla

Ve čtvrtek 19. května 2016 přijal primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura slib 14 nových strážníků Městské policie Ostrava. Čtyři ženy a deset mužů tak mimo jiné slíbilo, že se budou řídit právními předpisy České republiky a chránit práva občanů a veřejný pořádek.

Autor: Michal Maršo   (19.5.2016)

Obr.

Strážníci zabránili krádeži automobilových kol

Krátce po jedenácté hodině noční dne 14. května 2016 přijali strážníci oznámení o podezřelých mladících, kteří se v Ostravě-Slezské Ostravě pohybují okolo zaparkovaných vozidel. Necelou hodinu poté už hlídka městské policie předávala Policii ČR dvojici mužů podezřelých z krádeže automobilových kol.

Autor: Michal Maršo   (18.5.2016)

Obr.

Senior linka opět v akci

Hned dvakrát vyjížděli 10. května 2016 ostravští strážníci k aktivované Senior lince. Oba případy souvisely se zdravotními komplikacemi seniorů a skončily přivoláním zdravotnického personálu.

Autor: Michal Maršo   (11.5.2016)

Obr.

Značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek syntetickou DNA

Díky získání financí z dotačního řízení Ministerstva vnitra bude Městská police Ostrava v měsíci červnu opět provádět bezplatné značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek (invalidních i speciálních vozíků, schodolezů apod.) syntetickou DNA.

Autor: Michal Maršo   (9.5.2016)

Obr.

Integrované výjezdové centrum Ostrava-Jih. Nové zázemí pro strážníky, služební koně i psy

Městští policisté, profesionální hasiči a zdravotničtí záchranáři již plně využívají novou budovu Integrovaného výjezdového centra v ostravském městském obvodu Ostrava-Jih.

Autor: Michal Maršo   (3.5.2016)

Obr.

Terčem útoku vandala se staly skleněné výplně tramvajových zastávek

Strážníci dopadli mladíka, který měl v pondělí 2. května 2016 krátce po půlnoci rozbít v Ostravě-Vítkovicích hned několik tramvajových zastávek. Přestože se v době příjezdu strážníků muž na místě nenacházel, díky podrobnému popisu jej hlídka městské policie rychle vypátrala.

Autor: Michal Maršo   (2.5.2016)

Obr.

Zavázal se, že opilý řídit nebude, slib nedodržel

Strážníci dopadli opilého řidiče, který ve čtvrtek 28. dubna 2016 v Ostravě-Hošťálkovicích ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu tím, že nebezpečně kličkoval po celé šíři vozovky. Celá událost započala ve chvíli, kdy hlídka městské policie spatřila muže, který nejistou chůzí přicházel k zaparkovanému vozidlu a nasedl do něj.

Autor: Michal Maršo   (29.4.2016)

Obr.

Spor se sousedem řešil házením cihel

K sousedské rozepři vyjížděli strážníci v podvečer 27. dubna 2016 do Ostravy-Výškovic. S naléhavou žádostí o pomoc se na městskou policii obrátil muž poté, co po něm jeho soused začal házet cihly.

Autor: Michal Maršo   (29.4.2016)

Obr.

S návnadou z rohlíku pytlačil u rybníka

Ani v pozdních nočních hodinách nezahálela hlídka městské policie a při pěším výkonu služby v Ostravě-Nové Vsi přistihla muže lovícího ryby bez rybářského povolení.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (24.4.2016)

Obr.

Mladiství hráli automaty, strážníci zakročili

Preventivní kontrola provedená 14. dubna 2016 v jednom z barů v Ostravě-Porubě, odhalila hned tři mladistvé, kteří se bavili hrou na výherním hracím přístroji. Mladíci ve věku 15, 16 a 17 let byli při příchodu strážníků hrou zcela pohlceni.

Autor: Michal Maršo   (18.4.2016)

Obr.

Muž se při pádu z kola ošklivě zranil, strážníci mu poskytli první pomoc

Pohotově se ve středu 13. dubna 2016 zachovali ostravští strážníci, když poskytli první pomoc muži, který v Ostravě-Bělském Lese spadl z kola a začal se dusit. Hlídka městské policie 55letému muži zajistila průchodnost dýchacích cest a jeho zdravotní stav kontrolovala až do příjezdu záchranné služby.

Autor: Michal Maršo   (15.4.2016)

Obr.

Opatření zaměřeno na sběr injekčních stříkaček a jehel

Nejen v rámci běžného výkonu služby, ale také prostřednictvím preventivně bezpečnostních opatření se ostravští strážníci zaměřují na sběr injekčních stříkaček a jehel. Jedna z akcí cílených na tuto problematiku proběhla 10. dubna 2016 v oblasti Moravská Ostrava a Přívoz.

Autor: Michal Maršo   (14.4.2016)

Obr.

Mladík se pokusil napadnout strážníky, skončil na protialkoholní záchytné stanici

Silně podnapilý mladík zdramatizoval 10. dubna 2016 v Ostravě-Přívoze projednávání banálního přestupku. Řešení odhozeného nedopalku tak vyústilo až v pokus o napadení strážníků. Jen v letošním roce předali ostravští strážníci na protialkoholní záchytnou stanici již 390 osob pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, loni to bylo více než 1400.

Autor: Michal Maršo   (11.4.2016)

Obr.

Strážníci asistovali revizorům

Když cestující bez platného jízdního dokladu odmítne sdělit pracovníkům přepravní kontroly ostravského dopravního podniku potřebné údaje, přicházejí na řadu strážníci. Jen od začátku letošního roku tak hlídky městské policie řešily přes 200 obdobných událostí.

Autor: Michal Maršo   (8.4.2016)

Obr.

Sama měla zákaz, přesto školila nového řidiče

Jízdou v protisměru na sebe v pátek 1. dubna 2016 v Ostravě-Mariánských Horách upozornila 40letá žena. Vyjádření řidičky, že má vysloven zákaz řízení a následná reakce jejího spolujezdce zaskočila i samotné strážníky.

Autor: Michal Maršo   (4.4.2016)

Obr.

Záškoláci

Pravidelně provádějí hlídky městské policie preventivní kontroly zaměřené na záškoláky. V prvním čtvrtletí letošního roku tak ostravští strážníci odhalili celkem 24 dětí, které se snažily vyhnout povinné školní docházce.

Autor: Michal Maršo   (2.4.2016)

Obr.

Kamery zaznamenaly celý průběh napadení

Díky kamerovému systému dopadli ostravští strážníci krátce po deváté hodině večerní 29. března 2016 podnapilého muže, který v Moravské Ostravě napadl svého soka. Oba muži nejprve v hloučku svých přátel popíjeli alkoholické nápoje. Následně se dvojice od skupiny odpoutala a něco si intenzivně vysvětlovala. Slovní rozepře vygradovala až k fyzickému napadení.

Autor: Michal Maršo   (31.3.2016)

Obr.

Sváteční dny poznamenal alkohol a agresivní chování

Hned několikrát vyjížděli o prodlouženém víkendu ostravští strážníci na pomoc napadeným osobám. V sobotu 26. března 2016 zakročovala hlídka městské policie v jednom z barů v Ostravě-Zábřehu. Podnapilý muž zde házel židlemi a sklenicemi.

Autor: Michal Maršo   (30.3.2016)

Obr.

Spor mezi spolubydlícími skončil velmi neobvyklým napadením

Slovní provokace dovedly ve středu 23. března 2016 v jednom z hotelů v Ostravě-Zábřehu staršího muže až k tomu, že po svém spolubydlícím hodil zavařovací sklenici. Napadený 59letý muž si ze šarvátky odnesl tržné zranění na čele. Situaci zcela uklidnila až přítomnost strážníků.

Autor: Michal Maršo   (24.3.2016)

Obr.

K úkrytu využil sprejer střechu garáže, strážníky tím nezmátl

Nezvyklý hluk z prostoru garáží v Ostravě-Hrabové upoutal 20. března 2016 hodinu po půlnoci ostravské strážníky. Mladý sprejer se zde pokoušel rozšířit již zčásti nakreslený nápis. Ve chvíli kdy spatřil hlídku městské policie, dal se na útěk.

Autor: Michal Maršo   (21.3.2016)

Obr.

Senior upadl ve svém bytě, strážníci jej pomohli vyprostit

S naléhavou žádostí o pomoc se dne 16. března 2016 obrátil na ostravské strážníky muž, který měl obavy o zdraví svého otce. Oznamovatel uvedl, že jeho 71letý tatínek nezvedá telefon, což u něj nebývá obvyklé.

Autor: Michal Maršo   (16.3.2016)

Obr.

Dětské dopravní hřiště opět otevírá brány veřejnosti

V sobotu 2. dubna 2016 proběhne na dětském dopravním hřišti na ulici Orebitská v Ostravě-Přívoze první akce pro veřejnost spojená s tvůrčími dílničkami pro malé i velké cyklisty a cyklistky.

Autor: Michal Maršo   (14.3.2016)

Obr.

Primátor města Ostravy přijal slib nových strážníků

Slavnostního aktu se dne 10. března 2016 v budově Magistrátu statutárního města Ostravy zúčastnilo 16 strážníků. Sedm žen a devět mužů tak mimo jiné slíbilo, že se při plnění svých povinností budou řídit právními předpisy České republiky a budou chránit práva občanů a veřejný pořádek. Každý z přítomných strážníků následně svůj slib stvrdil podáním ruky primátorovi města Ostravy.

Autor: Michal Maršo   (10.3.2016)

Obr.

Strážníci objevili další dva hledané muže

Hned ve dvou případech prokázali 7. března 2016 ostravští strážníci dobrou místní znalost a povědomí o osobách, které se aktuálně nacházejí v policejním pátrání. Od začátku letošního roku tak hlídky městské policie objevily bezmála 70 hledaných či pohřešovaných osob. V loňském roce to pak bylo přes 270 osob.

Autor: Michal Maršo   (8.3.2016)

Obr.

Výběrové řízení ÚMOb Slezská Ostrava

Úřad městského obvodu Slezská Ostrava hledá pracovníka na pozici referent agendy přestupků

Autor: Dana Klišová   (8.3.2016)

Obr.

Záměr přenocovat na půdě bytového domu mladíkovi nevyšel

Muž, který chtěl v sobotu 5. března 2016 potají přespat na půdě jednoho z bytových domů v Ostravě-Svinově, pozornosti nájemníků neunikl. Přivolaní strážníci nezvaného hosta zakrátko nalezli. Jelikož 22letý muž hlídce městské policie nedokázal prokázat svou totožnost, byl k jejímu zjištění předveden na Policii ČR.

Autor: Michal Maršo   (7.3.2016)

Obr.

Návštěvu u matky zakončil krádeží elektroniky

S velkými obavami se na tísňovou linku městské policie obrátila 3. března 2016 krátce po poledni rozrušená žena z Ostravy-Dubiny. Když požádala svého syna, aby po dvoudenní návštěvě opustil její byt, ten se rozzuřil, vykopl uzamčené dveře jednoho z pokojů a odnesl si matčin notebook a televizor.

Autor: Michal Maršo   (4.3.2016)

Obr.

Sprejer strážníkům neunikl

Dalšího sprejera, který se tentokrát na území městského obvodu Moravská Ostrava oddal svému tvůrčímu talentu, dopadli 2. března 2016 ostravští strážníci. Pomalovaná rozvodná skříň však nebyla jeho jediným výtvorem.

Autor: Michal Maršo   (3.3.2016)

Obr.

Vybaven kladívkem, vydal se krást věci ze zaparkovaných vozidel

Závislost na drogách dohnala v úterý 1. března 2016 mladého muže k pokusu o krádež věcí ze zaparkovaného vozidla. Strážníkům, kteří krátce po půlnoci procházeli jedno z parkovišť v Ostravě-Zábřehu, se 25letého muže povedlo rychle dopadnout.

Autor: Michal Maršo   (2.3.2016)

Obr.

Pohádal se s kamarádem, odnesl to automat na jízdenky

Všímavý řidič taxislužby upozornil v sobotu brzy ráno 28. února 2016 hlídku městské policie na mladíka, který měl v Ostravě-Hrabůvce kopat do automatu na výdej jízdenek. Díky podrobnému popisu strážníci muže po chvíli vypátrali.

Autor: Michal Maršo   (29.2.2016)

Obr.

Neshody s přítelkyní řešil muž poničením tramvajové zastávky

V pátečních nočních hodinách 19. února 2016 spatřila hlídka městské police v Ostravě-Porubě mladého muže, který vykopnul skleněnou výplň přístřešku tramvajové zastávky. Muž byl strážníky dopaden a svůj přestupek tak bude muset vysvětlovat před správním orgánem.

Autor: Michal Maršo   (22.2.2016)

Obr.

Muž v batohu ukrýval motorovou pilu, kde k ní přišel, vysvětlit nedokázal

Podezřelé chování mladého cyklisty upoutalo v noci 18. února 2016 pozornost hlídky městské policie. Ve chvíli kdy muž v Ostravě-Výškovicích míjel vozidlo strážníků, přidal na rychlosti a pokusil se zmizet mezi domy.

Autor: Michal Maršo   (19.2.2016)

Obr.

Řidič najížděl do protisměru. Strážníci zjistili, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz

V úterý 16. února 2016 krátce po půlnoci si v Moravské Ostravě povšimla hlídka městské policie vozidla, jehož řidič nebezpečně kličkoval po celé šíři vozovky. Přestože muž nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění, nezdráhal se vézt další tři kamarády.

Autor: Michal Maršo   (17.2.2016)

Obr.

Noční kontrola odhalila celkem 15 mladistvých pod vlivem alkoholu

Zdvižený varovný prst, tak by se dala označit kontrola ostravských strážníků zaměřená na nedovolené podávání alkoholických nápojů mladistvým osobám, která proběhla v noci z pátku na sobotu v lokalitě Stodolní v Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (16.2.2016)

Obr.

Muž napadal obsluhu hostince, poté utíkal před strážníky

Verbálnímu napadení a výhrůžkám ze strany opilého muže čelila 12. února 2016 v odpoledních hodinách obsluha hostince v Ostravě-Martinově. Agresivní host nejprve odmítl zaplatit útratu, následně začal obsluze provozovny vyhrožovat a slovně ji urážet.

Autor: Michal Maršo   (15.2.2016)

Obr.

Před jízdou se posilnili alkoholem, pozornosti strážníků neunikli

Hned dva případy řidičů pod vlivem alkoholu řešili ostravští strážníci 6. února 2016 v sobotních ranních hodinách. Prvního opilého řidiče prozradila riskantní jízda, ve druhém případě odhalil podnapilého muže ostražitý strážník, který konzumaci alkoholu a následnou jízdu sledoval prostřednictvím kamer. Strážníci tak policistům předali řidiče s 1,48 a 2,13 promile alkoholu v dechu.

Autor: Jana Urbaníková   (8.2.2016)

Obr.

Muž kradl elektroodpad, netušil, že jej sledují kamery

Pozorný strážník odhalil muže, který se 4. února 2016 v brzkých ranních hodinách pokoušel krást v jednom ze sběrných dvorů v městské části Ostrava-Jih. Podezřelý se dle kamerového záznamu nejprve pohyboval v areálu sběrného dvora, následně přeskočil plot a z místa odešel.

Autor: Michal Maršo   (5.2.2016)

Obr.

Výzva k výběrovému řízení pro zájemce o pracovní pozici asistent prevence kriminality

Odbor prevence kriminality MV České republiky vyhlašuje výzvu pro výběr kandidátů na pozici asistent prevence kriminality. Asistent prevence kriminality bude zaměstnancem statutárního města Ostravy-městské policie

Autor: Dana Klišová   (3.2.2016)

Obr.

Mladý sprejer se v noci vyřádil

Dne 2. února 2016 hodinu po půlnoci prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Svinově, kde si všimla muže, který u kolejiště sprejoval na rozvaděč. Muž se při spatření hlídky dal na útěk směrem k obchodnímu centru.

Autor: Jana Urbaníková   (2.2.2016)

Obr.

Městská policie modernizovala kamerový systém

Městská policie Ostrava získala v roce 2015 finanční dotaci z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra a statutárního města Ostrava na modernizaci kamerových systémů. Díky těmto prostředkům se nám podařilo realizovat obměnu 6 kamerových stanovišť, která patřila u městské policie mezi ta nejstarší.

Autor: Dana Klišová   (29.1.2016)

Obr.

Kurz sebeobrany pro ženy a dívky byl úspěšně odstartován

Novinkou v oblasti preventivních aktivit Městské policie Ostrava je také výuka sebeobrany žen a dívek. Kurz je nyní otevřen pro všechny ženy z rodin našich zaměstnanců a je koncipován tak, aby jej zvládly i úplné začátečnice.

Autor: Jana Urbaníková   (28.1.2016)

Obr.

Senior linka slaví šest let

Tento projekt, spočívá v instalaci nouzových tlačítek v bytech seniorů a zdravotně či tělesně hendikepovaných osob. První instalace byly provedeny 08.02.2010. V současné době je k dispozici celkem 247 zařízení, která jsou instalována v bytech zájemců, kteří splnili dané podmínky (věk, zdravotní či tělesná indispozice, osamělost).

Autor: Liana Pospíšilová   (26.1.2016)

Obr.

Nezletilá dívka zapila vodkou rozchod

Kolemjdoucím lidem nebyl lhostejný osud mladé dívky, která ležela na chodníku. Ti oslovili nejbližší strážníky, konající pochůzkovou činnost v oblasti Moravská Ostrava a celou situaci vylíčili. Hlídka se ihned dostavila na popsané místo. Zde opravdu nalezla promočenou mladou slečnu ve velmi zuboženém stavu.

Autor: Jana Urbaníková   (26.1.2016)

Obr.

Nezletilí se o víkendu bavili krádežemi v obchodech

Místo toho, aby se věnovali něčemu užitečnému, chodí nezletilí ve volném čase do obchodů, kde kradou, co se jim zrovna hodí. Potraviny, i bižuterii za pár korun.

Autor: Jana Urbaníková   (25.1.2016)

Obr.

Muž se pokusil vloupat do stánku v podchodu

Dne 18. ledna 2016 v brzkých ranních hodinách spatřila obsluha kamerového systému městské policie v podchodu pod mosty v Moravské Ostravě muže, jak se za pomocí kleští dobývá do tamního prodejního stánku.

Autor: Jana Urbaníková   (18.1.2016)

Obr.

Rozzlobený muž hodil po ochrance dlažební kostkou

V odpoledních hodinách dorazili strážníci městské policie k prodejně potravin v Ostravě-Dubině, kde je oslovil pracovník bezpečnostní agentury. Ten uvedl, že spatřil muže, který si v prodejně do rukávu své bundy uschoval chlazené balené maso a s ním poté prošel přes pokladny bez zaplacení.

Autor: Jana Urbaníková   (18.1.2016)

Obr.

V autobuse napadl bezdůvodně cestujícího

Hlídka městské policie byla dne 13.01.2016 vyslána na základě oznámení dispečera dopravního podniku do městské části Ostrava-Petřkovice, kde mělo docházet k fyzickému napadání osob v prostředku městské hromadné dopravy.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (14.1.2016)

Obr.

Muž se popral s vykradačem aut

Kolemjdoucí žena byla dne 13.01.2016 v městské části Slezská Ostrava svědkem rvačky dvou mužů přímo před kontaktním místem pro občany patřící městské policii.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (14.1.2016)

Obr.

Strážníci zachránili v noci dva lidské životy

Hlídky městské policie vyjížděly ve večerních hodinách dne 12.01.2016 hned ke dvěma pokusům o sebevraždu. První z případů byl zaznamenán v ostravské části Vítkovice a druhý v Moravské Ostravě.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (13.1.2016)

Obr.

Podezření z krádeže trpaslíka

Dne 07.01. 2016 v odpoledních hodinách strážnici vykonávali pochůzkovou činnost v Ostravě-Hulvákách, kde je oslovil muž, který strážníkům sdělil, že před malou chvíli viděl muže odcizovat od oplocení domu sádrového trpaslíka.

Autor: Liana Pospíšilová   (8.1.2016)

Obr.

Sprejeři nastříkali na lavičku nápis

Na základě telefonického oznámení občana byla dne 27.12.2015 ve večerních hodinách v Ostravě-Pustkovci vyslána hlídka MP na hráz Pustkoveckého rybníka.

Autor: Liana Pospíšilová   (28.12.2015)

Obr.

Předvánoční čas s Asistenty prevence kriminality

Atmosféru blížících se Vánoc navodili Asistenti prevence kriminality na mikulášské besídce.

Autor: Jana Urbaníková   (22.12.2015)

Obr.

Assesment centrum zefektivní výběr kvalitních strážníků na vybrané pracovní pozice

Personální akademie Městské policie Ostrava vznikla v roce 2013 a letos v prosinci došlo k inovaci formou assesment centra.

Autor: Liana Pospíšilová   (22.12.2015)

Obr.

Vůně uzenin přilákala zloděje

Když prováděla hlídka strážníků městské policie při výkonu služby přesun služebním vozidlem v Ostravě-Zábřehu, všimla si dvou mužů, stojících na parkovišti vedle dodávky tovární značky Peugeot.

Autor: Jana Urbaníková   (21.12.2015)

Obr.

„Před jízdou jsem pil. A co jako?“

Hlídka strážníků městské policie potkala 18. prosince v nočních hodinách při výkonu služby neuvěřitelně drzého řidiče.

Autor: Jana Urbaníková   (18.12.2015)

Obr.

Cestující v tramvaji rozbil okno, asi se nudil

Když řidič tramvaje uslyšel 17. prosince v odpoledních hodinách uvnitř vozu mezi cestujícími podivné rány, tušil, že se něco děje.

Autor: Jana Urbaníková   (18.12.2015)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu "Stop kriminalitě na seniorech 2015"

Strážníci spolu se seniory uzavřeli roční program prevence kriminality, který byl financován z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Autor: Jana Koběrská   (18.12.2015)

Obr.

Požár v šachtě

V polovině prosince byli strážníci městské policie svědky dalšího požáru. V ostravské městské části Zábřeh hořela vodoměrná šachta, respektive její obsah.

Autor: Jana Urbaníková   (16.12.2015)

Obr.

V Ostravě hořel kontejner i tráva

Hned dva požáry museli hlásit strážníci městské policie dne 14. prosince 2015 v odpoledních hodinách.

Autor: Jana Urbaníková   (15.12.2015)

Obr.

Městská policie a revizoři

Až 60 událostí měsíčně řeší městská policie na základě žádostí pracovníků přepravní kontroly DPO, a.s., kdy na základě právního zájmu dopravního podniku ověřuje totožnost černých pasažérů.

Autor: Jana Urbaníková   (14.12.2015)

Obr.

Poklidný adventní čas rušil podnapilý muž

I ve čtvrtečních dopoledních hodinách se mohou občané spěchající do práce nebo nakupující dárky svým blízkým setkat s podnapilými lidmi, kteří ruší poklidnou atmosféru adventního času.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (11.12.2015)

Obr.

Agresivní host napadal číšníka

V Ostravě-Porubě 5.12.2015 v nočních hodinách byla hlídka MP vyslána do restauračního zařízení, kde se měl nacházet agresivní muž.

Autor: Liana Pospíšilová   (8.12.2015)

Obr.

Agresivní pes napadl muže

Koncem listopadu v dopoledních hodinách přijala městská policie na tísňovou linku oznámení o volně pobíhajícím psovi v chatové oblasti v Ostravě-Krásném Poli, který tam pokousal muže a ohrožuje i další osoby.

Autor: Jana Urbaníková   (3.12.2015)

Obr.

Vykradač vozidel dopaden strážníky

Dne 2. prosince 2015 po šesté hodině ranní byla hlídka městské policie na základě kamerového systému vyslána na parkoviště v Ostravě-Mariánských Horách, kde mělo dojít k násilnému vniknutí do vozidla.

Autor: Jana Urbaníková   (2.12.2015)

Obr.

Muž zcizil kovové rámečky z hrobů

Dne 1. prosince 2015 v odpoledních hodinách spatřila hlídka městské policie po čas výkonu služby v Ostravě-Koblově muže, vycházejícího z lesa, který se nachází v bezprostřední blízkosti hřbitova.

Autor: Jana Urbaníková   (2.12.2015)

Obr.

Vánoční opatření ve městě

Koncem každého roku se mění ulice města Ostravy v krásné prostředí, dýchající Vánocemi. Ledové kluziště, výzdoba výloh i dominantní vánoční strom uprostřed Masarykova náměstí připomínají blížící se svátky.

Autor: Jana Urbaníková   (1.12.2015)

Obr.

Strážníci Městské policie Ostrava Jana Koňariková, Jana Maršálková a Petr Erdös, zachránci života

Celkem tři strážníci přijali dnes 1. prosince 2015 v 09:00 hodin v budově Magistrátu města Ostravy z rukou primátora města Ing. Tomáše Macury, MBA certifikát a stužku „Za záchranu života“. Poděkování přijali také od ředitele ostravské městské policie Mgr. Zdeňka Harazima.

Autor: Jana Urbaníková   (30.11.2015)

Obr.

Projekt "Stop kriminalitě na seniorech"

I v druhé polovině ročního projektu strážníci připravili jeho účastníkům celou řadu poučných a zajímavých aktivit....

Autor: Jana Koběrská   (4.12.2015)

Obr.

Zdrogovaný muž nezvládl své chování

Dne 26. listopadu 2015 večer před osmou hodinou, byla hlídka městské policie vyslána do restauračního zařízení v Ostravě-Porubě, kde host odmítal zaplatit útratu. Na místě oslovila hlídku žena z personálu restaurace a uvedla, že tento muž a nějaká žena si v restauraci objednali a zkonzumovali jídlo a pití v celkové částce 281 Kč. Žena pak z restaurace odešla a muž chtěl provést platbu kartou, ale platební terminál ji zamítl.

Autor: Jana Urbaníková   (27.11.2015)

Obr.

Strážníkům bylo předáno poděkování za dobře vykonanou práci v roce 2015

Poděkování za velmi dobře vykonanou práci při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku si koncem listopadu převzalo 6 strážnic a 34 strážníků městské policie.

Autor: Liana Pospíšilová   (26.11.2015)

Obr.

Dne 26. listopadu 2015 složili noví strážníci městské policie slavnostní slib

Po osmé ranní hodině v budově Magistrátu statutárního města Ostravy složili slavnostní slib strážníci Městské policie Ostrava, kteří závěrečnou zkouškou z odborné způsobilosti právě zakončili tříměsíční rekvalifikační kurz městské policie.

Autor: Jana Urbaníková   (26.11.2015)

Obr.

Odstartovala velká informační kampaň o krádežích s názvem „Kdo s koho“

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje ve spolupráci s Městskou policií Ostrava zahájilo informační kampaň, zaměřenou na krádeže.

Autor: Jana Urbaníková   (24.11.2015)

Obr.

Všímavý občan vyfotografoval krádež šperku

Stálou službou MP Slezská Ostrava byli vysláni strážníci městské policie na místo, kde mělo dojít ke krádeži. Po příjezdu strážníků oznamovatelka popsala celou událost a dokonce vše zachytila na svůj mobilní telefon.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (24.11.2015)

Obr.

Před jízdou se nepije

Dne 19. listopadu 2015 okolo půlnoci spatřila hlídka městské policie při výkonu služby v Moravské Ostravě neznámého muže, který vrávoravou chůzí mířil po ulici směrem k parkovišti.

Autor: Jana Urbaníková   (20.11.2015)

Obr.

Projekt "Nechceme dětské oběti"

Strážníci spolu s dětmi uzavřeli projekt zaměřený na prevenci násilné trestné činnosti páchané na dětech.

Autor: Jana Koběrská   (23.11.2015)

Obr.

Řidič srazil tři ženy

V polovině listopadu v pozdních večerních hodinách zaslechli strážníci městské policie při hlídkové činnosti v Moravské Ostravě pískání gum a tlumený náraz, což svědčilo o dopravní nehodě.

Autor: Jana Urbaníková   (19.11.2015)

Obr.

Neukázněný host vypil, ale nezaplatil

Dne 16. listopadu 2015 byla v odpoledních hodinách vyslána hlídka městské policie do provozovny v Ostravě-Porubě, kde měl host odmítat zaplatit svou útratu.

Autor: Jana Urbaníková   (18.11.2015)

Obr.

Okradla ženu, která ji nabídla ubytování

Dne 14. listopadu 2015 v dopoledních hodinách byli vysláni strážníci oblasti Moravská Ostrava a Přívoz za ženou, která na tísňovou linku oznámila, že byla okradena a pachatelka krádeže ji zanechala v bytě dítě.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (16.11.2015)

Obr.

Usedl za volant přes zákaz řízení

Dne 12. listopadu prováděla hlídka městské policie měření rychlosti na ulici Fričova v Ostravě-Nové Vsi. Řidič vozidla tovární značky Škoda překročil nejvyšší povolenou rychlost o 15 km/hod.

Autor: Liana Pospíšilová   (13.11.2015)

Obr.

Strážnici resuscitovali ženu

V Ostravě-Porubě bylo dne 10.11.2015 v odpoledních hodinách přijato oznámení od občana o ležící ženě před nákupním střediskem.

Autor: Liana Pospíšilová   (11.11.2015)

Obr.

Agresivní žena pod vlivem alkoholu odmítla opustit prostory herny

Dne 10.11.2015 ve večerních hodinách byla přijata událost od občana, že se v herně v Ostravě-Zábřehu nachází silně opilá žena, která odmítá opustit prostory provozovny.

Autor: Liana Pospíšilová   (11.11.2015)

Obr.

Neposlušný cyklista

Dne 7. listopadu 2015 večer po půl deváté hlídka městské policie při přesunu služebním vozidlem spatřila v Ostravě-Výškovicích neosvětleného cyklistu. Ten byl navíc oblečen zcela v černém. Na jízdním kole mu chyběla světla, neměl odrazky a žádné reflexní prvky ani na oblečení.

Autor: Jana Urbaníková   (9.11.2015)

Obr.

Senior linka se stále osvědčuje

Několikrát v tomto týdnu vyjížděli strážníci městské policie k aktivovanému tísňovému tlačítku Senior linky. Například 6. listopadu 2015 v Ostravě-Porubě.

Autor: Jana Urbaníková   (9.11.2015)

Obr.

Záškolák

Na základě všímavého občana byli strážníci městské policie začátkem listopadu v dopoledních hodinách vysláni do parku v Ostravě-Mariánských Horách, kde se měl nacházet chlapec školního věku s aktovkou.

Autor: Liana Pospíšilová   (5.11.2015)

Obr.

Muž kradl ve sběrném dvoře

Třetí listopadový den před sedmou hodinou ranní byla hlídka městské policie vyslána k objektu sběrného dvora v Ostravě-Zábřehu, ve kterém byl díky kamerovému systému spatřen muž, přehazující přes plot starou televizi. Tu před tím vytáhl z kontejneru uvnitř objektu.

Autor: Jana Urbaníková   (4.11.2015)

Obr.

Nezletilá dívka se zpila pod obraz

Dne 30. října 2015 krátce po desáté hodině večerní byla hlídka městské policie vyslána na parkoviště obchodního komplexu v Ostravě-Zábřehu, kde se měla nacházet silně opilá žena. Na místě strážníky kontaktoval oznamovatel, který seděl na zemi a opilou mladou ženu podepíral.

Autor: Jana Urbaníková   (3.11.2015)

Obr.

Mladíci kouřili marihuanu

Dne 29. října 2015 ve večerních hodinách byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Zábřehu, kde byli na základě kamerového systému spatřeni tři mladíci, kouřící a předávající si cigaretu. Na místě strážníci skutečně nalezli tři mladíky (17, 17 a 24 let) kteří vzhledově vypadali mladší 18 let.

Autor: Jana Urbaníková   (3.11.2015)

Obr.

ÚMOb Slezská Ostrava vypsalo výběrové řízení

Úřad městského obvodu Slezská Ostrava vyhlásilo výběrové řízení na obsazení pracovního místa referent agendy přestupků odboru vnitřních věcí

Autor: Dana Klišová   (26.10.2015)

Obr.

Projekt Nechceme dětské oběti

Realizace tohoto projektu se chýlí ke konci, strážníci s dětmi hovoří o nebezpečí kontaktu s cizími lidmi a předcházejí tak trestné činnosti páchané na dětech.

Autor: Margareta Nosková   (21.10.2015)

Obr.

Za nákup platila cizí platební kartou

Dne 18. října 2015 přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení z prodejny v Moravské Ostravě, že nakupující žena chtěla za nákup zaplatit cizí platební kartou.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.10.2015)

Obr.

Dlažba na chodníky měla skončit na soukromé zahradě

Dne 12. října 2015 přistihli strážníci městské policie v Ostravě-Dubině dvojici, která kradla zámkovou dlažbu. Ta byla připravena k rekonstrukci chodníků.

Autor: Vladimíra Zychová   (13.10.2015)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

Ve čtvrtek 8. října 2015 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib 20 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (8.10.2015)

Obr.

Ztracenému chlapečkovi strážníci našli příbuznou

Dne 3. 10. 2015 před polednem přivolal do Ostravy-Zábřehu strážníky městské policie muž, který si všiml ani ne 3letého chlapce ve dvoře u jednoho domu bez dozoru jiné osoby.

Autor: Margareta Nosková   (6.10.2015)

Obr.

V noci vytvořili dva muži nejméně tři výtvarná díla sprejem

Dne 4. 10. 2015 k ránu si při pochůzce strážníci městské policie všimli v centru Ostravy poblíž ulice Stodolní dvou podezřele se chovajících mužů.

Autor: Margareta Nosková   (5.10.2015)

Obr.

Den s městskou policií na dětském hřišti

V Ostravě-Vítkovicích uspořádali strážníci dne 3. 10. 2015 akci pro děti a rodiče z okolí ulice Sirotčí na novém dětském hřišti.

Autor: Margareta Nosková   (5.10.2015)

Obr.

Fotopast městské policie zachytila založení černé skládky

Dne 25. září 2015 si strážník městské policie vykonávající dozor u kamerového systému všiml, že se aktivovala fotopast umístěná v oblasti Slezské Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.10.2015)

Obr.

Značení jízdních kol syntetickou DNA v říjnu

Naposledy v letošním roce nabízí ostravští strážníci možnost nechat si bezplatně označit jízdní kolo syntetickou DNA.

Autor: Margareta Nosková   (30.9.2015)

Obr.

Den otevřených dveří Dopravního podniku Ostrava s městskou policií

Dne 10. 10. 2015 se v prostorách dílen dopravního podniku v Ostravě-Martinově a vozovny v Ostravě-Porubě koná Den otevřených dveří.

Autor: Margareta Nosková   (30.9.2015)

Obr.

Strážníci budou s občany hovořit o pomoci obětem trestných činů

Další setkání s občany plánují strážníci Městské policie Ostrava. V rámci projektu Doplnění služeb pro oběti trestných činů budou opět informovat o pomoci obětem trestných činů.

Autor: Vladimíra Zychová   (24.9.2015)

Obr.

Strážníci městské policie byli oceněni za statečnost

Strážníci Městské policie Ostrava Ladislav Kita a Ondřej Linhart dnes převzali z rukou primátora města Ostravy ocenění za statečnost.

Autor: Vladimíra Zychová   (22.9.2015)

Obr.

Strážníci zvou děti v říjnu na dětské dopravní hřiště za zábavou

Ostravští strážníci zvou děti v říjnu na zábavný den na dětské dopravní hřiště.

Autor: Vladimíra Zychová   (22.9.2015)

Obr.

Městská policie předvedla ukázky své činnosti na Dnech NATO

Také na letošním ročníku Dnů NATO & Dnů vzdušných sil AČR Městská policie Ostrava předvedla návštěvníkům to nejlepší ze své činnosti.

Autor: Vladimíra Zychová   (21.9.2015)

Obr.

V neděli ráno sprejoval po budově školy

Dne 20. září 2015 v časných ranních hodinách přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení o sprejerovi, který se pohybuje v Ostravě-Vítkovicích a sprejuje po zdech budov.

Autor: Vladimíra Zychová   (21.9.2015)

Obr.

Přepadl a okradl ženu, vzápětí ho dopadli strážníci

Dne 17. září 2015 uslyšeli strážníci městské police při pochůzce v časných ranních hodinách nedaleko centra Ostravy křik ženy a volání o pomoc. Okamžitě se rozběhli k místu, odkud se křik ozýval.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.9.2015)

Obr.

Kynologové Městské policie Ostrava vyhráli Mistrovství České republiky

Kynologové Městské policie Ostrava se účastnili víkendového Mistrovství České republiky záchranných psů, psovodů složek integrovaného záchranného systému, které se konalo ve dnech 11. – 13. září 2015 v Kaznějově na Plzeňsku.

Autor: Vladimíra Zychová   (14.9.2015)

Obr.

Hrad žil první pomocí

Strážníci se v neděli 13. září účastnili soutěže nezdravotnických složek integrovaného záchranného systému a podíleli se i na doprovodném programu celé akce.

Autor: Margareta Nosková   (14.9.2015)

Obr.

Mladý muž popsal interiér tramvajového vozu

Dne 10. září 2015 zasahovali strážníci městské policie proti mladíkovi, který barevným fixem popsal interiér tramvaje.

Autor: Vladimíra Zychová   (11.9.2015)

Obr.

V noci s dítětem v herně

Dne 9. září 2015 v nočních hodinách oznámil občan na tísňovou linku městské policie, že v herně v Ostravě-Mariánských Horách se má zdržovat podnapilá žena s nezletilou dcerou.

Autor: Vladimíra Zychová   (10.9.2015)

Obr.

Sportovně zábavný den se vydařil

V úterý 8. září si hlavně děti přišly na své na sportovně zábavném dni se složkami integrovaného záchranného systému, který se konal na Náměstí Jiřího z Poděbrad a přilehlém sadu Jožky Jabůrkové v Ostravě-Vítkovicích.

Autor: Margareta Nosková   (9.9.2015)

Obr.

Záchranářský den ve Svinově

V neděli 13. září pořádá úřad městského obvodu Svinov velkou soutěžní akci pro děti a veřejnost ve spolupráci s Městskou policií Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (9.9.2015)

Obr.

Zveme veřejnost na akci Hrad žije první pomocí

Dne 13. září 2015 se v prostorách Slezskoostravského hradu uskuteční jedinečná podívaná pro všechny, kteří se zajímají o poskytování první pomoci a činnost složek integrovaného záchranného systému.

Autor: Margareta Nosková   (9.9.2015)

Obr.

Děti se o prázdninách bavily na dopravním hřišti

Spoustu akcí, zábavy, soutěží a naučných programů připravili o prázdninách pro děti strážníci úseku prevence a propagace.

Autor: Margareta Nosková   (9.9.2015)

Obr.

Městská policie bude opět prezentovat svou činnost na Dnech NATO

I na letošním ročníku Dnů NATO & Dnů vzdušných sil AČR bude Městská policie Ostrava prezentovat svou činnost návštěvníkům.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.9.2015)

Obr.

Městská policie zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.9.2015)

Obr.

Podomní prodejce nerespektoval nařízení města

Dne 3. 9. 2015 v odpoledních hodinách byli strážníci městské policie vysláni do obytného domu v Ostravě-Dubině, kde měl neznámý muž obyvatelům domu nabízet levnější energetické služby.

Autor: Margareta Nosková   (4.9.2015)

Obr.

Jak pracují asistenti prevence kriminality v Ostravě

Poslanec Parlamentu ČR spolu s místostarostou Bohumína a tamním ředitelem městské policie navštívili dne 26.8.2015 sociálně vyloučenou lokalitu v Ostravě.

Autor: Margareta Nosková   (2.9.2015)

Obr.

Cyklisté se před jízdou na kole posilnili alkoholem

Na neosvětlených kolech dne 29. 8. 2015 ve večerních hodinách spatřili strážníci při své obchůzce v Ostravě-Svinově dva cyklisty.

Autor: Margareta Nosková   (1.9.2015)

Obr.

Konalo se XVIII. mezinárodní setkání jízdních policií

Dnes se v Ostravě konalo v pořadí již osmnácté Mezinárodní setkání jízdních policií, které skončilo velkým úspěchem domácích strážníků.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.8.2015)

Obr.

Značení jízdních kol syntetickou DNA pokračuje i v září

Také v měsíci září nabízí ostravští strážníci možnost nechat si bezplatně označit jízdní kolo syntetickou DNA.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.8.2015)

Obr.

Opilý řidič nedokázal zaparkovat, pak popíral, že by řídil

Dne 21. srpna 2015 projížděli strážníci městské policie ve služebním vozidle v Moravské Ostravě kolem parkoviště, kde se právě pokoušel zaparkovat řidič motorového vozidla Škoda Superb. Parkovací manévr byl zjevně nad jeho aktuální schopnosti.

Autor: Vladimíra Zychová   (24.8.2015)

Obr.

Příměstský tábor se strážníky v Radvanicích

O letošních prázdninách už podruhé strávily další děti z městského obvodu Radvanice a Bartovice týden plný her, zábavy, ale i poučení se strážníky z úseku prevence a propagace.

Autor: Margareta Nosková   (22.8.2015)

Obr.

Strážníci zvou děti na zářijovou akci na dětské dopravní hřiště

Ostravští strážníci zvou děti v září na zábavný den na dětské dopravní hřiště.

Autor: Vladimíra Zychová   (17.8.2015)

Obr.

Podezření na krádež kabelů veřejného osvětlení

Dne 15. srpna 2015 upoutal pozornost strážníků městské policie cyklista, jedoucí po dálničním přivaděči v Ostravě-Mariánských Horách. Na řídítkách visely igelitové tašky, z nichž vyčnívaly dráty.

Autor: Vladimíra Zychová   (17.8.2015)

Obr.

Okradený cizinec měl štěstí

Dne 13. 8. 2015 krátce před devátou hodinou ranní strážníci zadrželi muže podezřelé z krádeže.

Autor: Margareta Nosková   (14.8.2015)

Obr.

Nezvaný noční návštěvník

Dne 13. 8. 2015 v nočních hodinách zjistili strážníci, že se kdosi vloupal do sportovního areálu v Ostravě-Proskovicích.

Autor: Margareta Nosková   (13.8.2015)

Obr.

Příměstský tábor s Městskou policií Ostrava

Děti spolu se strážníky i asistenty prevence kriminality strávily krásných pět dní plných sportu a zábavy...

Autor: Jana Koběrská   (11.8.2015)

Obr.

Neměl jízdenku, ale opustit autobus nechtěl

Dne 8. 8. 2015 kolem poledne došlo v Moravské Ostravě ke konfliktu mezi řidičem autobusu městské hromadné dopravy a „černým pasažérem“. Situaci museli řešit přivolaní strážníci městské policie.

Autor: Margareta Nosková   (10.8.2015)

Obr.

Muž se ukájel před dívkami

Dne 9. 8. 2015 krátce před pátou hodinou odpolední zadrželi strážníci městské policie v Ostravě-Dubině muže podezřelého z trestného činu.

Autor: Margareta Nosková   (10.8.2015)

Obr.

Kradli kovové lišty z protihlukové stěny

Dne 6. srpna 2015 v časných ranních hodinách zasahovali strážníci městské policie v Ostravě-Mariánských Horách u nájezdu na dálnici. Podle oznámení na tísňovou linku zde dva muži měli rozbíjet skleněné výplně protihlukové stěny.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.8.2015)

Obr.

Oslava skončila nevalně

Dne 3. srpna 2015 krátce před půlnocí uslyšeli strážníci městské policie při pochůzce v Moravské Ostravě křik. Ozýval se z oken bytu ve 4. patře v domě, kolem kterého strážníci právě procházeli. Vzápětí se z okna v přízemí vyklonil muž, který strážníky požádal, zda by mohli zjednat pořádek, že křik se z onoho bytu ozývá už nějakou dobu a že se při tom nedá spát.

Autor: Vladimíra Zychová   (4.8.2015)

Obr.

Sprejovali, aby si to vyzkoušeli

Dne 2. srpna 2015 přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení o dvojici osob, které sprejují po fasádě domu v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.8.2015)

Obr.

Děti z mateřské školy navštívily pracoviště pro příjem tísňových volání

21. července navštívily děti z firemní školky města Ostravy dispečerské pracoviště městské policie, kde jsou přijímána tísňová volání a hovory na zelenou linku.

Autor: Vladimíra Zychová   (31.7.2015)

Obr.

Příměstský tábor v Radvanicích

Úřad městského obvodu Radvanice a Bartovice pořádal pro děti ze svého obvodu ve dnech 20. až 24. července 2015 příměstský tábor. Ke spolupráci si přizval strážníky úseku prevence a propagace, kteří se dětem po celou dobu tábora věnovali.

Autor: Margareta Nosková   (28.7.2015)

Obr.

Městská policie zve na Mezinárodní setkání jízdních policií

Již tradičně se poslední srpnovou sobotu, která letos připadá na 29. srpna 2015, v zadní části areálu Komenského sadů na ul. Hrušovské v Moravské Ostravě uskuteční od 12:30 hod již XVIII. ročník Mezinárodního setkání jízdních policií.

Autor: Vladimíra Zychová   (28.7.2015)

Obr.

Lezl po lešení a nahlížel do bytů

Dne 27. července 2015 byla hlídka městské policie vyslána k domu v centru Ostravy, kde se měl po lešení pohybovat neznámý muž a nahlížet do oken bytů.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.7.2015)

Obr.

Strážník ve volnu dopadl muže podezřelého z krádeže

Dne 21. července 2015 dopadl strážník v době svého osobního volna zloděje. V Ostravě-Hrabůvce právě procházel po ulici kolem objektu, v němž se nachází herna. Z té náhle vyběhl mladý muž (21 let), vzápětí za ním starší muž a ten křičel, aby někdo utíkajícího zadržel, že je to zloděj, že v herně ukradl peníze.

Autor: Vladimíra Zychová   (22.7.2015)

Obr.

Kamenem rozbil okno autobusu

Dne 18. července 2015 oznámil občan z Ostravy-Poruby na tísňovou linku městské policie, že prochází kolem restaurace a slyší hluk a zvuky tříštícího se skla.

Autor: Vladimíra Zychová   (20.7.2015)

Obr.

V bytě hořelo, strážníci se dovnitř museli dostat násilím

Dne 17. července 2015 přijal operátor tísňové linky oznámení muže z Moravské Ostravy, který si všiml, že z okna sousedního bytu vychází kouř. On sám se snažil na souseda dozvonit, ale bez úspěchu. Byl si však jistý, že v bytě někdo je.

Autor: Vladimíra Zychová   (20.7.2015)

Obr.

Agresivní opilec vyhrožoval strážníkům

Dne 14. července 2015 spatřili strážníci městské policie při pochůzce v Ostravě-Vítkovicích 62letého muže ležícího v prostoru restaurační zahrádky. Dotyčný se válel po zemi a vulgárně nadával kolemjdoucím.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.7.2015)

Obr.

Žena nadávala lidem, strážníky neuposlechla

Dne 7. července 2015 po deváté hodině večer hlídka strážníků městské policie projížděla služebním vozidlem ulici Výškovickou v Ostravě-Zábřehu. Poblíž obchodního střediska si strážníci všimli ženy, která seděla na lavičce, vykřikovala a nadávala velice nevybíravými výrazy kolemjdoucím.

Autor: Margareta Nosková   (8.7.2015)

Obr.

Strážníci našli ztracenou holčičku

Dne 7. července 2015 po poledni bylo strážníkům městské policie nahlášeno, že se rodičům ztratila venku 6letá holčička, která se zatoulala na koloběžce v Ostravě- Porubě.

Autor: Margareta Nosková   (8.7.2015)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

Dne 2. července 2015 složilo slib 15 nových strážníků před primátorem města Ostravy a ředitelem Městské policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (6.7.2015)

Obr.

Obtěžoval dívky a pak chtěl oloupit ženu o její kabelku

Dne 1. 7. 2015 ve večerních hodinách si mladík v parku v Ostravě-Hrabůvce všiml, že jemu neznámý muž opodál obtěžuje tři slečny. Zaslechl, že po nich napřed loudil cigarety a pak i sex.

Autor: Margareta Nosková   (2.7.2015)

Obr.

Dívky se učily základům sebeobrany

V posledních červnových dnech letošního roku se v areálu TJ Sokol Horní Lhota uskutečnil výukový pobyt v rámci projektu Městské policie Ostrava „Nechceme dětské oběti!".

Autor: Margareta Nosková   (30.6.2015)

Obr.

Příbuzný napadl 90letou seniorku

Dne 27. 6 .2015 v odpoledních hodinách byli strážníci městské policie vysláni do Ostravy-Pustkovce, kde mělo dojít k napadení 90leté seniorky členem rodiny.

Autor: Margareta Nosková   (29.6.2015)

Obr.

Snažil se prodat kradené kolo

Dne 25. června 2015 oslovil strážníka městské policie při pochůzce v Ostravě-Mariánských Horách majitel prodejny s jízdními koly s tím, že před chvílí přišel do prodejny podezřelý muž a nabízel mu k prodeji jízdní kolo vysoké hodnoty.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.6.2015)

Obr.

Zrušení netradičního kurzu pro veřejnost - Dne s městskou policií

Z technických důvodů se akce naplánovaná na 6. července neuskuteční.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.6.2015)

Obr.

Důvodem sváru byla žena

Dne 24. 6. 2015 v brzkých ranních hodinách v centru Ostravy zaslechli strážníci městské policie volání o pomoc. Vydali se hned tím směrem a u stánku s občerstvením spatřili hlouček lidí a muže ležícího na zemi.

Autor: Margareta Nosková   (24.6.2015)

Obr.

Zveme veřejnost ke kulturnímu domu Akord

Na 23. červen chystají pracovníci kulturního domu akci nazvanou Společně pro bezpečnější Ostravu a svou práci zde představí rovněž strážníci městské policie.

Autor: Margareta Nosková   (19.6.2015)

Obr.

Veřejnost se zajímá o informace, jak pomáhat obětem trestných činů.

Strážníci na červenec připravili informační akce, na kterých se občané dozví o systému pomoci obětem trestných činů.

Autor: Margareta Nosková   (11.6.2015)

Obr.

Ostravští strážníci darovali krev

Strážníci Městské policie Ostrava 10. června 2015 bezplatně darovali krev.

Autor: Vladimíra Zychová   (11.6.2015)

Obr.

Strážníci zvou o prázdninách na dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřiště městské policie na ul. Orebitské v Ostravě-Přívoze je otevřeno také o prázdninách pro všechny, kteří si chtějí zajezdit, pobavit se a možná se i něčemu přiučit.

Autor: Vladimíra Zychová   (8.6.2015)

Obr.

Den s městskou policií – netradiční kurz pro veřejnost

Udělejte si s rodinou hezký výlet a přijďte strávit příjemné odpoledne s městskou policií. Již 6. července.

Autor: Vladimíra Zychová   (5.6.2015)

Obr.

Děti soutěžily na dopravním hřišti

Na dopravním hřišti v Přívoze se ve spolupráci se střediskem volného času Ostrčilova z Moravské Ostravy uskutečnila akce pro děti s rodiči s názvem Rozloučení se školním rokem, i když děti do školy přece jen pár dnů ještě půjdou.

Autor: Margareta Nosková   (4.6.2015)

Obr.

Pohádkový den policie

20. června 2015 se za účasti Městské policie Ostrava koná na Slezskoostravském hradě zábavná akce pro širokou veřejnost.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.6.2015)

Obr.

Den dětí v lesoparku U Edisona

V lesoparku U Edisona se za účasti městské policie dne 14. června slaví Den dětí.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.6.2015)

Obr.

Cestou na zastávku psali fixem na vše, co minuli

Cestou na zastávku psali fixem na vše, co minuli Dne 30. května 2015 krátce po půlnoci dopadli strážníci městské policie dva mladíky, kteří v centru Ostravy popsali fixem několik sloupů veřejného osvětlení, okapů, plynových stanic (hlavní uzávěry plynu) a ploch určených k vylepování oznámení, plakátů apod.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.6.2015)

Obr.

Potyčka mezi osobami skončila zraněními

Dne 28. května 2015 před pátou ranní hodinou oslovila hlídku při výkonu služby v Moravské Ostravě žena, která jí sdělila, že nedaleko došlo k potyčce několika mužů.

Autor: Jana Urbaníková   (29.5.2015)

Obr.

Ocenění strážníků Městské policie Ostrava

Dnes bylo na Magistrátu města Ostravy oceněno 56 strážníků Městské policie Ostrava. Ocenění jim předával primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.5.2015)

Obr.

Exhibicionista

Dne 25. května 2015 v odpoledních hodinách byla hlídka strážníků ostravské městské policie vyslána do Ostravy-Zábřehu k tramvajové zastávce, kde se měl ukájet neznámý muž.

Autor: Jana Urbaníková   (26.5.2015)

Obr.

Den dětí v Pustkovci

Městská policie Ostrava se zúčastní oslav Dne dětí v Ostravě-Pustkovci.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.5.2015)

Obr.

Den dětí v Michálkovicích

Městská policie Ostrava se podílí na akci pro děti konané v areálu dolu Michal v Ostravě-Michálkovicích.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.5.2015)

Obr.

Den plný radosti

Přijďte na akci pořádanou sdružením Modrý motýlek v pavilonu A výstaviště Černá louka, která se koná také za účasti Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.5.2015)

Obr.

Exhibicionista se obnažoval před dívkami na ulici

Dne 11. května 2015 v odpoledních hodinách dorazila hlídka městské policie k letním zahrádkám v Moravské Ostravě, kde je kontaktovala oznamovatelka události. Žena strážníkům sdělila, že když se její 16letá dcera se svou o dva roky mladší kamarádkou dostavila domů, obě dívky se jí svěřily, že venku potkaly muže, který se se staženými kalhotami před nimi ukájel.

Autor: Jana Urbaníková   (13.5.2015)

Obr.

Strážníci zvou o prázdninách na dětské dopravní hřiště

Dětské dopravní hřiště městské policie je otevřeno pro veřejnost také v červenci a v srpnu.

Autor: Vladimíra Zychová   (11.5.2015)

Obr.

Muž chtěl skočit pod vlak kvůli nešťastné lásce

V pondělí 27. dubna 2015 v odpoledních hodinách spatřily strážnice městské policie při výkonu služby v Ostravě-Třebovicích na zídce u železničních kolejí sedícího a plačícího mladíka, požívajícího alkohol.

Autor: Jana Urbaníková   (28.4.2015)

Obr.

Agresivní mladík řádil v obchodním centru

Scéna jako z filmu se odehrála 25. dubna 2015 po čtvrté ranní v obchodním centru Ostravy-Třebovic. Strážníci městské policie dorazili na místo, kde je kontaktoval svědek události – pracovník bezpečnostní agentury. Ten ukázal hlídce na kamerovém systému muže, který již delší dobu zmateně pobíhá po prodejně, obléká na sebe oděvy z prodejní plochy a své oděvy naopak odhazuje na různá místa po prodejní ploše.

Autor: Jana Urbaníková   (27.4.2015)

Obr.

Muž vypil mléko se sklem z rozbitého teploměru

Dne 25. dubna 2015 po osmé večerní byla hlídka městské policie vyslána do obchodního centra v Ostravě-Třebovicích, kde mělo dojít k pronesení zboží přes pokladnu bez zaplacení.

Autor: Jana Urbaníková   (27.4.2015)

Obr.

Městská policie Ostrava pořádá další kurz pro veřejnost

Květnové téma nese název "Váš pes - starost, nebo radost?

Autor: Jana Urbaníková   (23.4.2015)

Obr.

Informační akce zaměřená na pomoc obětem trestných činů se setkala s velkým zájmem

Na pondělí 20. dubna si strážníci městské policie připravili pro veřejnost informační akci zaměřenou na poskytování informací o pomoci obětem trestných činů. Možnosti informovat se využily desítky Ostravanů.

Autor: Margareta Nosková   (20.4.2015)

Obr.

Přijďte na dopravní hřiště!

V květnu chystají strážníci na dětském dopravním hřišti hry a soutěže pro děti. Neváhejte a přijďte si s dětmi vyzkoušet jízdu na kole nebo třeba vyrobit i malý dáreček.

Autor: Margareta Nosková   (20.4.2015)

Obr.

Muž s nožem u pasu

Dne 18. dubna 2015 v odpoledních hodinách byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Poruby, kde se dle oznámení občana měl nacházet agresivní muž, který napadá ostatní občany.

Autor: Jana Urbaníková   (20.4.2015)

Obr.

Chtěl skoncovat se životem

Dne 20. dubna 2015 po půl čtvrté ráno přišel na služebnu městské policie v Moravské Ostravě muž, který strážníkům sdělil, že chce spáchat sebevraždu.

Autor: Jana Urbaníková   (20.4.2015)

Obr.

Den Země s městskou policií

Den Země připadá každoročně na 22. duben. I letos se oslav tohoto ekologicky zaměřeného svátku zúčastní vedle dalších subjektů také Městská policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (14.4.2015)

Obr.

Když je hlídka ve správný čas na správném místě..

Dne 13. dubna 2015 při výkonu služby ve večerních hodinách spatřila hlídka strážníků městské policie v Ostravě-Mariánských Horách mladého muže, který upadl na schodech u domu.

Autor: Jana Urbaníková   (14.4.2015)

Obr.

Líbily se mu kryty kol na vozidle, tak si je odnesl

Dne 12. dubna 2015 v ranních hodinách si hlídka městské policie při výkonu služby v Ostravě-Hrabůvce všimla světlovlasého muže s igelitovým pytlem, ve kterém se rýsoval kruhový předmět. Muž se po spatření strážníků dal i s pytlem na útěk.

Autor: Jana Urbaníková   (14.4.2015)

Obr.

Řidič nezvládl řízení a skončil v kolejišti

Dne 11. dubna 2015 okolo půl sedmé večer před nástupem na pracovní směnu zaslechli strážníci městské policie blízko pracoviště městské policie v Ostravě-Třebovicích pískání pneumatik, skřípot brzd a následně tupou ránu.

Autor: Jana Urbaníková   (14.4.2015)

Obr.

Projekt Nechceme dětské oběti

Po nezbytných přípravách strážníci úseku prevence započali s realizací dalšího preventivního projektu, který podpořilo statutární město Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (13.4.2015)

Obr.

Projekt "Stop kriminalitě na seniorech 2015"

Již šestým rokem se strážníci úseku prevence věnují práci se seniory...

Autor: Jana Koběrská   (10.4.2015)

Obr.

Městská policie Ostrava má nové posily

Dne 8. dubna 2015 složili slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou MBA, tři noví strážníci Městské policie Ostrava. Pomyslně tak odstartovali svou pouť v uniformách ostravské městské policie.

Autor: Jana Urbaníková   (8.4.2015)

Obr.

Sprejeři krášlili tramvajovou zastávku

Dne 8. dubna 2015 kolem třetí ranní hodiny byla vyslána hlídka městské policie na tramvajovou zastávku do Ostravy-Poruby, na které byli kamerovým systémem spatřeni dva sprejeři.

Autor: Jana Urbaníková   (8.4.2015)

Obr.

Neoprávněně chytali ryby

Dne 3. dubna 2015 ve večerních hodinách byla hlídka městské policie vyslána k rybníku v Ostravě-Třebovicích, kde se dle oznámení měli nacházet dva muži, kteří neoprávněně loví ryby. Po příchodu hlídky na místo ji kontaktoval oznamovatel události, který vysvětloval, že viděl dva muže projít okolo garáží, kde muži shrnuli část oplocení chránící rybářský areál, vešli dovnitř a šli chytat ryby.

Autor: Jana Urbaníková   (7.4.2015)

Obr.

Dnešní akce na dětském dopravním hřišti se nekoná

Akce pro veřejnost na dětském dopravním hřišti plánovaná na první dubnový den byla zrušena.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.4.2015)

Obr.

Muž byl za bílého dne fyzicky napaden, bránil se pepřovým sprejem

Dne 24. března 2015 se v odpoledních hodinách dostavil na služebnu městské policie v Moravské Ostravě muž, který oznámil, že byl právě fyzicky napaden dvěma muži. Ti jej měli pronásledovat v osobním vozidle poté, co ho jeden z nich fyzicky napadl a chtěl peníze nebo mobilní telefon a oznamovatel mu začal utíkat.

Autor: Jana Urbaníková   (31.3.2015)

Obr.

Vulgární agresivní muž skončil na záchytce

Dne 30. března 2015 po deváté hodině večerní byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Poruby, do tamního klubu, kde se dle servírky a zároveň oznamovatelky nachází opilý, agresivní muž, který verbálně napadá ji i ostatní hosty klubu.

Autor: Jana Urbaníková   (31.3.2015)

Obr.

Konal se druhý letošní kurz pro veřejnost

Ve středu 25. března 2015 se konal v pořadí druhý letošní kurz pro veřejnost, které Městská policie Ostrava pořádá v rámci celoměstského projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.3.2015)

Obr.

Opilý muž řídil vozidlo se soudním zákazem řízení

Dne 20. března 2015 pár minut po půlnoci spatřila hlídka městské policie při výkonu služby v Ostravě-Michálkovicích vycházet 3 osoby z tamní restaurace. Jedna z osob se odpojila a odešla neznámo kam, zbylé dvě osoby, muž a žena, pokračovaly v chůzi směrem k dřevěnému altánu na protější straně silnice. Osoby se nacházely ve vzdálenosti asi 70 m od hlídky.

Autor: Jana Urbaníková   (20.3.2015)

Obr.

Muž se zbraní pořádně vyděsil celou restauraci

Dne 20. března 2015 byla hlídka městské policie krátce po půlnoci vyslána do Ostravy-Poruby, kde se měl v restauraci nacházet muž s pistolí v ruce. Na místě hlídku kontaktovala před provozovnou vyděšená číšnice a na podnapilého muže ukazovala přes skleněné dveře. Seděl u stolu ve společnosti ženy a dalšího muže.

Autor: Jana Urbaníková   (20.3.2015)

Obr.

Agresivní mladík řádil v Ostravě, napadal lidi

Na tísňovou linku městské policie bylo dne 19. března 2015 krátce po patnácté hodině nahlášeno, že muž v Ostravě-Zábřehu na ul. Patrice Lumumby fyzicky napadá kolemjdoucí a shazuje je na zem. Hlídka měla k dispozici také přesný popis dotyčného muže. Na místě proto nebylo složité muže hledat. Ten, jakmile spatřil služební vozidlo, dal se na útěk. Strážníci odstavili vozidlo a rozběhli se za mladíkem. Na výzvy k zastavení strážníkům nereagoval a pokračoval dál v útěku. Přesto jim neutekl.

Autor: Jana Urbaníková   (20.3.2015)

Obr.

Opilý muž podřezával vzrostlý strom v parku plném dětí

Dne 18. března 2015 krátce před sedmnáctou hodinou odpolední byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Michálkovic, kde měl muž kácet strom v přilehlém parku. Hlídka na místě skutečně spatřila muže, který odstupoval od naříznutého stromu, jehož kmen měl v průměru přes půl metru a výška stromu byla asi 12 m a v rukou muž držel motorovou pilu. V té době se v parku nacházeli 2 dospělí a asi 18 dětí.

Autor: Jana Urbaníková   (19.3.2015)

Obr.

Pro dobrotu na žebrotu

Dne 17. března 2015 byli strážníci městské policie vysláni do Ostravy-Výškovic na základě oznámení na tísňovou linku. Oznamovatelem byl mladý muž, kterého fyzicky napadl kamarád. Na strážníky čekal oznamovatel před domem. Vysvětloval, že chtěl pomoci kamarádovi, který právě nemá kde bydlet, a nabídl mu přenocování u sebe doma. Nicméně v bytě mezi nimi došlo k roztržce, která skončila fackou a rozbitými brýlemi.

Autor: Jana Urbaníková   (18.3.2015)

Obr.

Nechtěl se pomazlit se spolubydlícím, skončil v nemocnici

Dne 16. března 2015 v brzkých ranních hodinách dorazila hlídka městské policie k oznamovateli události napadení na ubytovně v části Ostrava-Zábřeh. Oznamovatel (37 let) hlídce na vrátnici ubytovny vysvětlil, že se chystal ve svém pokoji ke spánku, kdy poté k němu přisedl spolubydlící (56 let) a začal ho hladit po zádech.

Autor: Jana Urbaníková   (17.3.2015)

Obr.

Zoufalý muž zavolal na tísňovou linku a oznámil sebevražedné úmysly

Operátor tísňové linky městské policie přijal oznámení muže, který informoval o svém úmyslu spáchat sebevraždu. V době, kdy se telefonát uskutečnil, se volající nacházel u Domu kultury města Ostravy v Moravské Ostravě. Na místo byla ihned vyslána nejbližší hlídka městské policie. Strážníci volajícího zastihli ještě v době trvajícího telefonátu, kdy se operátor snažil volajícího udržet na telefonu a jeho úmysly mu rozmluvit.

Autor: Jana Urbaníková   (16.3.2015)

Obr.

Dva muži rozkrádali kovové nosníky potrubí

Dne 12. března 2015 v dopoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Přívozu, kde mělo dojít ke krádeži kovových nosníků dvěma muži. Na místě strážníci skutečně spatřili dva podezřelé, kteří odnášeli a posléze upevňovali na horské kolo část rozebraného železného nosníku, který slouží k podpěře kovového potrubí.

Autor: Jana Urbaníková   (13.3.2015)

Obr.

Seniorka doma bez pomoci

Dne 3. března 2015 přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení ženy z Ostravy-Mariánských Hor, která měla obavy o svou sousedku. Žena vyššího věku údajně již několik dní nevyšla z bytu, přitom se u ní svítí, telefon žena nebrala a také si již delší dobu nebyla nakoupit.

Autor: Vladimíra Zychová   (6.3.2015)

Obr.

Mladý muž ryl nápisy do skla

Dne 26. února 2015 dopadli strážníci městské policie 19letého mladíka, podezřelého z poškození přístřešku pro cestující na tramvajové zastávce v Ostravě-Porubě.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.2.2015)

Obr.

O forenzní identifikační značení invalidních vozíků je zájem i v okolních městech...

Strážníci úseku prevence přednesli zkušenosti se značením kompenzačních pomůcek případným zájemcům z rehabilitačního ústavu v Hrabyni.

Autor: Jana Koběrská   (27.2.2015)

Obr.

Přijďte na dětské dopravní hřiště městské policie

Ve všední dny je v provozu dětské dopravní hřiště na ulici Orebitské v Ostravě-Přívoze, jehož provozovatelem je Městská policie Ostrava. Přijďte si zajezdit a něco se i naučit. .

Autor: Vladimíra Zychová   (25.2.2015)

Obr.

Zákon o obětech trestných činů vchází do povědomí veřejnosti.

I v roce 2015 jsou strážníci připraveni informovat občany o prevenci kriminality a následné pomoci obětem trestných činů.

Autor: Margareta Nosková   (24.2.2015)

Obr.

Mluviti stříbro, mlčeti zlato

V odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Mariánských Hor, kde došlo ke sporu dvou žen. Po příchodu na místo strážníky oslovila oznamovatelka události – starší žena a ta ve chvíli vysvětlila kuriózní situaci, do které se dostala.

Autor: Jana Urbaníková   (20.2.2015)

Obr.

Dobrá práce zaslouží uznání

Dne 18. února 2015 poděkovala starostka městského obvodu Ostrava-Svinov Mgr. Lenka Hrušková na náměstí Dr. Brauna v Ostravě-Svinově strážníku-okrskáři městské policie Bc. René Štechrovi z oblasti Ostrava-Martinov.

Autor: Jana Urbaníková   (18.2.2015)

Obr.

Zneužili platební kartu, skončili v rukách strážníků a policistů

V pátek třináctého po patnácté hodině byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Poruby, do prodejny potravin. Zde mělo dojít ke zneužití platební karty. Hlídku kontaktovala oznamovatelka události a ta uvedla, že si všimla dvou mužů, díky jejich zvláštnímu chování.

Autor: Jana Urbaníková   (16.2.2015)

Obr.

Majitel vozu měl štěstí, auto mu nestihli vykrást

Ve čtvrtek 12. února 2015 v dopoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána k oznámení násilného vniknutí do vozidla tovární značky Renault v Moravské Ostravě.

Autor: Jana Urbaníková   (13.2.2015)

Obr.

Chtěli zpeněžit vanu a žaluzie

Dne 11. února 2015 bylo večer před jedenáctou hodinou v Ostravě zase rušno. Hlídka městské policie při výkonu služby v Ostravě-Svinově spatřila tři osoby, pohybující se po vozovce a nesoucí velkou vanu.

Autor: Jana Urbaníková   (13.2.2015)

Obr.

Perfektní spolupráce strážníků se vyplatila

Dne 12. února 2015 prováděla hlídka městské policie mezi druhou a třetí ranní hodinou kontrolu protihlukových skleněných zábran u kruhového objezdu a jeho okolí v Ostravě-Přívoze. Když se hlídka nacházela poblíž objezdu na ul. Spodní, zaslechla hlasitou ránu.

Autor: Jana Urbaníková   (12.2.2015)

Obr.

Do bytu vnikly oknem a pak tvrdily, že ho uklízí

Dne 6. února 2015 v dopoledních hodinách se dostavila hlídka městské policie na místo k bytovému domu v Ostravě-Zábřehu, kde oznamovatel události nahlásil podezřelé zvuky v neobydleném bytě. Po příchodu strážníci spatřili oknem přízemního neobydleného bytu dvě ženy.

Autor: Jana Urbaníková   (9.2.2015)

Obr.

Městská policie pořádá druhý letošní kurz pro veřejnost

Koná se ve středu 25. března 2015 od 16:00 hod na Integrovaném bezpečnostním centru, ul. Nemocniční 11, Moravská Ostrava.

Autor: Jana Urbaníková   (6.2.2015)

Obr.

Výběrové řízení ÚMOb Slezská Ostrava

Úřad městského obvodu Slezská Ostrava hledá pracovníka na pozici referenta agendy přestupků.

Autor: Vladimíra Zychová   (5.2.2015)

Obr.

Městská policie Ostrava přijímá do svých řad nové strážníky

Toto krásné a jistě náročné povolání je určeno všem, kteří splňují zákonem stanovené podmínky, mezi které patří bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, minimální věk 21 let, zdravotní způsobilost a střední vzdělání, ukončené maturitní zkouškou.

Autor: Jana Urbaníková   (4.2.2015)

Obr.

Strážníci pomohli epileptikovi

Dne 2. února 2015 po osmé hodině večerní prováděla hlídka městské policie při výkonu služby přesun služebním vozidlem po ul. Horní v Ostravě-Hrabůvce. V tom spatřila ležet na zemi muže, svíjejícího se v křečích.

Autor: Jana Urbaníková   (3.2.2015)

Obr.

Tři hasičské jednotky hasily požár v rodinném domě

Dne 31. ledna 2015 těsně před desátou hodinou dopoledne byla hlídka městských strážníků vyslána do Ostravy-Vítkovic. Oznamovatel, který bydlí v 1/4 tamního „finského domku“ nahlásil na půdě své části domu hustý bílý kouř.

Autor: Jana Urbaníková   (2.2.2015)

Obr.

Drsná ženská hádka

Dne 31. ledna 2015 těsně před půl druhou noční hodinou přijela hlídka městské policie k bytovému domu do Ostravy-Hrabůvky, kde mělo dojít k fyzickému napadení. Po příjezdu na místo strážníky oslovila žena, čekající před vchodem do domu. Měla nad levým okem krvavé zranění a hlídce sdělila, že je už všechno v pořádku a může zase odejít.

Autor: Jana Urbaníková   (2.2.2015)

Obr.

O letošní první kurz pro veřejnost byl zájem

Poslední středu v měsíci - 28. ledna se posluchači sešli se strážníky úseku prevence, kteří jim představili letošní první téma z celé řady dalších preventivních aktivit.

Autor: Margareta Nosková   (2.2.2015)

Obr.

A nedá si říct

V Moravské Ostravě bylo 28. ledna 2015 zase rušno. Strážníci městské policie spatřili při výkonu služby na parkovišti před prodejnou dva pracovníky ochranky, kteří se snažili zpacifikovat muže.

Autor: Jana Urbaníková   (29.1.2015)

Obr.

Trojice mladíků řádila na zastávce

Dne 28. ledna 2015 po jedenácté hodině večerní byla hlídka městské policie vyslána k tramvajové zastávce v Moravské Ostravě, kde byla kamerovým systémem spatřena skupinka osob, narušujících veřejný pořádek.

Autor: Jana Urbaníková   (29.1.2015)

Obr.

Agresivní žena nezvládala své chování

Dne 26. ledna 2015 bylo na tísňovou linku městské policie oznámeno, že se ve vestibulu nádražní budovy v Ostravě-Svinově nachází silně opilá žena, která uráží ostatní občany. Když strážníci dorazili na místo, spatřili u vchodu do budovy nádraží dotyčnou ženu, jak se válí na zemi. U toho sprostě nadávala kolemjdoucím a zjevně byla posilněna alkoholem, nebo jinou návykovou látkou.

Autor: Jana Urbaníková   (27.1.2015)

Obr.

Strážníci ho dopadli v cizím autě

Dne 22. ledna 2015 přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení o vloupání do auta zaparkovaného v Ostravě-Výškovicích. Když na místo dorazili strážníci, všimli si při kontrole zaparkovaných vozidel v jednom z nich muže, který se krčil pod palubní deskou.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.1.2015)

Obr.

Kradl v restauraci

Dne 21. ledna 2015 v časných ranních hodinách zasahovali strážníci městské policie v restauraci v Ostravě-Vítkovicích na základě oznámení na tísňovou linku. Oznamovatel uváděl, že se jej pokusil okrást neznámý muž.

Autor: Vladimíra Zychová   (21.1.2015)

Obr.

Odcizili ženě batoh a poté dostala sprchu slzotvorným sprejem

Dne 17. ledna 2015 ve dvě hodiny ráno strážníci městské policie vyjeli na zastávku MHD v Ostravě-Přívoze. Mělo zde dojít k okradení dvojice lidí. Na místě se nacházeli muž a žena, kteří sdělili hlídce, že byli právě okradeni neznámým pachatelem.

Autor: Jana Urbaníková   (19.1.2015)

Obr.

Mladí agresoři obtěžovali hosty v restauraci

Dne 17. ledna 2015 byla hlídka městské policie večer před jedenáctou hodinou vyslána do Ostravy-Hrabůvky k dvojici agresivních osob, která měla hrubým jednáním narušovat občanské soužití a obtěžovat zákazníky tamní restaurace. Po příjezdu hlídky, před jedenáctou večerní hodinou, ji kontaktovala oznamovatelka události – obsluha restaurace. Uvedla, že muž a žena v restauraci konzumovali alkohol a poté v podnapilosti slovně napadali a obtěžovali ostatní hosty v restauraci.

Autor: Jana Urbaníková   (19.1.2015)

Obr.

Cyklosedačka skončila v popelnici

Hlídka městské policie se při výkonu služby, dne 14. ledna 2015 krátce po šesté hodině ranní dostavila do Ostravy-Svinova kvůli oznámení, že se dva muži ve dvorní části tamního bytového domu snaží z jízdního kola odmontovat dětskou cyklosedačku.

Autor: Jana Urbaníková   (15.1.2015)

Obr.

Kdyby bylo více takových

Dne 14. ledna 2015 před půl čtvrtou odpolední byla hlídka městské policie vyslána do Moravské Ostravy, kde došlo k násilnému vniknutí do zaparkovaného vozidla. Na místě se nacházel svědek události a žena, oznamovatelka události. Oba poté hlídce uvedli, že uslyšeli rozbití okna u zaparkovaného vozidla a poté viděli pachatele s taškou v ruce směrem od tohoto vozidla utíkat neznámo kam.

Autor: Jana Urbaníková   (15.1.2015)

Obr.

Koledoval si o to

Dne 14. ledna 2015 dorazili před 16. hodinou odpolední strážníci do Ostravy-Zábřehu, kde bylo nahlášeno narušování veřejného pořádku. Na místě u tamního azylového domu stál u plotu muž, který verbálně neslušně napadal zaměstnankyni domu a zároveň oznamovatelku události. Ta uvedla, že muži neustále vysvětluje, že s ním jeho přítelkyně, která v azylovém domě bydlí, nechce hovořit, neboť se s ním před pár dny rozešla a on to nechce pochopit.

Autor: Jana Urbaníková   (15.1.2015)

Obr.

Chtěl si přilepšit

Dne 14. ledna 2015 byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Poruby, kde byl kamerovým systémem městské policie spatřen muž, který z chodníku odcizil kovové mřížky žlabu k odvodu dešťové vody. Strážníci na místě po chvíli spatřili muže odpovídajícího popisu. Ten stál u kontejneru na odpad. U sebe měl ruční vozík, na něm osobní věci a 2 ks kovových mřížek žlabu.

Autor: Jana Urbaníková   (14.1.2015)

Obr.

Muž sjel z cesty a havaroval

Hlídka městské policie byla 9. ledna 2015 v ranních hodinách vyslána do Ostravy-Poruby, kde se mimo vozovku v příkopě nacházelo motorové vozidlo tovární značky Škoda. Strážníci na místě zjistili ve vozidle pásem připoutaného řidiče, který nejevil známky vědomí. Po otevření řidičových předních dveří se nezdálo, že by byl muž viditelně zraněn, avšak při snaze o komunikaci muž neustále opakovaně upadal do bezvědomí.

Autor: Jana Urbaníková   (12.1.2015)

Obr.

Elektrony ležely v popelnici

Dne 6. ledna 2015 v pozdních nočních hodinách byli strážníci městské policie vysláni do Ostravy-Vítkovic, kde dva muži měli ze sklepa odcizit hliníková kola a utéct s nimi směrem k tamní restauraci.

Autor: Jana Urbaníková   (7.1.2015)

Obr.

Útulek v Ostravě-Třebovicích je znovu otevřen!!!

Útulek pro nalezené psy spravovaný Městskou policií Ostrava je rozhodnutím Krajské veterinární správy pro MS kraj s okamžitou platností opět otevřen.

Autor: Vladimíra Zychová   (6.1.2015)

Obr.

Mladí lidé zdemolovali autobusovou zastávku

Oznámení o výtržnících, kteří demolují přístřešek na autobusové zastávce v Ostravě-Nové Bělé, přijal ve večerních hodinách 3. ledna 2015 operátor tísňové linky městské policie.

Autor: Vladimíra Zychová   (6.1.2015)

Obr.

Na Nový rok chtěl skoncovat se životem

Dne 1. ledna 2015 oznámila na tísňovou linku žena, že její 30letý bratr vyhrořuje sebevraždou.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.1.2015)

Obr.

Po krádeži se pokoušeli ujet strážníkům

Dne 23. prosince 2014 byla hlídka městské policie vyslána k areálu sběrného dvora v Ostravě-Hrabůvce, kde mělo docházet ke krádeži elektromateriálu. Cestou na místo byli strážníci informováni o tom, že podezřelí muži z místa odjeli motorovým vozidlem.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.12.2014)

Obr.

Při kreslení na fasádu ho přistihli strážníci

Dne 26. prosince 2014 časně ráno si strážníci městské policie při přesunu služebním vozidlem v centru Ostravy všimli mladíka, který fixem kreslil na fasádu domu, hned vedle vchodu do restaurace.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.12.2014)

Obr.

Peněženka změnila majitele, díky strážníkům jen nakrátko

Dne 20. prosince 2014 oslovil strážníky městské policie na ulici v Ostravě-Mariánských Horách muž s tím, že nedaleko byla okradena seniorka. Neznámý pachatel měl ženě ukrást peněženku z tašky na kolečkách, kterou dotyčná vezla za sebou.

Autor: Vladimíra Zychová   (22.12.2014)

Obr.

Stacionární centrum prevence pomáhá občanům

Občané mají možnost navštívit strážníky úseku prevence a získat potřebné informace či pomoc. Pracoviště slouží také pro kontakt s organizacemi, se kterými strážníci spolupracují na preventivních programech.

Autor: Margareta Nosková   (18.12.2014)

Obr.

S nákupem si přinesl nevítaného vetřelce

Po 19. hodině dne 16. prosince 2014 zavolal na tísňovou linku městské policie muž z Ostravy-Poruby, který byl nakoupit a domů si s nákupem přinesl nevítaného vetřelce.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.12.2014)

Obr.

Zákon o obětech trestných činů a možnost využívání práv obětí vchází do povědomí veřejnosti.

I v roce 2015 jsou strážníci připraveni informovat občany o prevenci kriminality a následné pomoci obětem trestných činů.

Autor: Margareta Nosková   (18.12.2014)

Obr.

Opilá žena udeřila strážníka a poplivala jej

Dne 13. prosince 2014 byla hlídka městské policie vyslána do restaurace ve Slezské Ostravě, kde se měla nacházet opilá žena, jež odmítala z provozovny odejít po zavírací době.

Autor: Vladimíra Zychová   (16.12.2014)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu "Stop kriminalitě na seniorech"

Strážníci se seniory uzavřeli roční program prevence kriminality, který byl financován z rozpočtu statutárního města Ostrava.

Autor: Jana Koběrská   (16.12.2014)

Obr.

„Putovní“ platební karta

Dne 13. prosince 2014 oslovil strážníky městské policie před prodejnou v Ostravě-Přívoze zaměstnanec bezpečnostní agentury, kterému se zdál podezřelý jeden ze zákazníků. Dotyčný opakovaně v průběhu dne nakupoval drahý alkohol, za který platil bezkontaktní platební kartou.

Autor: Jana Urbaníková   (15.12.2014)

Obr.

Žena spolykala prášky, skončila v nemocnici

14. prosince o půl desáté večer byli strážníci městské policie vysláni do Ostravy-Poruby, kde byla nahlášena žena v domě, která požila větší množství léků. Po příjezdu na místo strážníci vyšli do 4. poschodí a snažili se na ženu dozvonit. Nikdo však na zvonění ani bouchání na dveře nereagoval.

Autor: Jana Urbaníková   (15.12.2014)

Obr.

Rodiče slavili synovy narozeniny

Hlídka městské policie byla 13. prosince po deváté hodině večerní vyslána do restaurace v Moravské Ostravě, kde se dle oznámení nachází hosté restaurace, z nichž jeden slovně napadá obsluhu. Po příjezdu strážníci kontaktovali ženu obsluhy restaurace a zároveň oznamovatelku. Ta strážníkům označila muže, který přišel se svou přítelkyní a dvěma malými dětmi a poté měl slovně urážet obsluhu i další hosty v restauraci.

Autor: Jana Urbaníková   (15.12.2014)

Obr.

Strážníci našli pohřešovaného seniora

Dne 12. prosince 2014 ve 23:45 hodin bylo policií ČR vyhlášeno pátrání po starším muži, kterého postrádala jeho dcera. Její otec měl odejít z místa svého bydliště v Ostravě-Hrabůvce okolo 17. hodiny a dosud o sobě nepodal žádnou zprávu.

Autor: Jana Urbaníková   (12.12.2014)

Obr.

Osoby bez domova ohrožuje chladné počasí

Přichází zima, nejméně příjemné období pro osoby bez domova. Ti jsou většinou odkázáni na lavičky, křoví, podchody a jiná zákoutí měst, kde přespávají. Bohužel, zimní čas s sebou přináší také úskalí, se kterými se osoby bez přístřeší musí každoročně vyrovnat. Podchlazení, nedostatek stravy a zdravotní obtíže jsou jen málem z důsledků, které zima s sebou přináší. Chladné počasí může osobám bez domova způsobit i smrt.

Autor: Jana Urbaníková   (11.12.2014)

Obr.

Výzvy strážníků neuposlechl

Dne 6. prosince 2014 v odpoledních hodinách prováděla hlídka městské policie při výkonu služby přesun služebním vozidlem v Ostravě-Zábřehu, kde spatřila muže, který stál uprostřed jízdního pruhu ve vzdálenosti 2 m od přechodu pro chodce a telefonoval. Hlídka před mužem vozidlo zastavila a otevřeným oknem muže vyzvala, aby z cesty ustoupil a umožnil průjezd vozidlům. Na to muž zareagoval pouze tím, že se otočil k hlídce čelem, ale zůstal stát.

Autor: Jana Urbaníková   (9.12.2014)

Obr.

Chtěl napadnout strážnici

Dne 6. prosince 2014 v ranních hodinách byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Poruby, kde se měl dle oznamovatele nacházet ležící opilý muž v mezipatře obytného domu. Po příjezdu hlídky ji zavedl do 7. patra oznamovatel události. Na zemi tam skutečně ležel mladý muž, ze kterého byl silně cítit alkohol. Muž oznamovateli nereagoval na probuzení a tak to zkusila hlídka strážníků.

Autor: Jana Urbaníková   (8.12.2014)

Obr.

Zahrával si se zákonem

Dne 5. prosince 2014 v noci po jedné hodině se hlídka městské policie při výkonu služby přesouvala služebním vozem po ul. 28. října v Ostravě-Mariánských Horách. Spatřila vozidlo tovární značky KIA, které mělo otevřené dveře na straně řidiče.

Autor: Jana Urbaníková   (5.12.2014)

Obr.

Najíst se nepřišla

Dne 4. prosince 2014 po desáté hodině večerní přijeli strážníci městské policie na oznámení do Ostravy-Zábřehu, do tamní restaurace. Měla se tam nacházet žena slovně napadající hosty v restauraci. Po příjezdu strážníky oslovil oznamovatel a označil ženu, která se měla dopustit hrubého jednání.

Autor: Jana Urbaníková   (5.12.2014)

Obr.

Ukončení projektu Druhá šance matkám s dětmi

Od března do prosince 2014 realizovali strážníci projekt, do kterého se zapojily maminky s dětmi ze zařízení centra sociálních služeb. Ve čtvrtek 4. prosince se strážníci s účastníky sešli naposledy a v mikulášském duchu se neslo celé ukončení projektu.

Autor: Margareta Nosková   (5.12.2014)

Obr.

Městská policie Ostrava má 16 nových strážníků

Dnešní 11. hodinou dopolední složilo slavnostní slib před primátorem města Ostravy 16 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Jana Urbaníková   (4.12.2014)

Obr.

V hracím automatu se mu zasekla bankovka

Dne 3. prosince 2014 v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Vítkovic, kde se v tamní herně nacházel muž, který poškodil hrací automat. Po příjezdu strážníky kontaktovala obsluha restaurace. Sdělila jim, že se za ní v dopoledních hodinách stavil host, který si stěžoval, že mu v podávacím mechanizmu hracího automatu zůstala „viset“ papírová stokoruna.

Autor: Jana Urbaníková   (4.12.2014)

Obr.

Městská policie Ostrava zve na první kurz pro veřejnost v roce 2015

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů, který pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. První povánoční setkání veřejnosti proběhne 28. ledna 2015 od 16:00 hodin. Místem konání bude opět budova městské policie na ul. Hlubinská.

Autor: Jana Urbaníková   (3.12.2014)

Obr.

Fenu se štěňaty uvěznil pod stánkem

Dne 1. prosince 2014 po poledni byla hlídka městské policie vyslána na místo v Ostravě-Třebovicích, kde bylo nahlášeno týrání psů. Po příjezdu hlídky ji na místě kontaktovala pracovnice úseku odchytu městské policie, která se tam již nacházela a označila hlídce provozovnu – malý dřevěný stánek potravin.

Autor: Jana Urbaníková   (2.12.2014)

Obr.

Na ostravské radnici proběhl závěrečný seminář projektu Městské policie Ostrava „Forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků.“

Radnice města Ostravy na Prokešově náměstí hostila 8. prosince účastníky závěrečného semináře projektu Městské policie Ostrava „Forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků.“ Nechyběli zástupci vedení města Ostravy, MP Ostrava, Ministerstva vnitra ČR, policie ČR, vedení městských policií Moravskoslezského kraje, zástupci Ostravské organizace vozíčkářů o. s., ROSKY a další.

Autor: Jana Urbaníková   (1.12.2014)

Obr.

Neznámý muž skopal a okradl ženu

Dne 28. listopadu 2014 byli strážníci městské policie vysláni ve večerních hodinách na místo v Ostravě-Přívoze, kde mělo dojít k fyzickému napadení ženy. Strážníky na místě kontaktovala oznamovatelka události, která uvedla, že byla před malou chvílí napadena v tamním baru neznámým mužem.

Autor: Jana Urbaníková   (1.12.2014)

Obr.

Spánek v kontejneru mezi oblečením

Dne 24. listopadu 2014 oznámila na tísňovou linku žena, že viděla, jak do kontejneru na oděvy v Ostravě-Bělském Lese vlezl nějaký muž. Žena se obávala o jeho zdraví, pokud by byl kontejner odvážen nebo vysypán.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.11.2014)

Obr.

Pivo nedostal, tak alespoň zatančil

Dne 16. listopadu 2014 před devátou hodinou večerní dorazili strážníci městské policie do herny v Ostravě-Hrabůvce, kde je kontaktovala obsluha herny a zároveň oznamovatelka události. Ta označila muže, který si u ní objednal pivo. Na tom není nic zvláštního.

Autor: Jana Urbaníková   (19.11.2014)

Obr.

Belgičan ohrožoval BESIP

Strážníci dne 16. listopadu okolo druhé hodiny ranní při výkonu služby prováděli přesun služebním vozem po ulici Janáčkové v Moravské Ostravě. V této jednosměrné ulici spatřili osobní vozidlo tovární značky Škoda, jehož řidič se točil do protisměru, a když zahlédl hlídku ve vozidle, odbočil do vedlejší ulice. Strážníci jeli za ním. Měli podezření, že řidič je pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky, jelikož jeho jízda nebyla zrovna přímá.

Autor: Jana Urbaníková   (19.11.2014)

Obr.

Obavy z ohrožení života seniorky se potvrdily

Dne 13. listopadu 2014 v odpoledních hodinách byla hlídka městské policie vyslána do Ostravy-Poruby. Rodinní příslušníci starší ženy ohlásili, že se nemohou dostat do bytu této stařenky a mají obavy o její život. Strážníci dorazili na místo, kde je kontaktovala dcera seniorky s manželem. Oba uvedli, že matku navštěvují pravidelně kvůli zdravotním problémům a naposled s ní byli předešlý den.

Autor: Jana Urbaníková   (14.11.2014)

Obr.

Nezletilý chlapec v noci čekal před hernou na svou matku, ta hrála na hracím automatu

Dne 13. listopadu 2014 po druhé hodině ranní prováděla hlídka městské policie výkon služby v Ostravě-Hrabůvce a všimla si nezletilého chlapce, jak nesměle nahlíží do vstupních dveří herny. Chlapec po spatření hlídky poodešel za roh budovy. Strážníci šli za ním. Malý chlapec tam stál vedle velké sportovní tašky s oblečením a dalších tří igelitových tašek, položených na zemi. Vysvětlil strážníkům, že čeká na svou matku, která do herny šla za otcem.

Autor: Jana Urbaníková   (13.11.2014)

Obr.

Muž napadl ochranku prodejny slzotvorným sprejem

Hlídka městské policie byla 11. listopadu v odpoledních hodinách vyslána do prodejny potravin v Ostravě-Zábřehu. Na místě ji kontaktovali tři pracovníci bezpečnostní služby a označili muže, kterého chvíli před tím zadrželi. Strážníkům poté vysvětlili, že přes kamerový systém prodejny spatřili tři podezřelé mladíky. Vydali se je proto zkontrolovat. Dva z mladíků mezitím prodejnu opustili. Třetího z mužů ochranka přistihla, jak schovává svůj batoh do regálu mezi ovocem a zeleninou.

Autor: Jana Urbaníková   (13.11.2014)

Obr.

Řídil i přes to, že má řízení motorových vozidel zakázáno

Hlídka městské policie při výkonu služby stála služebním autem na křižovatce v Ostravě-Heřmanicích. Strážníci na stejné křižovatce uviděli motorové vozidlo značky Renault, jehož řidiče z místní znalosti znali a věděli, že má vysloven zákaz řízení motorových vozidel. Výstražným světelným a zvukovým zařízením a rozsvícením nápisu STOP tedy muže za křižovatkou vyzvali k zastavení. Řidič Renaultu nereagoval a začal ujíždět.

Autor: Jana Urbaníková   (10.11.2014)

Obr.

Mladík zamčený ve fitcentru si do kapes posbíral, co se mu hodilo

Strážníci městské policie byli vysláni k provozovně fitcentra v Ostravě. Po příjezdu na místo je kontaktoval člen bezpečnostní služby. Ten uvedl, že uvnitř uzamčené provozovny se pohybuje cizí muž. Otevřeným oknem v přízemí budovy strážníci spatřili dotyčného muže. Toho ihned vyzvali, aby vylezl ven.

Autor: Jana Urbaníková   (10.11.2014)

Obr.

Bavil se rozbíjením sklenic

Hlídka městské policie prováděla výkon služby na Stodolní ulici.Po chvíli spatřila muže, který na chodník v ulici úmyslně odhodil sklenici, kterou si nejspíše vynesl z baru. Sklenice se roztříštila o zem. Strážníci přistoupili k muži a vyzvali ho, aby zanechal svého protiprávního jednání.

Autor: Jana Urbaníková   (10.11.2014)

Obr.

Muž napadl barmanku a z herny odcizil finanční hotovost

Hlídka městské policie byla vyslána do Ostravy-Bělského lesa, kde došlo k přepadení herny.

Autor: Jana Urbaníková   (10.11.2014)

Obr.

Domácí násilí se nepotvrdilo

Na tísňovou linku městské policie přišlo oznámení o domácím násilí před jedenáctou hodinou večerní. Hlídka ihned zamířila do Ostravy-Zábřehu, kde měl muž napadat svoji hluchoněmou ženu. Strážníci po příjezdu zvonili a klepali na byt, ale nikdo neotevíral.

Autor: Jana Urbaníková   (7.11.2014)

Obr.

Další ostravský výtvarník

Silný zápach čerstvé barvy, který se šířil hodinu po půlnoci podchodem u supermarketu v Moravské Ostravě, vlákal hlídku městské policie do podchodu. Ta poté na zdi uviděla dva čerstvě nasprejované nápisy a při kontrole okolí také podezřelého muže, který si na zádech nesl batoh.

Autor: Jana Urbaníková   (7.11.2014)

Obr.

Dětské dopravní hřiště v říjnu ukončilo provoz

Od dubna do října letošního roku bylo v provozu dětské dopravní hřiště na Orebitské ulici v Ostravě - Přívoze. Děti se učily, bavily i soutěžily.

Autor: Margareta Nosková   (6.11.2014)

Obr.

Řidič při odbočování poškodil zaparkované vozidlo

Velkou smůlu měl řidič nákladního vozidla značky MAN s polskou RZ.

Autor: Jana Urbaníková   (5.11.2014)

Obr.

Sprejery to baví

Mladý sprejer se rozhodl, že 4. listopadu 2014 v podvečerních hodinách zkrášlí fasádu jednoho z barů na Stodolní ulici a tak ji posprejoval.

Autor: Jana Urbaníková   (5.11.2014)

Obr.

Drzost řidičů nemá obdoby

Velmi nešťastně skončil pes seniorky, která přecházela spolu se svým mazlíčkem a dalšími lidmi na zelenou přes přechod pro chodce v Ostravě-Hrabůvce.

Autor: Jana Urbaníková   (5.11.2014)

Obr.

Honička strážníků s řidičem jako vystřižená z akčního filmu

2. listopad 2014 byl v Ostravě-Hrabůvce jako vystřižený z akčního filmu. Strážníci městské policie stáli služebním vozidlem na křižovatce na červené a za nimi zastavilo osobní vozidlo tovární značky Seat. V něm seděli dva muži. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby řidič zmíněného Seatu na sebe neupozorňoval „tůrováním“ motoru a také vztyčeným prostředníčkem, který ukazoval nataženou rukou z okna řidiči vedlejšího auta.

Autor: Jana Urbaníková   (4.11.2014)

Obr.

Protihlukové stěny v Ostravě mladíci přeměnili v "obrazy"

Strážníci městské policie se 1. listopadu 2014 rozhodně nenudili.

Autor: Jana Urbaníková   (3.11.2014)

Obr.

Poslední letošní kurz pro veřejnost

29. října se konal poslední z řady letošních kurzů pro veřejnost.

Autor: Vladimíra Zychová   (31.10.2014)

Obr.

Doprava dezorientovaného muže z Kopřivnice do Prahy

Dokonalou meziměstskou spolupráci předvedli strážníci městských policií z Ostravy, Kopřivnice, Studénky a Prahy v noci z 27. na 28. října.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.10.2014)

Obr.

Chlapec pokreslil fasády domů

23. října 2014 těsně po poledni prováděli strážníci městské policie výkon služby v Ostravě-Hrabůvce, kde si všimli dvou chlapců.

Autor: Jana Urbaníková   (24.10.2014)

Obr.

Strážníci budou informovat občany

Město Ostrava realizuje projekt určený nejen obětem trestných činů pod názvem Doplnění služeb pro oběti trestných činů. Strážníci městské policie se podílejí na mnoha aktivitách projektu.

Autor: Margareta Nosková   (21.10.2014)

Obr.

Tři mladíci zničili automat na jízdenky

21. října 2014 před druhou ranní hodinou byli strážníci vysláni na tramvajovou zastávku do Ostravy-Dubiny.

Autor: Jana Urbaníková   (21.10.2014)

Obr.

XXI. ročník střelecké soutěže městských policií O pohár primátora statutárního města Přerova

9. října 2014 se zúčastnilo střelecké družstvo Sportovního klubu MP Ostrava soutěže o pohár primátora města Přerova.

Autor: Vladimíra Zychová   (13.10.2014)

Obr.

Cena rady MY 50+

Ostravský debatní klub MY 50+ udělil Městské policii Ostrava cenu za realizaci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (9.10.2014)

Obr.

Prožitkový pobyt se seniory

Strážníci městské policie spolu se seniory strávili tři dny v krásném prostředí beskydských hor, kde upevnili nabyté vědomosti a dovednosti.

Autor: Jana Koběrská   (6.10.2014)

Obr.

Dar pro služební psy a koně městské policie

Společnost Juwital, s.r.o. darovala Městské polici Ostrava výrobky určené k ochraně zvířat a jejich zdraví.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.9.2014)

Obr.

Ostravská městská policie se prezentovala na Dnech NATO

I na letošním ročníku Dnů NATO & Dnů vzdušných sil Armády ČR Městská policie Ostrava prezentovala svou činnost návštěvníkům.

Autor: Vladimíra Zychová   (22.9.2014)

Obr.

Asistenti prevence kriminality pořádali turnaj ve vybíjené

Pro děti z vyloučených lokalit se v sobotu 13. září konal turnaj ve vybíjené družstev. Účastnila se sedmdesátka dětí z pěti ostravských městských obvodů.

Autor: Margareta Nosková   (15.9.2014)

Obr.

Účast psovodů na Mezinárodních závodech ozbrojených složek Dunajská Streda

11. a 12. září 2014 se v Dunajské Strede pod záštitou primátora konaly mezinárodní závody služebních psů ozbrojených složek. Své zástupce vyslala také Městská policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.9.2014)

Obr.

Městská policie opět prezentovala svou činnost na Dnech NATO

I na letošním ročníku Dnů NATO & Dnů vzdušných sil AČR Městská policie Ostrava prezentovala svou činnost návštěvníkům.

Autor: Vladimíra Zychová   (12.9.2014)

Obr.

Preventivně-bezpečnostní opatření na sběr injekčních stříkaček

Jednou z činností, které v rámci prevence vykonávají ostravští strážníci, je sběr použitých injekčních stříkaček a jehel.

Autor: Vladimíra Zychová   (11.9.2014)

Obr.

Ocenění strážníků Čestným odznakem

V úterý 9. září 2014 ocenil primátor statutárního města Ostravy na návrh ředitele Městské policie Ostrava pět strážníků.

Autor: Vladimíra Zychová   (9.9.2014)

Obr.

Hrad žil první pomocí

V sobotu 7. září 2014 se v prostorách Slezskoostravského hradu konal již 7. ročník soutěže v poskytování první pomoci mezi družstvy nezdravotnických složek integrovaného záchranného systému Hrad žije první pomocí.

Autor: Vladimíra Zychová   (8.9.2014)

Obr.

Strážníci dopadli muže, který se pokusil ukrást jízdní kolo

Dne 4. září 2014 dopadli strážníci městské policie muže, který se pokusil odcizit jízdní kolo.

Autor: Vladimíra Zychová   (5.9.2014)

Obr.

Připravují se budoucí strážníci

1. září 2014 byl zahájen v pořadí 69. rekvalifikační kurz čekatelů. 16 nováčků se pod dohledem zkušených lektorů začalo odpovědně připravovat na výkon svého budoucího povolání – strážník městské policie.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.9.2014)

Obr.

Konalo se XVII. mezinárodní setkání jízdních policií

30. srpna se v Ostravě konalo v pořadí již sedmnácté Mezinárodní setkání jízdních policií.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.8.2014)

Obr.

Značení jízdních kol

Na cyklostezkách se značení na podzim již konat nebude

Autor: Margareta Nosková   (29.8.2014)

Obr.

Městská policie Ostrava má ve svých řadách další ocenění „Za záchranu života“

26. srpen 2014 byl pro Městskou policii Ostrava opět významným dnem.

Autor: Jana Urbaníková   (26.8.2014)

Obr.

Prázdninové dopoledne s policií

Strážníci se spolu s policisty a hasiči věnovali handicapovaným občanům. Každoroční prázdninová akce se stala již tradicí.

Autor: Margareta Nosková   (25.8.2014)

Obr.

Děti soutěžily na dopravním hřišti

V rámci akce "Zamáváme prázdninám" se dětském dopravním hřišti v Přívoze bavilo a soutěžilo přes šedesát dětí s rodiči.

Autor: Margareta Nosková   (25.8.2014)

Obr.

Opilý muž nereagoval na zastavovací terč strážníka a z místa ujel

18. srpen v Ostravě-Nové Vsi rozhodně nepatřil mezi klidné dny.

Autor: Jana Urbaníková   (20.8.2014)

Obr.

Sportovní den pro děti

Městská policie se bude prezentovat na další akci určené veřejnosti

Autor: Dana Klišová   (19.8.2014)

Obr.

V popelnici našli mrtvého hada

Čtvrtý srpnový den bylo městské policii v Moravské Ostravě krátce před půl desátou večerní oznámeno, že se v popelnici nachází zřejmě mrtvý had.

Autor: Jana Urbaníková   (5.8.2014)

Obr.

Společně proti dluhové pasti

Strážníci městské policie spolu s asistenty prevence kriminality bojují proti zneužívání finanční tísně občanů. Připravili pro ně přednášku, kde společně diskutovali na toto téma.

Autor: Margareta Nosková   (31.7.2014)

Obr.

Přijďte se poradit se strážníky

Město Ostrava realizuje nový projekt určený nejen obětem kriminality pod názvem Doplnění služeb pro oběti trestných činů. Strážníci městské policie se podílejí na mnoha aktivitách projektu.

Autor: Margareta Nosková   (28.7.2014)

Obr.

Plot nestačí

Dne 24. července 2014 v čase 17:54 hodin byla vyslána hlídka městské policie do Ostravy-Michálkovic, odkud ji kontaktoval také oznamovatel celé události, který nahlásil krádež kamarádova jízdního kola.

Autor: Jana Urbaníková   (25.7.2014)

Obr.

Další strážníci zachraňovali lidský život

Dne 22. července v 9:00 hodin udělil Ing. Petr Kajnar, primátor statutárního města Ostravy, na úvod zasedání městské rady ocenění „Za záchranu života“, dvěma ostravským strážníkům.

Autor: Jana Urbaníková   (22.7.2014)

Obr.

Rozbíjeli skleněné výplně zastávky

Dne 21. července 2014 v 23:45 hodin se hlídka městské policie dostavila do Ostravy-Vítkovic na základě volání na tísňovou linku.

Autor: Jana Urbaníková   (22.7.2014)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

16. července 2014 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib 19 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Jana Urbaníková   (17.7.2014)

Obr.

Útulek bude pro veřejnost uzavřen

Autor: Dana Klišová   (16.7.2014)

Obr.

Kapr měl štěstí

Dne 13. července 2014 v 00:35 hodin na rybnících Pod Bedřiškou v Ostravě-Nové Vsi uviděli strážníci tři muže při lovu ryb.

Autor: Jana Urbaníková   (14.7.2014)

Obr.

Šťastné narozeniny

Dne 12. července 2014 v 04:02 hodin se skupinka tří mužů (31, 33 a 36 let), slavících nejspíše narozeniny některého z nich rozhodla „ozdobit“ dům, který jim padl do oka v Ostravě-Porubě.

Autor: Jana Urbaníková   (14.7.2014)

Obr.

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA

Strážníci budou pokračovat ve značení v letních měsících na předem vytipovaných cyklostezkách...

Autor: Dana Klišová   (9.7.2014)

Obr.

Forenzní značení jízdních kol a invalidních vozíků syntetickou DNA

Strážníci v Ostravě brzy začnou značit i kompenzační pomůcky handicapovaným spoluobčanům

Autor: Jana Koběrská   (3.7.2014)

Obr.

Zahájena sbírka na útulek pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích

Za účelem spolufinancování útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích je počínaje dnem 10. července 2014 zahájena veřejná sbírka.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.7.2014)

Obr.

Strážníci zvou děti na rozloučení s prázdninami

Ostravští strážníci si pro děti připravili na konec prázdnin akci, kterou nazvali příznačně Zamáváme prázdninám.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.7.2014)

Obr.

Odcizili poklop ze vstupu do podzemního výměníku

Dne 28. června 2014 zadrželi strážníci městské policie tři muže, kteří odcizili kovový poklop ze vstupu do podzemního výměníku v Ostravě-Mariánských Horách.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.6.2014)

Obr.

Povinnosti chodců a cyklistů

Cyklistická sezóna je v plném proudu, a tak dochází v provozu na našich silnicích k celé řadě problémových situací.

Autor: Jana Urbaníková   (27.6.2014)

Obr.

Děti věnovaly své kapesné pejskům v útulku

V úterý 24. června 2014 měl útulek pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích, provozovaný Městskou policií Ostrava, návštěvu. A byla to návštěva nanejvýš vzácná a vítaná.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.6.2014)

Obr.

Soutěž "BESIP - vím co znamená"

Porota zhodnotila výtvarné a literární práce dětí ze základních škol, které se zapojily do třetího ročníku soutěže pořádané strážníky úseku prevence městské policie.

Autor: Margareta Nosková   (25.6.2014)

Obr.

Strážníci zadrželi sprejera

Dne 23. června 2014 dopadli strážníci městské policie sprejera.

Autor: Vladimíra Zychová   (24.6.2014)

Obr.

Konalo se XVI. setkání pěstounů psů z třebovického útulku

V sobotu 21. června 2014 se v areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích uskutečnilo v pořadí již XVI. setkání pěstounů psů.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.6.2014)

Obr.

Přivlastnil si cizí mobil

Dne 18. června 2014 kontaktovala městskou policii žena, které byl odcizen mobilní telefon.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.6.2014)

Obr.

Městská policie Ostrava se zúčastnila Dne Policie ČR

Městská policie Ostrava se v sobotu 14. června 2014 prezentovala na Slezskoostravském hradě v rámci Dne Policie ČR, bezpečnostních složek a složek integrovaného záchranného systému.

Autor: Vladimíra Zychová   (16.6.2014)

Obr.

Rozebírali cizí auto

Dne 15. června 2014 dopadli strážníci městské policie dva muže, kteří v Ostravě-Hulvákách rozebrali motorové vozidlo a jednotlivé části pak odnášeli na ubytovnu, kde jsou toho času ubytováni.

Autor: Vladimíra Zychová   (16.6.2014)

Obr.

Výtržník ničil zastávky

Dne 15. června 2014 zasahovali strážníci na zastávce MHD v Ostravě-Hrabůvce, kde měl neznámý výtržník rozbíjet skleněné výplně zábradlí.

Autor: Vladimíra Zychová   (16.6.2014)

Obr.

Konal se Den psích nadějí

V sobotu 7. června se na cvičišti v Ostravě-Porubě konala akce s názvem Den psích nadějí aneb Pomůžeme . . . tlapku na to.

Autor: Vladimíra Zychová   (9.6.2014)

Obr.

Oslavy Mezinárodního dne dětí

Každoročně se dospělí snaží dětem zpříjemnit den určený právě jim

Autor: Dana Klišová   (2.6.2014)

Obr.

Kradli opláštění parovodu

Na krádež kovového materiálu v Ostravě-Mariánských Horách upozornil městskou policii dne 28. května 2014 pracovník jedné z firem

Autor: Dana Klišová   (29.5.2014)

Obr.

XVII. mezinárodní setkání jízdních policií

Dne 30. srpna 2014 pořádá Městská policie Ostrava již XVII. ročník mezinárodního setkání jízdních policií

Autor: Dana Klišová   (26.5.2014)

Obr.

Městská policie Ostrava zve na akci Den Policie ČR, bezpečnostních složek a složek integrovaného záchranného systému

Městská policie Ostrava bude prezentovat své činnosti dne 14. června 2014 od 10 hodin na akci Den Policie ČR, bezpečnostních složek a složek integrovaného záchranného systému, která se bude konat na Slezskoostravském hradě

Autor: Dana Klišová   (26.5.2014)

Obr.

Strážník cestou do práce chytil zloděje

Strážník cestou do práce zadržel mladíka, který se pokusil vloupat do provozovny v Ostravě-Hrabůvce.

Autor: Liana Pospíšilová   (21.5.2014)

Obr.

Strážnici chytili sprejery

Mladíky, kteří kreslili po skleněné výplni a zábradlí na tramvajové zastávce chytli strážnici v Ostravě-Porubě přímo při činu.

Autor: Liana Pospíšilová   (21.5.2014)

Obr.

Městská policie Ostrava se bude prezentovat na Bambiriádě 2014

Ve dnech 23.-25. května 2014 se bude konat již 16. ročník prezentace činností spolků dětí a mládeže a středisek volného času pod názvem BAMBIRIÁDA 2014.

Autor: Dana Klišová   (20.5.2014)

Obr.

Projekt Nechci se stát obětí

Děvčatům devátých tříd vybraných základních škol z nejlidnatějšího městského obvodu Ostrava - Jih je určen projekt, který realizují strážníci úseku prevence.

Autor: Margareta Nosková   (19.5.2014)

Obr.

Asistenti prevence kriminality pořádali spolu se strážníky akci pro děti

Dětem z vyloučených lokalit byla určena akce, na které se podílela spousta dobrovolníků i sportovních nadšenců.

Autor: Margareta Nosková   (20.5.2014)

Obr.

Městská policie zve na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Dana Klišová   (19.5.2014)

Obr.

Výzva pro výběr kandidátů na pozici asistent prevence kriminality

Odbor prevence kriminality MV České republiky vyhlašuje výzvu pro výběr kandidátů na pozici asistent prevence kriminality.

Autor: Dana Klišová   (19.5.2014)

Obr.

Ocenění strážníků stužkou „Za věrnost“

Strážníci Městské policie Ostrava převzali dne 7.5.2014 zvláštní ocenění z rukou primátora statutárního města Ostravy Ing. Petra Kajnara.

Autor: Liana Pospíšilová   (12.5.2014)

Obr.

Dětské dopravní hřiště pro veřejnost

Od 1. listopadu 2014 je hřiště uzavřeno. Nastala doba zimní přestávky, přestože počasí tomu nenapovídá.

Autor: Margareta Nosková   (2.5.2014)

Obr.

XVI. ročník setkání pěstounů psů z útulku a Den otevřených dveří útulku

Dne 21. června 2014 se bude v prostorách útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích konat XVI. ročník setkání pěstounů psů z útulku pod záštitou náměstka primátora statutárního města Ostravy Ing. Dalibora Madeje

Autor: Dana Klišová   (29.4.2014)

Obr.

Schválení závěrečného účtu veřejné sbírky na útulek pro nalezené psy

V období let 2011-2014 probíhala veřejná sbírka za účelem spolufinancování útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích, provozovaného statutárním městem Ostrava-městskou policií

Autor: Dana Klišová   (29.4.2014)

Obr.

Projekt Stop kriminalitě na seniorech

Senioři si připomněli historii města Ostravy...

Autor: Jana Koběrská   (28.4.2014)

Obr.

Do telefonní budky se dobýval hasákem a krumpáčem

Dne 19. dubna 2014 v ranních hodinách v Ostravě-Radvanicích zaslechli strážníci řinčení a cinkání kovových předmětů, proto se vydali za zvukem.

Autor: Liana Pospíšilová   (23.4.2014)

Obr.

Strážník oceněn za záchranu života

Dne 22. dubna 2014 převzal strážník městské policie z rukou primátora statutárního města Ostravy Ing. Petra Kajnara ocenění za záchranu života.

Autor: Liana Pospíšilová   (22.4.2014)

Obr.

Kolegium ředitelů městských policií v Ostravě

Dne 17. dubna 2014 se v Ostravě sešlo kolegium ředitelů městských policií statutárních měst a hlavního města Prahy.

Autor: Dana Klišová   (22.4.2014)

Obr.

Projekt Druhá šance matkám s dětmi

Strážníci realizují program, který pro zapojené maminky s dětmi připravili.

Autor: Margareta Nosková   (16.4.2014)

Obr.

Městská policie Ostrava malým čtenářům

Strážníci a asistenti prevence kriminality zavítali mezi děti do knihovny v Ostravě-Vítkovicích.

Autor: Margareta Nosková   (16.4.2014)

Obr.

Den Země

Přijďte společně s námi podpořit celosvětovou ekologickou akci Dne Země, která se uskuteční 16. dubna od 9 do 17 hodin na náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Dana Klišová   (15.4.2014)

Obr.

Sběrné dvory jsou pod nájezdem zlodějů

Pravděpodobně jako o levném a rychlém výdělku uvažují zloději, když neoprávněně vnikají do prostor sběrných dvorů, odkud zcizují vše, co mohou rychle a vhodně zpeněžit.

Autor: Dana Klišová   (14.4.2014)

Obr.

Sprejem poškodili fasády objektů

Hned dva stejné případy vandalismu řešili strážníci městské policie tuto sobotu 12. dubna 2014.

Autor: Dana Klišová   (14.4.2014)

Obr.

Strážníci podpořili světový Den autismu

Navštívili děti v mateřské škole Na Robinsonce v Ostravě Porubě.

Autor: Margareta Nosková   (8.4.2014)

Obr.

13 strážníků posílilo řady městské policie

Definitivní tečkou za tříměsíčním kurzem čekatelů, kteří se intenzivně připravovali na vykonávání povolání strážníka městské policie, bylo slavnostní složení slibu před náměstkem primátora statutárního města Ostravy Bc. Tomášem Suchardou dne 03.04.2014.

Autor: Dana Klišová   (4.4.2014)

Obr.

Městská policie zve na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (28.3.2014)

Obr.

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA

Strážníci budou pokračovat ve značení v letních měsících na předem vytipovaných cyklostezkách...

Autor: Jana Koběrská   (27.3.2014)

Obr.

Přednáška pro hendikepované spoluobčany

Strážníci úseku prevence připravili besedu s prvky sebeobrany...

Autor: Jana Koběrská   (21.3.2014)

Obr.

Strážníci pomáhali řidiči po dopravní nehodě

Dne 20. března 2014 pomáhali strážníci městské policie řidiči po dopravní nehodě.

Autor: Vladimíra Zychová   (20.3.2014)

Obr.

Strážníci dopadli zloděje, který se vloupal do auta

Dne 17. března 2014 dopadli strážníci městské policie v Moravské Ostravě muže, který se krátce předtím vloupal do zaparkovaného vozidla.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.3.2014)

Obr.

Strážníci úseku prevence zahájili projekty prevence kriminality pro rok 2014

Městská policie Ostrava získala dotace na realizaci projektů z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Autor: Jana Koběrská   (17.3.2014)

Obr.

Strážníci přistihli muže, který se zbavoval odpadu v rozporu se zákonem

Dne 11. března 2014 strážníci městské policie dopadli při činu muže, který se na již vytvořené černé skládce ve Slezské Ostravě zbavoval stavebního odpadu.

Autor: Vladimíra Zychová   (13.3.2014)

Obr.

Strážníci dopadli sprejera

Dne 6. března 2014 krátce po půlnoci dopadli strážníci městské policie v Ostravě-Hulvákách 28letého muže podezřelého ze sprejerství.

Autor: Vladimíra Zychová   (6.3.2014)

Obr.

Opilý mladík rozbil okno v autobuse

Dne 4. března 2014 zasahovali strážníci městské policie ve Slezské Ostravě na autobusové zastávce, kde měl opilý muž demolovat autobus.

Autor: Vladimíra Zychová   (5.3.2014)

Obr.

Služební pes dopadl zloděje železa

Dne 5. března 2014 v časných ranních hodinách zadrželi strážníci městské policie s vydatným přispěním služebního psa muže, který kradl kovový materiál z objektu sběrného dvora v Ostravě-Martinově.

Autor: Vladimíra Zychová   (5.3.2014)

Obr.

Výtržník v parku ničil lavičky

Dne 2. března 2014 řešila hlídka městské policie vandalství v parku v Ostravě-Vítkovicích.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.3.2014)

Obr.

Prevence podvodných jednání na seniorech

Podvodníci vymýšlejí stále nové triky, jak se dostat k úsporám seniorů.

Autor: Margareta Nosková   (3.3.2014)

Obr.

Strážníci kontrolují dodržování povinností v souvislosti s chovem a držením psů

Strážníci městské policie řeší v Ostravě ročně tisícovky přestupků na úseku veřejného pořádku. Mezi ty, které zjišťují nejčastěji, patří znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy a nerespektování povinnosti vedení psa na vodítku.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.2.2014)

Obr.

Městská policie zve i v novém roce na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 26. února 2014 od 16:00 hodin na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.1.2014)

Obr.

Město pro byznys Moravskoslezského kraje 2013

Letos již po páte byl proveden srovnávací výzkum, ve kterém se vyhodnocovalo 42 kritérií rozdělených do 2 oblastí: PODNIKATELSKÉ PROSTŘEDÍ a PŘÍSTUP VEŘEJNÉ SPRÁVY

Autor: Dana Klišová   (17.1.2014)

Obr.

Dětské dopravní hřiště je tady pro děti a veřejnost

V roce 2013 navštívilo dětské dopravní hřiště na Orebitské ulici v Ostravě-Přívoze přes sedm tisíc dětí.

Autor: Margareta Nosková   (13.1.2014)

Obr.

Mladíci posprejovali fasády objektů a garážová vrata

Špatným způsobem zúročil svůj talent mladík, který spolu s kamarádem posprejoval fasády domů a garážová vrata v Ostravě-Zábřehu

Autor: Dana Klišová   (10.1.2014)

Obr.

Stacionární centrum prevence slouží občanům

Občané mají možnost navštívit strážníky úseku prevence a získat potřebné informace či pomoc.

Autor: Margareta Nosková   (10.1.2014)

Obr.

Lezl do kontejneru na oděvy

Dne 7. ledna 2014 byla hlídka městské policie vyslána řešit poškození kontejneru na oblečení umístěného v Ostravě-Porubě.

Autor: Vladimíra Zychová   (8.1.2014)

Obr.

Strážníci zadrželi osoby podezřelé z krádeže na stavbě

Strážníci zadrželi osoby podezřelé z krádeže na stavbě Dne 5. ledna 2014 krátce po 2. hodině ranní přijal operátor tísňové linky oznámení o podezřelých osobách pohybujících se v okolí rozestavěného domu v Ostravě-Petřkovicích.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.1.2014)

Obr.

Strážníci zasahovali v roce 2013 i u několika nezvyklých událostí

Mezi tisícovkami událostí, které městská policie v průběhu roku řeší, jsou i takové, které dokáží vyloudit úsměv ve tvářích zasahujících strážníků.

Autor: Vladimíra Zychová   (31.12.2013)

Obr.

Mladík poškodil zábradlí na tramvajové zastávce

Dne 20. prosince krátce po půlnoci dopadli strážníci městské policie 25letého mladíka, který na tramvajové zastávce v Ostravě-Vítkovicích prokopl skleněnou výplň zábradlí.

Autor: Vladimíra Zychová   (20.12.2013)

Obr.

Beseda se strážníky ve škole pro sluchově postižené děti

Dne 19. prosince se v Základní škole pro sluchově postižené Ostrava-Poruba konala beseda dětí se strážníky městské policie.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.12.2013)

Obr.

17. prosince byl uzavřen projekt s názvem Pro život bez závislostí.

Strážníci spolu s dětmi slavnostně a v soutěžním duchu zakončili roční práci.

Autor: Jana Koběrská   (18.12.2013)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu Stop kriminalitě na seniorech

Ve čtvrtek 12. prosince se v prostorách hotelu Park Inn v Moravské Ostravě uskutečnilo slavnostní ukončení projektu, který byl financován z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Autor: Margareta Nosková   (13.12.2013)

Obr.

Vedení městské policie ocenilo tři školáky

Za velice chvályhodný čin byli dnes vedením Městské policie Ostrava oceněni tři žáci Základní školy Dětská v Ostravě-Porubě.

Autor: Vladimíra Zychová   (10.12.2013)

Obr.

Ukončení projektu Malé děti - velké bezpečí

Dětem, které v září loňského i letošního roku nastoupily do prvních tříd základních škol, byl určen program bezpečného chování při cestě do školy, ve škole a doma.

Autor: Margareta Nosková   (10.12.2013)

Obr.

Strážníci slavnostně ukončili projekt Se strážníky správným směrem

Ve dnech 28. a 29. listopadu byl slavnostně uzavřen projekt zaměřený na děti z rizikových oblastí.

Autor: Jana Koběrská   (9.12.2013)

Obr.

Strážníci slavnostně ukončili projekt Asistentík – mladý ochránce pořádku

4. prosince byl slavnostně ukončen projekt zaměřený na děti ze sociálně vyloučených lokalit.

Autor: Vladimíra Zychová   (6.12.2013)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

5. prosince složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib osm nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (6.12.2013)

Obr.

Městská policie Ostrava posiluje v předvánočním období výkon služby

Městská policie Ostrava v tomto období zaměřuje pozornost při výkonu služby zejména na místa s větší koncentrací obyvatel, počet hlídek bude ve vytipovaných lokalitách navýšen v maximální možné míře

Autor: Vladimíra Zychová   (4.12.2013)

Obr.

Forenzní značení jízdních kol prostřednictvím syntetické DNA

Strážníci budou ve značení jízdních kol pokračovat v jarních měsících.

Autor: Margareta Nosková   (19.11.2013)

Obr.

Kontroly zaměřené na pomoc osobám bez přístřeší

V rámci spolupráce městských úřadů a městské policie probíhají v Ostravě kontroly oblastí obývaných osobami bez přístřeší.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.11.2013)

Obr.

Upozornění pro občany

V týdnu od 25. do 29.listopadu 2013 bude uzavřeno Stacionární centrum prevence na ulici Alberta Kučery v Ostravě-Hrabůvce.

Autor: Margareta Nosková   (19.11.2013)

Obr.

Cizinec si z památníku udělal prolézačku

Dne 17. listopadu 2013 přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení o několika osobách, které se nebezpečně pohybují po kovové konstrukci nad mostem v centru Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.11.2013)

Obr.

Strážníci dopadli dalšího sprejera

Dne 16. listopadu 2013 dopadli strážníci městské policie 20letého mladíka, který v noci popsal barevným sprejem několik míst v centru Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.11.2013)

Obr.

Městská policie zve v listopadu na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 27. listopadu 2013 od 16:00 hodin na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.11.2013)

Obr.

Strážníci dopadli sprejera

Dne 13. listopadu 2013 dopadli strážníci městské policie mladého muže, který v Ostravě-Vítkovicích sprejem popsal betonovou zeď a zem poblíž zastávky MHD včetně lavičky a přístřešku.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.11.2013)

Obr.

Probíhá výběrové řízení na pozici strážníka

V současné době probíhá výběrové řízení na pozici strážníka Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (13.11.2013)

Obr.

Proboural se do cizí garáže

Dne 12. listopadu 2013 zasahovali strážníci městské policie u garáží ve Slezské Ostravě, kde se dle oznámení na tísňovou linku pohybovala podezřelá osoba.

Autor: Vladimíra Zychová   (13.11.2013)

Obr.

Slavnostní vyhodnocení studentské praxe u městské policie

Ve čtvrtek 7. listopadu 2013 se uskutečnilo slavnostní vyhodnocení praxe, kterou u Městské policie Ostrava vykonali studenti Střední odborné školy ochrany osob a majetku Karviná.

Autor: Vladimíra Zychová   (12.11.2013)

Obr.

Lepil plakáty a strážníkům sliboval nepříjemnosti

Dne 30. října 2013 spatřili strážníci městské policie v Ostravě-Porubě muže, který vylepoval plakáty na místě, kde to není dovoleno.

Autor: Vladimíra Zychová   (5.11.2013)

Obr.

Strážníci dopadli muže podezřelého z vloupání

Dne 1. listopadu 2013 po půlnoci zaslechli strážníci městské policie při pochůzce v Moravské Ostravě hluk následovaný spuštěním alarmu.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.11.2013)

Obr.

Upozornění pro občany

V pátek 1. listopadu 2013 bude uzavřeno Stacionární centrum prevence na ulici Alberta Kučery v Ostravě-Hrabůvce.

Autor: Margareta Nosková   (31.10.2013)

Obr.

Přiznal, že 30 let jezdí bez řidičského oprávnění

Dne 30. října 2013 řešili strážníci městské policie na první pohled „banální“ dopravní přestupek, kterého se dopustil 55letý řidič motorového vozidla.

Autor: Vladimíra Zychová   (31.10.2013)

Obr.

Výběrové řízení na asistenta prevence kriminality

Do 8. listopadu se mohou hlásit zájemci o pozici asistenta prevence kriminality u Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.10.2013)

Obr.

Agresivní bezdomovec napadl strážníka

Dne 26. října 2013 v ranních hodinách spatřil strážník městské policie na sídlišti v Ostravě-Bělském lese muže, který vybíral papír z kontejneru a ukládal si ho do připravené tašky.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.10.2013)

Obr.

Sprejer popsal dopravní značky

Dne 24. října 2013 zadrželi strážníci městské policie sprejera.

Autor: Vladimíra Zychová   (24.10.2013)

Obr.

Opilý řidič si zajel pro hamburger

Dne 19. října 2013 spatřili strážníci městské policie v Ostravě-Přívoze při pochůzce vozidlo značky Ford, jehož řidič očividně neměl řízení pod kontrolou.

Autor: Vladimíra Zychová   (21.10.2013)

Obr.

Upozornění pro občany

V pátek 18. října 2013 bude uzavřeno Stacionární centrum prevence na ulici Alberta Kučery v Ostravě-Hrabůvce.

Autor: Margareta Nosková   (17.10.2013)

Obr.

Konal se 1. ročník soutěže služební kynologie v Ostravě

Ve dnech 11. a 12. října 2013 se konal 1. ročník závodu služební kynologie pod záštitou primátora města Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (16.10.2013)

Obr.

Ostravští strážníci uspěli ve střelecké soutěži v Přerově

Ostravští strážníci se s úspěchem zúčastnili střeleckých závodů v Přerově.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.10.2013)

Obr.

Chcete pořádat ohňostroj večer? Od 11. října 2013 opět bez sankce

Zastupitelstvo města Ostravy schválilo dne 25. září 2013 obecně závaznou vyhlášku č. 12/2013, která umožňuje na základě výjimky udělené příslušným městským obvodem bez sankce pořádat ohňostroje.

Autor: Dana Klišová   (11.10.2013)

Obr.

Městská policie zve v říjnu na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.10.2013)

Obr.

Strážníci budou dohlížet na veřejný pořádek v okolí hřbitovů

Jako každoročně i v letošním roce v souvislosti s Památkou zesnulých organizuje Městská policie Ostrava preventivně bezpečnostní opatření, kdy v okolí hřbitovů na území města Ostravy bude posilován výkon služby.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.10.2013)

Obr.

Kampaň na podporu prevence závislostí u dětí a mládeže

Děti spolu se strážníky oslovovaly občany na Masarykově náměstí

Autor: Margareta Nosková   (4.10.2013)

Obr.

Upozornění pro občany

V pondělí 7.10.2013 bude uzavřeno Stacionární centrum prevence na ulici Alberta Kučery v Ostravě Hrabůvce.

Autor: Margareta Nosková   (4.10.2013)

Obr.

Ostravští strážníci bodovali ve střelecké soutěži

27. září se v Karviné konala střelecká soutěž městských policií. Nechyběli strážníci z Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (4.10.2013)

Obr.

Strážníci dopadli zloděje kovů

Dne 3. října 2013 krátce po půlnoci upoutala pozornost strážníků v Ostravě-Zábřehu dvojice mužů na parkovišti. Něco nesli na ramenou a ve chvíli, kdy si všimli strážníků, začali se chovat podezřele.

Autor: Vladimíra Zychová   (4.10.2013)

Obr.

Mladík ukradl auto, i s kamarádem byl zadržen strážníky

Dne 3. října 2013 spatřili strážníci městské policie na noční směně v Ostravě-Vítkovicích vozidlo, jehož řidič kličkoval bezdůvodně od krajnice ke krajnici.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.10.2013)

Obr.

Strážníci dopadli muže, který napadl kamaráda

Podezřelé skupinky mužů si na noční směně 2. října 2013 všimli strážníci městské policie.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.10.2013)

Obr.

Pozvánka na kynologické závody

Zveme milovníky kynologie dne 12. října na I. ročník závodu služební kynologie pod záštitou primátora statutárního města Ostravy

Autor: Dana Klišová   (2.10.2013)

Obr.

Strážníci zadrželi mladé sprejery

Dne 30. září 2013 přijala městská policie oznámení o mladých sprejerech pohybujících se kolem autobusového nádraží v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.10.2013)

Obr.

Ukradl mobilní telefon, strážníci ho dopadli

Dne 30. září 2013 řešili strážníci městské policie v Ostravě-Hrabůvce krádež mobilního telefonu.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.10.2013)

Obr.

Kampaň na podporu prevence závislostí u dětí a mládeže

Děti zapojené do projektu městské policie budou se strážníky představovat občanům vlastní nápady, jak bojovat proti kouření, drogám a dalším návykovým látkám.

Autor: Margareta Nosková   (30.9.2013)

Obr.

Pozvánka na akce s Městskou policií Ostrava

V měsíci říjnu se konají na různých místech Ostravy zajímavé akce pro veřejnost, na jejichž programu se budou podílet i strážníci.

Autor: Margareta Nosková   (30.9.2013)

Obr.

Dar pro služební psy a koně městské policie

Městská policie obdržela vitamínové přípravky pro služební psy a koně.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.9.2013)

Obr.

Dopaden pachatel vloupání do rodinného domu

Dne 23. 9. 2013 přijal operátor tísňové linky městské policie oznámení o podezřelých osobách pohybujících se kolem rodinného domu v Ostravě-Svinově.

Autor: Vladimíra Zychová   (24.9.2013)

Obr.

Změna kontaktních hodin pro okrskáře z Kunčiček a Kunčic

Došlo ke změně hodin určených pro kontakt občanů s místními strážníky-okrskáři.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.9.2013)

Obr.

Městská policie bude opět prezentovat svou činnost na Dnech NATO

I na letošním ročníků Dnů NATO & Dnů vzdušných sil AČR bude Městská policie Ostrava prezentovat svou činnost návštěvníkům.

Autor: Dana Klišová   (23.9.2013)

Obr.

Pokoušela se okrást seniory

Kapsářku v akci spatřil strážník MP provádějící dozor na kamerovém systému v Ostravě-Dubině dne 09.09.2013.

Autor: Dana Klišová   (26.9.2013)

Obr.

Nově nabídka psů z útulku na facebooku

Městská policie Ostrava spustila od září nabídku nalezených a odchycených psů na facebooku

Autor: Dana Klišová   (10.9.2013)

Obr.

Strážníci převzali stužku "Za záchranu života"

Dne 10.09.2013 obdrželi strážníci Městské policie Ostrava z rukou primátora statutárního města Ostravy Ing. Petra Kajnara stužku za záchranu života.

Autor: Dana Klišová   (10.9.2013)

Obr.

Městská policie zve na akci na dětské dopravní hřiště

Dne 11. září zveme děti a širokou veřejnost na akci, která se bude konat na dětském dopravním hřišti na ulici Orebitské v Ostravě-Přívoze od 13:30 do 16:30 hod.

Autor: Dana Klišová   (16.9.2013)

Obr.

Setkání dětí a občanů se strážníky

Strážníci se i během prázdnin věnovali preventivním aktivitám určeným hlavně dětem.

Autor: Margareta Nosková   (5.9.2013)

Obr.

Konalo se XVI. mezinárodní setkání jízdních policií

Dnes 31. 8. 2013 se v Ostravě konalo v pořadí již šestnácté Mezinárodní setkání jízdních policií.

Autor: Vladimíra Zychová   (11.9.2013)

Obr.

Městská policie zve v září na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 25. září 2013 od 16:00 hodin na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (20.9.2013)

Obr.

Příměstský cyklotábor s Městskou policií Ostrava

Strážníci spolu s dětmi strávili pět dní na kolech

Autor: Jana Koběrská   (29.8.2013)

Obr.

Městská policie zve na XVI. Mezinárodní setkání jízdních policií

Již tradičně se poslední srpnovou sobotu, která letos připadá na 31. srpna 2013, v zadní části areálu Komenského sadů, ul. Hrušovská v Moravské Ostravě uskuteční od 12:30 hod Mezinárodní setkání jízdních policií.

Autor: Vladimíra Zychová   (31.8.2013)

Obr.

Začala registrace kol prostřednictvím syntetické DNA

O registraci a značení kol byl hned první den obrovský zájem.

Autor: Margareta Nosková   (31.8.2013)

Obr.

Zábavné dopoledne ve Čtyřlístku

Strážníci se spolu s policisty a hasiči věnovali handicapovaným občanům.

Autor: Margareta Nosková   (30.7.2013)

Obr.

Příměstský tábor s městskou policií

Děti z Radvanic a Bartovic strávily týden s ostravskými strážníky.

Autor: Margareta Nosková   (23.7.2013)

Obr.

Odpoledne s městskou policií

Nedělní odpoledne si užili návštěvníci akce, na které se představili ostravští strážníci.

Autor: Margareta Nosková   (23.7.2013)

Obr.

Forenzní značení jízdních kol prostřednictvím syntetické DNA

Strážníci budou ve značení jízdních kol pokračovat v jarních měsících.

Autor: Jana Koběrská   (18.7.2013)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

27. června 2013 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib deset nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (28.6.2013)

Obr.

XV. Setkání pěstounů psů z třebovického útulku

V sobotu 22. června 2013 se v areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích uskutečnilo v pořadí již XV. setkání pěstounů psů.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.6.2013)

Obr.

Projekt Stop kriminalitě na seniorech

Účastníci projektu zakončili jeho první polovinu pobytem v horském prostředí.

Autor: Jana Koběrská   (19.6.2013)

Obr.

Projekt Se strážníky správným směrem

Děti zapojené do projektu získaly spoustu nových zkušeností i zážitků.

Autor: Jana Koběrská   (27.6.2013)

Obr.

Projekt Pro život bez závislostí

Žáci zapojení do projektu prezentovali nápady na prevenci užívání návykových látek svým vrstevníkům.

Autor: Margareta Nosková   (18.6.2013)

Obr.

Projekt Asistentík - mladý ochránce pořádku

V rámci projektu děti s asistenty prevence kriminality a strážníky vlastními silami uklízely okolí svých domovů.

Autor: Margareta Nosková   (18.6.2013)

Obr.

Městská policie zve v červnu na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 26. června 2013 od 16:00 hodin na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.6.2013)

Obr.

Vítězství ve střelecké soutěži O pohár starosty města Mikulov.

Ostravští strážníci zvítězili v mezinárodním střeleckém turnaji v Mikulově.

Autor: Vladimíra Zychová   (13.6.2013)

Obr.

Ocenění strážníků městské policie za záchranu života

Strážníci Městské policie Ostrava Roman Konečný a Jaroslav Polášek převzali z rukou primátora města Ostravy ocenění za záchranu života.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.6.2013)

Obr.

Soutěž BESIP - vím, co znamená

Známe jména vítězů soutěže s dopravní tématikou

Autor: Jana Koběrská   (7.6.2013)

Obr.

Strážníci se důsledně zaměřují na řešení přestupků spáchaných nezodpovědnými pejskaři

Strážníci městské policie řeší v Ostravě ročně tisícovky přestupků na úseku veřejného pořádku. Mezi ty, které zjišťují nejčastěji, patří znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy a nerespektování povinnosti vedení psa na vodítku.

Autor: Vladimíra Zychová   (13.6.2013)

Obr.

Vítězství v soutěži Hrad žije první pomocí

Dne 2. června 2013 se konal již 6. ročník soutěže nezdravotnických složek integrovaného záchranného systému Hrad žije první pomocí.

Autor: Vladimíra Zychová   (11.6.2013)

Obr.

Pozvánka na červnové akce pro veřejnost

Zveme malé i velké návštěvníky na akce, na kterých se prezentuje i Městská policie Ostrava

Autor: Jana Koběrská   (27.6.2013)

Obr.

Den IZS pro aktivní seniory

Senioři soutěžili v poskytování první pomoci

Autor: Jana Koběrská   (28.5.2013)

Obr.

Strážníci převzali ocenění

Dne 22. května 2013 převzali z rukou primátora města Ostravy vybraní strážníci Městské policie Ostrava významná ocenění.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.5.2013)

Obr.

Projekt "ABECEDA"

Děti z dětských domovů se připravují na samostatný vstup do života.

Autor: Jana Koběrská   (14.5.2013)

Obr.

Projekt Pro život bez závislosti

Realizace projektu zaměřeného na prevenci vzniku závislosti u dětí a mládeže pokračuje.

Autor: Margareta Nosková   (10.5.2013)

Obr.

Pozvánka na květnové akce pro veřejnost

Zveme malé i velké návštěvníky na akce, na kterých se prezentuje i Městská policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (27.5.2013)

Obr.

Den IZS pro seniory s Městskou policií Ostrava

Senioři změří své síly při poskytování první pomoci.

Autor: Jana Koběrská   (27.5.2013)

Obr.

Městská policie zve na XV. ročník Setkání pěstounů psů z třebovického útulku

V sobotu 22. června 2013 se od 9:00 hodin v areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích uskuteční v pořadí již XV. Setkání pěstounů psů z třebovického útulku.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.6.2013)

Obr.

Městská policie zve v květnu na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 29. května 2013 od 16:00 hodin na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.5.2013)

Obr.

Zveme malé cyklisty na dopravní hřiště

Na prvního máje budou děti soutěžit na dětském dopravním hřišti v Přívozu.

Autor: Margareta Nosková   (13.5.2013)

Obr.

Bezpečí pro seniory

Strážnící posílí pocit bezpečí seniorů z Ostravy - Poruby. Zváni jsou i občané přilehlých městských obvodů.

Autor: Jana Koběrská   (28.5.2013)

Obr.

Na území města Ostravy začal platit nový tržní řád

Rada města vydala nařízení města, které upravuje pomínky prodeje zboží či nabídku služeb mimo stálé provozovny a provoz restauračních zahrádek.

Autor: Margareta Nosková   (17.4.2013)

Obr.

Zveme veřejnost na Den Země s městskou policií

Pod názvem "Volání divočiny" se bude konat letošní tradiční Den Země.

Autor: Margareta Nosková   (13.5.2013)

Obr.

Městská policie zve v dubnu na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 24. dubna 2013 od 16:00 hodin na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.4.2013)

Obr.

Dětské dopravní hřiště se zatím veřejnosti neotevře

Zimní chladné počasí nepřeje plánovanému otevření hřiště veřejnosti.

Autor: Margareta Nosková   (11.4.2013)

Obr.

Městská policie zve v březnu na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 27. března 2013 od 16:00 hodin na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (28.3.2013)

Obr.

Dětské dopravní hřiště se v dubnu otvírá pro veřejnost

Hned 1. dubna 2014 chystají strážníci akci pro děti.

Autor: Margareta Nosková   (3.3.2014)

Obr.

Projekt Malé děti - velké bezpečí

Dětem, které v září loňského roku nastoupily do prvních tříd základních škol, je určen program bezpečného chování při cestě do školy, ve škole a doma.

Autor: Margareta Nosková   (18.3.2013)

Obr.

Projekt Se strážníky správným směrem

Rodiče vybraných žáků, učitelé a děti se sešli na úvodních schůzkách projektu se strážníky úseku prevence.

Autor: Margareta Nosková   (18.3.2013)

Obr.

Projekt Pro život bez závislostí

Strážníci představili projekt pracovníkům a dětem šesti základních škol.

Autor: Margareta Nosková   (18.3.2013)

Obr.

Projekt Stop kriminalitě na seniorech

Koncem února se strážníci úseku prevence poprvé sešli s vybranými seniory, kteří se přihlásili do dlouhodobého projektu prevence kriminality.

Autor: Margareta Nosková   (12.3.2013)

Obr.

První ředitel Městské policie Ostrava slavil narozeniny

Dne 10. února 2013 oslavil 84. narozeniny Ing. Karel Kos, první ředitel Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (14.2.2013)

Obr.

Malé děti - naše budoucnost

Strážníci pomáhají ženám z domova pro matky s dětmi.

Autor: Margareta Nosková   (14.2.2013)

Obr.

Pozvání na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z řady bezplatných kurzů pro veřejnost, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 27. února 2013 od 16:00 hodin na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (28.2.2013)

Obr.

Společné cvičení ostravských a pražských kynologů-záchranářů

Od 22. do 25. ledna se v areálech Dolní oblasti Vítkovic a Hranečníku konalo společné cvičení kynologů-záchranářů z Městské policie Ostrava a Městské policie Praha.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.1.2013)

Obr.

Bezpečí pro seniory

V budově Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezsského kraje se sešli senioři se strážníky.

Autor: Margareta Nosková   (1.2.2013)

Obr.

Setkání se seniory

Strážníci úseku prevence se setkali s obyvateli Domu seniorů Na Kamenci ve Slezské Ostravě.

Autor: Margareta Nosková   (17.1.2013)

Obr.

Beseda pro rodiče žáků ZŠ Kosmonautů 13

Ve čtvrtek 10. ledna přednášeli preventisté rodičům žáků 6. tříd ZŠ Kosmonautů 13 v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Jan Mecner   (11.1.2013)

Obr.

Projekty prevence kriminality na rok 2013

Městská policie Ostrava získala dotace na realizaci projektů z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Autor: Margareta Nosková   (11.1.2013)

Obr.

V knihovně se besedovalo o útulku

11. prosince se v knihovně na náměstí Svatopluka Čecha v Ostravě-Přívoze konala beseda na téma činnost útulku pro nalezené psy a odchyt zvířat.

Autor: Vladimíra Zychová   (17.12.2012)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu "Stop kriminalitě na seniorech"

Ve středu 12. prosince se konalo slavnostní ukončení dlouhodobého projektu určeného seniorům.

Autor: Margareta Nosková   (17.12.2012)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu "Malá policejní škola 2012"

V pondělí 10. prosince se v prostorách Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje konalo slavnostní ukončení celoročního projektu pro děti Malá policejní škola.

Autor: Jan Mecner   (13.12.2012)

Obr.

Městská policie zve na první letošní kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na první z řady letošních bezplatných kurzů, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 30. ledna 2013 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.2.2013)

Obr.

Projekt Asistent prevence kriminality

Strážníci a asistentky prevence kriminality mají společné cíle.

Autor: Margareta Nosková   (30.11.2012)

Obr.

Městská policie zve na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na poslední z letošních bezplatných kurzů, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 28. listopadu 2012 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.11.2012)

Obr.

Projekt Městská policie Ostrava - tvůj kamarád

Strážníci úseku prevence udělali radost dětem v nemocnici.

Autor: Margareta Nosková   (8.11.2012)

Obr.

Poděkování za příspěvky na útulek pro nalezené psy

Děkujeme všem, kteří přispívají na pejsky umístěné v našem útulku.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.11.2012)

Obr.

Strážníci budou dohlížet na veřejný pořádek v okolí hřbitovů

Jako každoročně i v letošním roce v souvislosti s Památkou zesnulých organizuje Městská policie Ostrava preventivně bezpečnostní opatření, kdy v okolí hřbitovů na území města Ostravy bude posilován výkon služby.

Autor: Vladimíra Zychová   (5.11.2012)

Obr.

Den otevřených dveří ostravského magistrátu s Městskou policií Ostrava

Prostory Nové radnice na Prokešově náměstí se v neděli 28. října 2012 otevřely veřejnosti.

Autor: Margareta Nosková   (29.10.2012)

Obr.

Projekt ministerstva vnitra Asistent prevence kriminality

Dvě ženy dnes slavnostně převzaly osvědčení důležité pro svou práci.

Autor: Margareta Nosková   (2.11.2012)

Obr.

Projekt Stop kriminalitě na seniorech

Strážníci pokračovali v realizaci projektu, který má napomoci k větší bezpečnosti seniorů.

Autor: Margareta Nosková   (19.10.2012)

Obr.

Akce na dětském dopravním hřišti z důvodu nepříznivého počasí zrušena

Dnešní plánovaná akce na dětském dopravním hřišti se z důvodu nepříznivého počasí nekoná.

Autor: Vladimíra Zychová   (17.10.2012)

Obr.

Městská policie zve na říjnový kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z letošních bezplatných kurzů, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 31. října 2012 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.11.2012)

Obr.

Děti z dětských domovů soutěžily v poskytování první pomoci

V sobotu 6. září se děti z ostravských dětských domovů sešly v třebovickém útulku pro nalezené psy a soutěžily v poskytování první pomoci.

Autor: Margareta Nosková   (9.10.2012)

Obr.

Darované přípravky pro služební psy a koně městské policie

Společnost Juwital, s.r.o. darovala Městské polici Ostrava pro služební koně a služební psy výrobky určené pro ochranu zvířat a jejich zdraví.

Autor: Vladimíra Zychová   (10.10.2012)

Obr.

Projekt Děti z dětských domovů žijí první pomocí

Dne 6. října se děti utkají v druhém ročníku soutěže v poskytování první pomoci. Přijďte se podívat a podpořit děti při jejich zápolení.

Autor: Margareta Nosková   (8.10.2012)

Obr.

Kynologové Městské policie Ostrava vyhráli Mistrovství České republiky záchranářských psů

Ve dnech 14. – 16. září 2012 se v Praze konalo VIII. Mistrovství ČR záchranářských psů, psovodů složek integrovaného záchranného systému. Závodů se účastnili také kynologové-záchranáři Městské policie Ostrava, kteří si odvezli tu nejcennější trofej.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.9.2012)

Obr.

Den s veselou koloběžkou

Na dopravním hřišti Orebitská je stále živo a strážníci nabídli dětem další zábavné odpoledne plné her a soutěží.

Autor: Margareta Nosková   (13.9.2012)

Obr.

Dopoledne na školních hřištích

V několika základních školách v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se na začátku září děti zapojily do soutěží připravených strážníky MP Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (13.9.2012)

Obr.

Novinka v evidenci jízdních kol

Od 1. října rozšíří Městská policie Ostrava počet pracovišť, kde lze zaevidovat jízdní kola. Nejde však o jedinou novinku v evidenci jízdních kol

Autor: Dana Klišová   (19.10.2012)

Obr.

Strážníci pomáhali handicapovaným dětem

Pro 23 handicapovaných studentů Střední školy prof. Z. Matějíčka z Ostravy-Poruby realizovalo vedení školy ve spolupráci s ostravskými strážníky v obci Rajnochovice (Zlínský kraj) jednodenní prožitkový pobyt

Autor: Jan Mecner   (12.9.2012)

Obr.

40. výročí autobusové provozovny v Porubě za účasti Městské policie Ostrava

V sobotu 1. září se konal Den otevřených dveří Dopravního podniku Ostrava a.s., a to u příležitosti 40. výročí založení autobusové provozovny v Porubě.

Autor: Jan Mecner   (6.9.2012)

Obr.

Konalo se XV. Mezinárodní setkání jízdních policií

1. září 2012 se v Ostravě konalo již patnácté Mezinárodní setkání jízdních policií.

Autor: Vladimíra Zychová   (14.9.2012)

Obr.

Akce pro veřejnost na dětském dopravním hřišti

Ve středu 29. srpna se v rámci projektu "Bezpečnou jízdou k cíli" konala další z řady akcí určená široké veřejnosti.

Autor: Jan Mecner   (1.9.2012)

Obr.

Strážníci se intenzivně připravují na Dny NATO v Ostravě a Dny vzdušných sil AČR

Ve dnech 22. a 23. září se bude konat již XII. ročník akce s názvem Dny NATO v Ostravě a Dny vzdušných sil AČR, rovněž za účasti Městské policie Ostrava. Strážníci se již nyní intenzivně připravují, aby návštěvníkům předvedli své dovednosti a tím dokázali, že jsou připraveni zabezpečit bezpečnost občanů.

Autor: Vladimíra Zychová   (24.9.2012)

Obr.

Doplňující výběrové řízení pro uchazeče o pracovní pozici Asistent prevence kriminality

Statutární město Ostrava-městská policie uskutečnila dne 22.08.2012 II. kolo výběrového řízení pro uchazeče o pracovní pozici Asistent prevence kriminality.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.8.2012)

Obr.

Příměstský tábor městského obvodu Radvanice a Bartovice

Od 13. do 17. srpna se za účasti ostravských strážníků konal příměstský tábor pro děti z městského obvodu Radvanice a Bartovice.

Autor: Jan Mecner   (21.8.2012)

Obr.

Městská policie Ostrava občanům se zdravotním postižením

Pracovníci centra Čtyřlístek přizvali strážníky na zábavné dopoledne pořádané pro své klienty.

Autor: Margareta Nosková   (17.8.2012)

Obr.

Projekt "Asistent prevence kriminality" v Ostravě

V současné době můžete potkat na některých místech ve městě dvě ženy ve stejnokroji s označením "Asistent prevence kriminality". A brzy k nim přibude další z uchazečů o tento post...

Autor: Margareta Nosková   (22.8.2012)

Obr.

Městská policie zve na XV. Mezinárodní setkání jízdních policií

1. září 2012 se od 12:30 hod v areálu jezdeckého klubu Baník Ostrava na ul. K průplavu v Ostravě-Staré Bělé uskuteční Mezinárodní setkání jízdních policií.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.9.2012)

Obr.

II. ročník Dne záchranných složek ve Vratimově

Městská policie Ostrava občanům opět představí dynamické i statické ukázky své práce.

Autor: Margareta Nosková   (8.9.2012)

Obr.

Výběrové řízení na pozici Asistent prevence kriminality

Odbor prevence kriminality MV ČR vyhlašuje výzvu pro výběr kandidátů na pozici Asistent prevence kriminality.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.9.2012)

Obr.

Městská policie zve na bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve po prázdninové přestávce na další z letošních bezplatných kurzů, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 26. září 2012 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.9.2012)

Obr.

Cyklotábor s Městskou policií Ostrava

Patnáctka dětí vyrážela se strážníky na kolech po nových cyklostezkách v Ostravě a do přírody.

Autor: Margareta Nosková   (13.8.2012)

Obr.

Pobytový tábor v Horní Lhotě s Městskou policií Ostrava

Od 30. července do 3. srpna byl Městskou policií Ostrava realizován projekt pobytového tábora pro děti ze sociálně slabých rodin, financovaný Ministerstvem vnitra ČR a z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Autor: Jan Mecner   (8.8.2012)

Obr.

Den s Městskou policií Ostrava v ZOO

V zoologické zahradě se představili strážníci se svými ukázkami.

Autor: Margareta Nosková   (27.7.2012)

Obr.

Příměstský tábor s MP Ostrava

Strážníci připravili program pro děti z městského obvodu Radvanice a Bartovice na příměstském táboře.

Autor: Margareta Nosková   (16.7.2012)

Obr.

Senioři se vzdělávají interaktivní formou

V rámci projektu Stop kriminalitě na seniorech se uskutečnila další setkání seniorů se strážníky.

Autor: Margareta Nosková   (13.8.2012)

Obr.

Městská policie Ostrava oslavila 20. výročí svého vzniku

Poslední červnovou sobotu oslavila ostravská městská policie v prostorách Slezskoostravského hradu 20 let své existence.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.7.2012)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

26. června 2012 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib devět nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.7.2012)

Obr.

XIV. setkání pěstounů psů z třebovického útulku

V sobotu 23. června 2012 se v areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích uskutečnilo v pořadí již XIV. setkání pěstounů psů.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.6.2012)

Obr.

Výtvarná soutěž "BESIP - vím, co znamená"

Pod záštitou místostarosty obvodu Moravská Ostrava a Přívoz pana Tomáše Kuřece byla realizována výtvarná soutěž "BESIP - vím, co znamená".

Autor: Jan Mecner   (9.7.2012)

Obr.

Ocenění strážnice městské policie za záchranu života

Strážnice Městské policie Ostrava Margareta Nosková převzala z rukou primátora města Ostravy ocenění za záchranu života.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.6.2012)

Obr.

Městská policie zve na červnový bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z letošních bezplatných kurzů, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 27. června 2012 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.6.2012)

Obr.

Branné dny s Městskou policií 2012

Po vzoru loňských branných dnů se pro ostravské dětské domovy a základní školy uskutečnily také Branné dny 2012.

Autor: Jan Mecner   (13.6.2012)

Obr.

Dětské dny za účasti MP Ostrava

Na přelomu měsíců května a června bylo za účasti strážníků MP Ostrava realizováno hned několik dětských dnů.

Autor: Jan Mecner   (6.6.2012)

Obr.

Oslavte s Městskou policií Ostrava 20. výročí jejího vzniku

U příležitosti oslav připravila Městská policie Ostrava pro veřejnost prezentaci své činnosti spojenou s oceněním strážníků, kteří své povolání vykonávají od počátků vzniku ostravské městské policie.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.7.2012)

Obr.

Den Městské policie Prievidza

Zástupci slovenského města Prievidza pozvali již potřetí ostravské strážníky na velkolepou akci ozbrojených a záchranných složek.

Autor: Margareta Nosková   (30.5.2012)

Obr.

Městská policie zve na XIV. ročník Setkání pěstounů psů z třebovického útulku

V sobotu 23. června 2012 se od 9:00 hodin v areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích uskuteční v pořadí již XIV. Setkání pěstounů psů z třebovického útulku.

Autor: Jaromír Somerlík   (25.6.2012)

Obr.

Slezskoostravský hrad místem akcí pro děti a veřejnost

Za účasti strážníků Městské policie Ostrava se v květnu konaly další akce.

Autor: Jan Mecner   (30.5.2012)

Obr.

Hrad žil první pomocí

Již 5. ročník soutěže Hrad žije první pomocí se za nepříznivého počasí uskutečnil dne 12. května 2012 v prostorách Slezskoostravského hradu.

Autor: Dana Klišová   (22.5.2012)

Obr.

Zábavné odpoledne pro děti

Děti z družiny základní školy Bílovecká navštívili strážníci úseku prevence a uspořádali pro ně hry a soutěže.

Autor: Margareta Nosková   (17.5.2012)

Obr.

Městská policie zve na květnový bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava zve na další z letošních bezplatných kurzů, které pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Koná se ve středu 30. května 2012 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (31.5.2012)

Obr.

Oslavy 60 let provozu trolejbusů v Ostravě za účasti městské policie

V sobotu 5. května měli návštěvníci oslav možnost vidět nejen historické trolejbusy.

Autor: Jan Mecner   (17.5.2012)

Obr.

Společný výlet v rámci projektu Stop kriminalitě na seniorech

Účastníci projektu se nejen vzdělávají v oblasti své bezpečnosti, ale absolvují se strážníky i výlety a exkurze na pracoviště Městské policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (9.5.2012)

Obr.

Malá policejní škola se dočkala teplého počasí

Další schůzky dětí se nesly v duchu vycházek za velmi pěkného počasí...

Autor: Jan Mecner   (9.5.2012)

Obr.

Hrad znovu ožije první pomocí

Strážníci se budou dne 12. května spolupodílet na programu akce s názvem Hrad žije první pomocí 2012.

Autor: Jan Mecner   (17.5.2012)

Obr.

Psovodi ostravské městské policie se cvičili v záchraně osob při záplavách

26. dubna se uskutečnilo cvičení složek integrovaného záchranného systému, zaměřené na nácvik zásahů při povodních, záchranu ohrožených osob a zadržení pachatelů, dopouštějících se v zatopených oblastech rabování.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.5.2012)

Obr.

Schválena výroční zpráva Městské policie Ostrava za rok 2011

Zastupitelstvo města Ostravy schválilo na svém zasedání dne 26. dubna 2012 výroční zprávu o činnosti Městské policie Ostrava za rok 2011.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.5.2012)

Obr.

Studentská praxe u Městské policie Ostrava

Městská policie Ostrava navázala spolupráci se Střední odbornou školou ochrany osob a majetku Karviná. Na základě uzavřené smlouvy absolvuje 15 studentů 3. ročníku střední školy odbornou praxi u městské policie v Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.5.2012)

Obr.

Děti ZŠ U Kříže malými horolezci

V pátek 20. dubna si děti ze ZŠ U Kříže vyzkoušeli, jaké to je, stát se na chvíli horolezcem.

Autor: Jan Mecner   (24.4.2012)

Obr.

Malí "policejní školáci" navštívili ostravskou zoologickou zahradu

V sobotu 14. dubna navštívily děti ZŠ Kosmonautů 15 v rámci projektu "Malá policejní škola" zoologickou zahradu v Ostravě.

Autor: Jan Mecner   (25.4.2012)

Obr.

Den Země

Na programu Dne Země 17.4.2012 na Náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu se podíleli také ostravští strážníci.

Autor: Margareta Nosková   (24.4.2012)

Obr.

Bezpečné nakupování

V rámci projektu Bezpečnější Ostrava chystají strážníci a policisté společné preventivní akce u nákupních středisek v Ostravě.

Autor: Margareta Nosková   (20.4.2012)

Obr.

Městská policie zve na další bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava další kurz pro veřejnost. Konat se bude dne 25. dubna 2012 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.4.2012)

Obr.

Zveme veřejnost na Den Země

Na tradiční akci konané vždy v měsíci dubnu strážníci spolupracují s organizátory a pořádají soutěže pro děti i dospělé.

Autor: Margareta Nosková   (19.4.2012)

Obr.

Městská policie instalovala nové kamery v Kunčičkách

V Ostravě-Kunčičkách byly nově instalovány kamery, které budou jako součást kamerového systému využívány ke zvýšení bezpečnosti občanů a dohledu nad udržováním veřejného pořádku.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.3.2012)

Obr.

Stacionární centra prevence jsou tu pro občany

Na dvou místech v Ostravě mají občané možnost navštívit strážníky úseku prevence a získat potřebné informace či pomoc.

Autor: Margareta Nosková   (27.3.2012)

Obr.

Projekt "Malá policejní škola" již odstartoval

Na konci měsíce února se uskutečnily první schůzky strážníků s dětmi v rámci projektu „Malá policejní škola“.

Autor: Jan Mecner   (27.3.2012)

Obr.

Městská policie pořádá další ze série bezplatných kurzů pro veřejnost

Městská policie Ostrava pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava další kurz pro veřejnost. Konat se bude dne 28. března 2012 od 16:00 hodin. Místem konání bude budova na ul. Hlubinské 6 v Moravské Ostravě (bývalé ředitelství městské policie).

Autor: Dana Klišová   (29.3.2012)

Obr.

Projekt Stop kriminalitě na seniorech

V letošním roce se strážníci opět věnují ostravským seniorům.

Autor: Margareta Nosková   (19.3.2012)

Obr.

Dětské dopravní hřiště

K 31. říjnu 2012 je ukončen odpolední provoz dětského dopravního hřiště městské policie.

Autor: Margareta Nosková   (6.11.2012)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

První březnový den roku 2012 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib 6 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.3.2012)

Obr.

Součinnostní cvičení ostravských kynologů Městské policie Ostrava

V posledních dnech měsíce ledna proběhlo součinnostní cvičení kynologů záhranářů Městské policie Ostrava s kynology Městské policie Praha a příslušníky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Autor: Dana Klišová   (14.2.2012)

Obr.

Dopravní výchova na základních školách

Žáci třetích tříd ostravských základních škol absolvují interaktivní cvičení zaměřená na bezpečnost chodců v silničním provozu.

Autor: Margareta Nosková   (8.3.2012)

Obr.

Bezpečnost seniorů se zdravotním omezením

Strážníci městské policie besedovali s občany se zdravotním omezením v Ostravě- Porubě.

Autor: Margareta Nosková   (8.2.2012)

Obr.

Jak se cítím bezpečně ve svém okolí?

V sobotu 28. ledna byl strážníky městské policie realizován druhý výlet pro děti ze základních škol městského obvodu Ostrava-Jih.

Autor: Jan Mecner   (8.2.2012)

Obr.

Městská policie zve na další bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava pořádá i v roce 2012 sérii kurzů pro veřejnost v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Další nejbližší se koná dne 29. února 2012 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.3.2012)

Obr.

Výběrové řízení na pozici asistent prevence kriminality ukončeno

Městská policie Ostrava pro velký zájem ukončila výběrové řízení na pozici asistent prevence kriminality.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.2.2012)

Obr.

Městská policie zve na první bezplatný kurz pro veřejnost v novém roce

V rámci projektu Bezpečnější Ostrava pořádá Městská policie Ostrava také v roce 2012 další řadu bezplatných výcvikových a výukových kurzů pro veřejnost. V pořadí první letošní kurz se uskuteční ve středu 25. ledna 2012 v 16:00 hod.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.1.2012)

Obr.

Bezpečné nakupování a parkování

V předvánočním čase se strážníci úseku prevence městské policie s policisty preventivně informační skupiny Policie České republiky opět vydali do obchodních center radit nakupujícím občanům, jak ochránit svůj majetek.

Autor: Margareta Nosková   (21.12.2011)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

V úterý 13. prosince 2011 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib 10 nových strážníků.

Autor: Vladimíra Zychová   (14.12.2011)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu Druhá šance

V prostorách Střediska volného času na Ostrčilově ulici v Moravské Ostravě se dne 12. prosince uskutečnilo slavnostní ukončení projektu.

Autor: Margareta Nosková   (12.1.2012)

Obr.

Malá policejní akademie pro seniory

Tři vzdělávací bloky zaměřené na prevnci majetkové trestné činnosti páchané na seniorech a na bezpečnost chodců v silničním provozu připravili strážníci úseku prevence.

Autor: Margareta Nosková   (12.12.2011)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu Aktivní senior

Ve středu 12. prosince se v prostorách klubu Domu kultury Akord v Ostravě-Zábřehu uskutečnilo slavnostní ukončení projektu, který byl financován z rozpočtu statutárního města Ostravy.

Autor: Margareta Nosková   (12.1.2012)

Obr.

Malá policejní akademie pro seniory

Městská policie zve seniory z řad veřejnosti na přednášku o prevenci kapesních krádeží při nakupování a o bezpečnosti na ulici.

Autor: Margareta Nosková   (12.12.2011)

Obr.

Strážníci používají nový radar

Ostravští strážníci již několik dní měří rychlost vozidel novým laserovým radarem.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.9.2012)

Obr.

Městská policie Ostrava posiluje v předvánočním období výkon služby

Blíží se Vánoce, snad nejhezčí svátky roku. Je čas se zastavit po celoročním shonu, sejít se s přáteli a v rodinném kruhu, obdarovat blízké. Lidé berou útokem obchody a nastalé situace využívají zejména kapsáři, kteří mívají v tomto období roku žně.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.12.2011)

Obr.

Cítí se děti bezpečně v okolí svého bydliště?

Na tuto otázku strážníkům odpovídaly děti z pátých tříd základní školy Jugoslávská v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Margareta Nosková   (23.11.2011)

Obr.

Dětské dopravní hřiště je již pro veřejnost uzavřeno

Od 1. dubna do 31. října letošního roku sloužilo dětské dopravní hřiště v Ostravě-Přívoze opět široké veřejnosti.

Autor: Jan Mecner   (14.11.2011)

Obr.

Městská policie zve na další bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava další bezplatný kurz pro veřejnost, a to 30. listopadu 2011 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.12.2011)

Obr.

Městská policie zve na další bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava dne 14. prosince 2011 poslední letošní bezplatný kurz pro veřejnost.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.12.2011)

Obr.

Univerzita volného času

Strážníci úseku prevence besedovali s ostravskými seniory, kteří již třetím rokem docházejí "do školy".

Autor: Margareta Nosková   (7.11.2011)

Obr.

Ukončení sezonního provozu dětského dopravního hřiště

Dětské dopravní hřiště na ulici Orebitské v Ostravě-Přívoze se na zimu zavírá.

Autor: Margareta Nosková   (14.11.2011)

Obr.

Beseda pro zdravotně postižené občany

Dne 25. října 2011 strážníci úseku prevence besedovali s občany v zařízení se zvláštním režimem Magnolia v Ostravě-Vítkovicích.

Autor: Margareta Nosková   (1.11.2011)

Obr.

Strážníci dohlíží na veřejný pořádek v okolí hřbitovů

Jako každoročně i v letošním roce v souvislosti s Památkou zesnulých organizuje Městská policie Ostrava preventivně bezpečnostní opatření, kdy je v okolí hřbitovů na území města Ostravy posilován výkon služby.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.11.2011)

Obr.

Projekt Aktivní senior

V měsíci říjnu se v rámci projektu uskutečnila další setkání strážníků se seniory.

Autor: Margareta Nosková   (25.10.2011)

Obr.

Evropské dny handicapu

Asociace Trigon pořádala v říjnu akce zaměřené na pomoc osobám s handicapem a na integraci zdravotně postižených do společnosti.

Autor: Margareta Nosková   (25.10.2011)

Obr.

Změna sídla úseku přestupků

Úsek přestupků Městské policie Ostrava se stěhuje ze Svinova do centra Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.11.2011)

Obr.

Den otevřených dveří Dopravního podniku Ostrava

první říjnovou sobotu se konal již tradiční den otevřených dveří Dopravního podniku Ostrava.

Autor: Jan Mecner   (7.10.2011)

Obr.

Městská policie zve na další bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava další bezplatný kurz pro veřejnost, a to 26. října 2011 od 16:00 hodin.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.10.2011)

Obr.

Pokračuje projekt Druhá šance

Strážníci ostravské městské policie připravili další program pro maminky s dětmi z azylových zařízení.

Autor: Margareta Nosková   (11.10.2011)

Obr.

Senioři společně s dětmi

Projekty Aktivní senior a Městská policie - tvůj kamarád pokračovaly společným výletem.

Autor: Margareta Nosková   (7.10.2011)

Obr.

Projekt Hřiště žije

Ve sváteční den 28. září 2011 byla na dětském dopravním hřišti na ul. Orebitské v Ostravě-Přívoze realizována další z mnoha akcí pro širokou veřejnost.

Autor: Jan Mecner   (7.10.2011)

Obr.

Den s Igráčkem

Ve středu 28. září 2011 se pod záštitou firmy Librex konala akce s názvem Den s Igráčkem, které se účastnili také strážníci ostravské městské policie.

Autor: Jan Mecner   (5.10.2011)

Obr.

Kolečkiáda

Ve středu 21. září se na hřišti ZŠ Gen. Janka uskutečnila akce ve spolupráci s Městskou policií Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (3.10.2011)

Obr.

Na Dny NATO na kolech

Také letos budou strážníci Městské policie Ostrava zajišťovat ostrahu jízdních kol návštěvníků Dnů NATO.

Autor: Vladimíra Zychová   (26.9.2011)

Obr.

Prožitkový pobyt dětí v Rajnochovicích

Strážníci úseku prevence připravili branný den pro zdravotně handicapované děti.

Autor: Margareta Nosková   (21.9.2011)

Obr.

Nedávejme jim šanci

To je název části projektu Bezpečnější Ostrava, který realizují policisté České republiky spolu se strážníky Městské policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (29.9.2011)

Obr.

Oslava sta let hasičů ve Vratimově

Jednotka sboru dobrovolných hasičů přizvala ke spolupráci na programu oslav dne 17. září 2011 i Městskou policii Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (21.9.2011)

Obr.

Zahradní slavnost v mateřské škole

Slavnost pro nové žáčky i předškoláky uspořádali pracovníci mateřské školy na ul. Srbské v Ostravě-Výškovicích spolu se strážníky úseku prevence odpoledne dne 13. září 2011.

Autor: Margareta Nosková   (21.9.2011)

Obr.

Evropský týden mobility

Strážníci úseku prevence se pravidelně účastní akcí pořádaných v rámci tohoto projektu.

Autor: Margareta Nosková   (21.9.2011)

Obr.

Projekt Bezpečná sportoviště

Pod záštitou Úřadu městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz se počátkem školního roku uskutečnilo několik akcí určených dětem.

Autor: Margareta Nosková   (19.9.2011)

Obr.

Den pro rodinu

Na sedmdesát dětí s rodiči přišlo dne 4. září 2011 soutěžit na Sokolské hřiště v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Margareta Nosková   (19.9.2011)

Obr.

Městská policie na Dni otevřených dveří Dopravního podniku Ostrava

První říjnový den se od 9 hod v prostorách vozovny DPO na ulici U Vozovny uskuteční Den otevřených dveří Dopravního podniku Ostrava, kterého se zúčastní také ostravská městaká policie.

Autor: Margareta Nosková   (13.9.2011)

Obr.

Bezpečné nakupování a parkování

Preventivní akce jsou součástí dlouhodobého projektu Bezpečnější Ostrava, o jehož průběhu ví snad každý obyvatel Ostravy. Také v srpnu se policisté a strážníci vydali do nákupních center.

Autor: Jan Mecner   (8.9.2011)

Obr.

V srpnu dopravní hřiště žilo...

Počasí akcím na dopravním hřišti přálo víc, než v červenci.

Autor: Jan Mecner   (7.9.2011)

Obr.

Spolupráce na projektu Hafani

Strážníci úseku prevence se podíleli na projektu pořádaném městským obvodem Radvanice a Bartovice.

Autor: Margareta Nosková   (8.9.2011)

Obr.

Ocenění strážníků za statečnost

Primátor města Ostravy ocenil tři strážníky Městské policie Ostrava, kteří v nebezpečných situacích projevili natolik velkou míru statečnosti, že tím přispěli k záchraně lidských životů.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.9.2011)

Obr.

Městská policie zve na další bezplatný kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava pořádá v rámci projektu Bezpečnější Ostrava další bezplatný kurz pro veřejnost, a to 29. září 2011 od 16:00 hodin. Místem konání bude tentokrát Integrované výjezdové centrum Martinovská na stejnojmenné ulici 36/1622 v Ostravě-Porubě.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.9.2011)

Obr.

Zveme veřejnost na dopravní hřiště

Dne 28. září 2011 mohou děti i s doprovodem navštívit dětské dopravní hřiště na Orebitské ulici v Ostravě-Přívoze.

Autor: Margareta Nosková   (29.9.2011)

Obr.

Zmizí strážníci z ulic?

Ostrava je jedním ze čtyř velkých měst ČR, které v případě schválení změny rozpočtového určení daní přijdou o významnou část příjmů svého rozpočtu. Změnu připravilo Ministerstvo financí ČR, k prvnímu čtení by do parlamentu měla jít v září. Pokud návrh projde, ztratila by Ostrava od roku 2013 na svých příjmech zhruba 900 milionů ročně. Paradoxně přijde o peníze i kraj, z nějž odplyne 530 milionů korun ročně do všech konců republiky.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.10.2011)

Obr.

Den záchranných složek Vratimov za účasti ostravské městské policie

Dne 17. září 2011 se ve Vratimově u příležitosti 100. výročí vzniku Sboru dobrovolných hasičů Vratimov koná Den záchranných složek Vratimov.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.9.2011)

Obr.

Prožitkový pobyt pro maminky s dětmi z azylových zařízení

V rámci projektu Druhá šance strávily maminky s dětmi poslední srpnový víkend se strážníky úseku prevence v nádherném horském prostředí ve Staré vsi u Rýmařova.

Autor: Margareta Nosková   (2.9.2011)

Obr.

Konalo se XIV. mezinárodní setkání jízdních policií

Poslední srpnovou sobotu se konalo v Ostravě již tradiční Mezinárodní setkání jízdních policií, pořádané ostravskou městskou policií.

Autor: Vladimíra Zychová   (6.9.2011)

Obr.

Příměstský cyklotábor s městskou policií

V termínu od 8. do 12. srpna byl realizován příměstský cyklotábor s Městskou policií Ostrava, financovaný Moravskoslezským krajem a statutárním městem Ostravou.

Autor: Jan Mecner   (15.8.2011)

Obr.

Příměstský tábor pro děti ze sociálně slabších rodin

Poslední letošní prázdninový tábor si užívaly děti z ostravského městského obvodu Radvanice a Bartovice.

Autor: Margareta Nosková   (6.9.2011)

Obr.

Parkování v centru města – zóna s dopravním omezením

V souvislosti s řešením přestupků, spáchaných na úseku dopravy, se strážníci poměrně často setkávají s tím, že řidiči nejsou mnohdy obeznámeni s významem některých dopravních značek. Konkrétně v případě centra města se jedná o dopravní značení, označující zónu s dopravním omezením, resp. zónu, v níž je dovoleno stání vozidel pouze na vyznačených parkovištích.

Autor: Vladimíra Zychová   (6.9.2011)

Obr.

Akce na dětském dopravním hřišti

V červenci nepřálo počasí výletům na kole ani akcím na dopravním hřišti.

Autor: Margareta Nosková   (2.8.2011)

Obr.

Příměstský tábor s Městskou policií Ostrava

Další z prázdninových příměstských táborů se konal v Ostravě-Hrabůvce v týdnu od 25.do 29.července 2011. Na jeho realizaci finančně přispěl Moravskoslezský kraj a statutární město Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (1.8.2011)

Obr.

Příměstský tábor v Radvanicích

Od pondělí 18. července do pátku 22. července se ostravští strážníci scházeli s dětmi v Ostravě-Radvanicích v rámci příměstského tábora.

Autor: Margareta Nosková   (2.8.2011)

Obr.

Bartovická pouť

Poslední červencovou sobotu se konala tradiční pouť, při které nechyběli ani strážníci Městské policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (2.8.2011)

Obr.

Projekt Aktivní senior pokračuje

Senioři ze dvou ostravských obvodů se těší na schůzky se strážníky Městské policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (2.8.2011)

Obr.

Zvýšená kontrolní činnost na náměstí Svatopluka Čecha v Přívoze

V současné době strážníci Městské policie Ostrava zintenzivnili výkon služby v lokalitě náměstí Svatopluka Čecha a přilehlém okolí v Ostravě-Přívoze.

Autor: Vladimíra Zychová   (4.7.2011)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

30. června 2011 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib 13 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (4.7.2011)

Obr.

Parkování v centru města

Součástí práce strážníků Městské policie Ostrava je také podílet se na dohledu nad bezpečností a plynulostí silničního provozu.

Autor: Vladimíra Zychová   (30.6.2011)

Obr.

Společně pro Bezpečnější Ostravu

V úterý 29. června letošního roku se před kulturním domem Akord v Ostravě-Zábřehu konal další ročník akce Společně pro Bezpečnější Ostravu.

Autor: Margareta Nosková   (4.7.2011)

Obr.

Petropavlovská pouť

V sobotu 25. června se na Mírovém náměstí v Ostravě-Vítkovicích konala tradiční Petropavlovská pouť. Také v letošním roce nechyběli strážníci Městské policie Ostrava.

Autor: Jan Mecner   (30.6.2011)

Obr.

Lidé lidem

Na Masarykově náměstí v Moravské Ostravě se dne 23. června 2011 konala přehlídka sociálních služeb a souvisejících aktivit.

Autor: Margareta Nosková   (30.6.2011)

Obr.

Na dětském dopravním hřišti městské policie se střídá akce za akcí...

Od prvního dne v měsíci červnu zde byly uskutečněny čtyři akce pro žáky mateřských a základních škol.

Autor: Jan Mecner   (17.6.2011)

Obr.

Dětské dny s Městskou policií Ostrava

Od začátku června byla realizována řada dětských dnů, na kterých se podílela také Městská policie Ostrava.

Autor: Jan Mecner   (17.6.2011)

Obr.

Branné dny s městskou policií

Ve dnech 9. a 10. června se Městská policie Ostrava aktivně podílela na uskutečnení branných dnů.

Autor: Jan Mecner   (16.6.2011)

Obr.

Ostravský den pro Afriku

V Ostravě-Zábřehu na stadionu FC Ostrava-Jih se konal v rámci projektu "Fotbal pro život" turnaj, kterého se účastnili i mladí lidé z Keňské republiky.

Autor: Margareta Nosková   (16.6.2011)

Obr.

XIII. Setkání pěstounů psů z třebovického útulku

V sobotu 11. června 2011 se v areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích uskutečnilo v pořadí již XIII. Setkání pěstounů psů.

Autor: Vladimíra Zychová   (17.6.2011)

Obr.

Den pro děti a rodinu

Strážníci skupiny prevence připravili hry a soutěže pro děti na akci konané dne 29.5.2011 v Ostravě Zábřehu na Sokolském hřišti.

Autor: Margareta Nosková   (3.6.2011)

Obr.

Na hřišti se stále něco děje....

Dětské dopravní hřiště na Orebitské ulici v Ostravě Přívoze je často využíváno k akcím zaměřeným na dopravní výchovu dětí, mládeže a veřejnosti.

Autor: Margareta Nosková   (2.6.2011)

Obr.

Senioři z Vítkovic se setkali se strážníky skupiny prevence

V domě s pečovatelskou službou na Ocelářské ulici v Ostravě Vítkovicích se dne 25.5.2011 uskutečnila beseda na téma zabezpečení bytu a domu.

Autor: Margareta Nosková   (2.6.2011)

Obr.

Den Slezské

V sobotu 21. května se v prostorách Slezskoostravského hradu a podhradí konala již tradiční akce s názven Den Slezské.

Autor: Jan Mecner   (25.5.2011)

Obr.

Děti z dětských domovů žily první pomocí

V sobotu 21. května se účastnily děti z ostravských dětských domovů prvního ročníku soutěže v poskytování první pomoci v prostorách útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích.

Autor: Margareta Nosková   (25.5.2011)

Obr.

Mateřská škola na návštěvě Integrovaného výjezdového centra Martinovská

Děti z mateřské školy Čs. Exilu v Ostravě-Porubě byly se strážníky skupiny prevence Městské policie Ostrava v úterý 17. května v Martinově na exkurzi u hasičů, zdravotníků a strážníků.

Autor: Margareta Nosková   (23.5.2011)

Obr.

Projekt "Hřiště žije"

Dne 17.května se v rámci projektu na dětském hřišti Orebitská v Ostravě-Přívoze uskutečnila další akce s názvem BESIP - protože jde o život.

Autor: Margareta Nosková   (23.5.2011)

Obr.

Projekt "Druhá šance"

Projekt určený maminkám s dětmi z azylových zařízení pokračoval dalšími aktivitami.

Autor: Margareta Nosková   (23.5.2011)

Obr.

Projekt "Aktivní senior"

Několika schůzkami pokračoval program pro seniory ze Zábřehu a Poruby.

Autor: Margareta Nosková   (23.5.2011)

Obr.

Strážníci převzali ocenění za 10leté působení v řadách ostravské městské policie

Dne 18. května převzalo z rukou primátora města Ostravy 19 strážníků ocenění za 10leté působení v řadách Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.5.2011)

Obr.

Dopravní soutěž pro děti Mladý cyklista

Pro mnohé v ne moc šťastný den pátek 13. května se opět po roce konalo městské finále dopravní soutěže pro děti "Mladý cyklista".

Autor: Jan Mecner   (19.5.2011)

Obr.

Hrad žil první pomocí

V sobotu 7. května se na Slezskoostravském hradu konal již 4. ročník soutěže v poskytování první pomoci nezdravotnických složek IZS.

Autor: Jan Mecner   (10.5.2011)

Obr.

Setkání se seniory v Ostravě - Bartovicích

Dne 3. května realizovali strážníci Městské policie Ostrava přednášku na téma "bezpečnost seniorů" dříve narozeným obyvatelům domu s pečovatelskou službou v Bartovicích.

Autor: Jan Mecner   (5.5.2011)

Obr.

Pálení čarodějnic ve Staré Bělé

Na pátek 29. dubna si vedení ZŠ Junácká v Ostravě - Staré Bělé ve spolupráci s místním úřadem městského obvodu připravilo každoroční akci pro děti - pálení čarodějnic.

Autor: Jan Mecner   (5.5.2011)

Obr.

Preventivní akce na cyklostezkách

Ve dnech 27. a 28. dubna se strážníci Městské policie Ostrava ve spolupráci s Policií ČR a zástupců BESIP zapojili do preventivní akce na ostravských cyklostezkách.

Autor: Jan Mecner   (5.5.2011)

Obr.

Dopadeni původci černých skládek ve Slezské Ostravě

V průběhu několika posledních dní se strážníkům městské policie z oblasti Slezská Ostrava podařilo ve spolupráci s občany dopadnout původce několika černých skládek.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.4.2011)

Obr.

Další akce pro veřejnost na dětském dopravním hřišti

Ve čtvrtek 21. dubna se na dětském dopravním hřišti v Ostravě-Přívoze konala další z plánovaných akcí pro širokou veřejnost.

Autor: Jan Mecner   (29.4.2011)

Obr.

Cykloden v Hrabové

Ve středu 13. dubna uspořádala MŠ Příborská ve spolupráci s Městskou policií Ostrava cykloden pro děti na dopravním hřišti v Hrabové.

Autor: Jan Mecner   (22.4.2011)

Obr.

Ochrana člověka za mimořádných situacích

V úterý 20. dubna se v Bělském lese konala akce s názvem "Ochrana člověka za mimořádných situací" pro žáky ZŠ Dr. Emílie Lukášové.

Autor: Jan Mecner   (21.4.2011)

Obr.

Strážníci se zapojí do preventivní akce na cyklostezkách

Strážníci Městské policie Ostrava se zapojí do preventivní akce, kterou realizuje Policie ČR a která je zaměřena na bezpečnost cyklistů, ale také bruslařů, kteří cyklostezek hojně využívají.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.5.2011)

Obr.

Den Země

V pátek 15. dubna se na náměstí SNP v Ostravě-Zábřehu opět konala každoroční akce s názvem Den Země.

Autor: Jan Mecner   (20.4.2011)

Obr.

Branné dny pro žáky základních škol

Strážníci skupiny prevnce Městské policie Ostrava učí děti, jak se správně zachovat při mimořádných situacích.

Autor: Margareta Nosková   (19.4.2011)

Obr.

Tři roky provozu Zelené linky Městské policie Ostrava

Již tři roky provozu má za sebou neurgentní zelená linka Městské policie Ostrava, na kterou mohou občané již od 1. dubna 2008 oznamovat nejrůznější závady, poruchy či poškození veřejně prospěšných zařízení a předávat další podněty.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.4.2011)

Obr.

Dětské dopravní hřiště se opět otvírá veřejnosti

Od 1. dubna 2011 bude dětské dopravní hřiště na Orebitské ulici v Ostravě-Přívoze po zimní přestávce opět sloužit dětem.

Autor: Margareta Nosková   (14.3.2013)

Obr.

Druhá návštěva v CENTROMu

Ve čtvrtek 24. března lotošního roku zavítali strážníci Městské policie Ostrava opět do nízkoprahového komunitního centra CENTROM na ul. Sirotčí v Ostravě-Vítkovicích.

Autor: Jan Mecner   (31.3.2011)

Obr.

Pokračování projektu Bezpečná hřiště a pískoviště

V úterý 22. března letošního roku navázali strážníci Městské policie Ostrava na projekt Bezpečná hřiště a pískoviště z předchozího roku, tentokrát ve 4. třídách ZŠ Šalounova v Ostravě Vítkovicích.

Autor: Jan Mecner   (31.3.2011)

Obr.

Setkání strážníků se seniory

V pondělí 21. března letošního roku bylo realizováno další setkání strážníků se seniory. Tentokrát navštívili preventisté Domov pro seniory Kamenec ve Slezské Ostravě.

Autor: Jan Mecner   (23.3.2011)

Obr.

Exkurze strážníků s dětmi na záchytné stanici

Dne 15. března letošního roku byla strážníky skupiny prevence Městské policie Ostrava realizována exkurze dětí z dětského domova ve Slezské Ostravě na protialkoholní záchytné stanici.

Autor: Jan Mecner   (22.3.2011)

Obr.

Změny v okrscích Moravské Ostravy a Přívozu

Část městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz byla v rámci Městské policie Ostrava teritoriálně začleněna do oblasti Zámecká.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.3.2011)

Obr.

Změny v okrscích Nové Vsi

Městský obvod Nová Ves byl v rámci Městské policie Ostrava teritoriálně začleněn do oblasti IVC Martinovská.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.3.2011)

Obr.

Strážníci zintenzivnili kontroly u ústředního hřbitova

Městská policie Ostrava provádí ve spolupráci se správou ústředního hřbitova ve Slezské Ostravě preventivní opatření v souvislosti s nárůstem počtu krádeží věcí na hřbitově.

Autor: Vladimíra Zychová   (9.3.2011)

Obr.

Projekt Druhá šance

Strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava zahájili program prevence kriminality určený sociálně vyloučeným rodinám s dětmi.

Autor: Margareta Nosková   (14.3.2011)

Obr.

Projekt Městská policie - tvůj kamarád

Ve středu 2. března letošního roku se uskutečnilo druhé setkání strážníků s dětmi v rámci projektu Městská policie - tvůj kamarád.

Autor: Jan Mecner   (9.3.2011)

Obr.

Přednáška pro maminky s dětmi

V domě pro matky s dětmi na Dělnické ulici v Ostravě-Porubě besedovali strážníci skupiny prevence městské policie s maminkami.

Autor: Margareta Nosková   (7.3.2011)

Obr.

Setkání se seniory

Obyvatelé Domu pokojného stáří v Ostravě-Heřmanicích se cítí bezpečněji.

Autor: Margareta Nosková   (2.3.2011)

Obr.

Psi bez vodítka a znečišťování prostranství psími exkrementy

Strážníci městské policie řeší v Ostravě ročně tisícovky přestupků na úseku veřejného pořádku. Mezi ty, které zjišťují nejčastěji, patří znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy a nerespektování povinnosti vedení psa na vodítku.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.3.2011)

Obr.

Ukončení veřejné sbírky na útulek pro nalezené psy

Ke dni 30. ledna 2014 skončilo konání veřejné sbírky za účelem spolufinancování útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích, provozovaného statutárním městem Ostrava-městskou policií.

Autor: Vladimíra Zychová   (1.3.2011)

Obr.

Strážníci diskutovali s dětmi na téma injekčních stříkaček

Ve čtvrtek 24. února 2011 přednášeli strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava dětem v nízkoprahovém komunitním centru CENTROM v Ostravě-Vítkovicích na téma prevence zneužívání návykových látek.

Autor: Jan Mecner   (28.2.2011)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

25. února 2011 složili před primátorem města Ostravy slavnostní slib tři noví strážníci Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.2.2011)

Obr.

Změna kontaktního místa pro okrskáře z Michálkovic

V uplynulých dnech došlo ke změně adresy kontaktního místa pro okrskáře v Michálkovicích.

Autor: Vladimíra Zychová   (22.2.2011)

Obr.

Projekt "Děti z dětských domovů žijí první pomocí"

Ve spolupráci s vedením tří ostravských dětských domovů byl zahájen program strážníků skupiny prevence Městské policie Ostrava s dětmi.

Autor: Margareta Nosková   (18.2.2011)

Obr.

Projekt "Dejme šanci dětem" pokračuje pod jiným názvem

V návaznosti na projekt "Dejme šanci dětem", který byl realizován v roce 2010, pokračují strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava v programu nazvaném "Prevence sociálně patologických jevů u dětí z dětských domovů".

Autor: Jan Mecner   (23.2.2011)

Obr.

Strážníci kontrolují okolí prodejen Albert v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

V návaznosti na poznatky z výkonu služby a podněty občanů věnují strážníci Městské policie Ostrava zvýšenou pozornost okolí prodejen Albert na ul. 30. dubna v Moravské Ostravě a ul. Nádražní v Přívoze.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.2.2011)

Obr.

Strážníci provádí zvýšený dohled u některých základních škol v obvodu Moravská Ostrava a Přívoz

Městská policie Ostrava provádí zvýšený dohled v okolí několika základních škol na území městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.2.2011)

Obr.

Projekt Městská policie – tvůj kamarád

Dne 9.2.2011 se uskutečnilo první setkání s dětmi MŠ Požární z Ostravy–Heřmanic v rámci projektu Městská policie – tvůj kamarád.

Autor: Jan Mecner   (14.2.2011)

Obr.

Již rok funguje projekt Senior linka

Před rokem zahájila Městská policie Ostrava instalace prvních nouzových tlačítek v bytech seniorů a zdravotně či tělesně hendikepovaných osob v rámci projektu Senior linka.

Autor: Vladimíra Zychová   (18.2.2011)

Obr.

Problematické parkování

Téměř všichni řidiči to důvěrně znají - po návratu ze zaměstnání chtějí zaparkovat své vozidlo před domem, ale nenajdou žádné volné parkovací místo.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.2.2011)

Obr.

Projekt "Bezpečná hřiště a pískoviště" pokračuje

V návaznosti na projekt se 24. února 2011 bude konat setkání s dětmi a občany v Ostravě-Vítkovicích.

Autor: Margareta Nosková   (7.2.2011)

Obr.

Speciální besedy na téma kyberšikana

Fenoménem dnešní doby je užívání moderních komunikačních prostředků dětmi a mladými lidmi. S tím jsou však spojena mnohá nebezpečí.

Autor: Jan Mecner   (7.2.2011)

Obr.

Konal se první letošní kurz pro veřejnost

Dne 26. ledna se konal první letošní kurz pro veřejnost, pořádaný městskou policií v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.2.2011)

Obr.

Stacionární centra prevence Městské policie Ostrava pomáhají

Občané mají možnost kontaktovat strážníky ve stacionárních centrech prevence osobně, telefonicky, písemně či prostřednictvím elektronické pošty.

Autor: Margareta Nosková   (19.1.2011)

Obr.

Ukončení projektu "Dejme šanci dětem"

Po dobu devíti měsíců v roce 2010 se ostravští strážníci ze skupiny prevence věnovali dětem z dětských domovů.

Autor: Margareta Nosková   (27.12.2010)

Obr.

Strážníci obdrželi ocenění

Deset strážníků Městské policie Ostrava převzalo dne 16. prosince 2010 z rukou ředitele Čestný odznak MP.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.12.2010)

Obr.

Beseda se studenty střední školy

Se studenty gymnázia Iuventas v Ostravě-Koblově diskutovali strážníci mimo jiné na téma prevence závislostí a sociálně patologických jevů.

Autor: Jan Mecner   (13.12.2010)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu Aktivní senior

V zasedací místnosti Magistrátu města Ostravy se dne 7. prosince 2010 uskutečnilo slavnostní ukončení projektu a ocenění jeho účastníků.

Autor: Margareta Nosková   (10.12.2010)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

Ve čtvrtek 2. prosince 2010 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib 12 nových strážníků Městské policie Ostrava

Autor: Vladimíra Zychová   (6.12.2010)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu "Bezpečná hřiště a pískoviště"

Projekt byl realizován od dubna do listopadu 2010 a v dotčených ostravských obvodech byly oceněny děti, které se do projektu aktivně zapojily.

Autor: Jan Mecner   (6.12.2010)

Obr.

Celkové vyúčtování veřejné sbírky na útulek pro nalezené psy

Krajský úřad Moravskoslezského kraje schválil celkové vyúčtování veřejné sbírky, konané za účelem spolufinancování útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích, jehož provozovatelem je Městská policie Ostrava.

Autor: Dana Klišová   (30.11.2010)

Obr.

Bezpečné nakupování a parkování

Strážníci skupiny prevence v měsíci listopadu spolupracovali s preventivně informační skupinou Městského ředitelství Policie České republiky na předcházení majetkové trestné činnosti.

Autor: Jan Mecner   (7.1.2011)

Obr.

Projekt "Aktivní senior"

V měsících říjnu a listopadu 2010 probíhala pravidelná setkání strážníků se seniory, kteří se zapojili do projektu Městské policie Ostrava Aktivní senior.

Autor: Margareta Nosková   (13.12.2010)

Obr.

Ředitelství Městské policie Ostrava změnilo adresu

Ke dni 01.12.2010 změnilo ředitelství Městské policie Ostrava oficiálně své sídlo. Dosavadní prostory na ul. Hlubinské 6 vyměnilo za nově vybudované IBC (integrované bezpečnostní centrum) na ul. Nemocniční 11/3328.

Autor: Vladimíra Zychová   (11.1.2011)

Obr.

Beseda s rodiči žáků základní školy

Strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava se zaměřili na předcházení projevů šikany mezi dětmi ve škole v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Margareta Nosková   (7.1.2011)

Obr.

Setkání na Bedřišce

V úterý 16. listopadu 2010 pořádali strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava další program pro obyvatele osady Bedřiška v Mariánských Horách a Hulvákách.

Autor: Jan Mecner   (10.12.2010)

Obr.

Slavnostní ukončení projektu "Co s volným časem"

V prostorách Základní školy Gebauerovy v Ostravě-Přívoze byl 16. listopadu 2010 slavnostně zakončen projekt Městské policie Ostrava "Co s volným časem".

Autor: Margareta Nosková   (19.11.2010)

Obr.

Městská policie pořádala poslední letošní kurz pro veřejnost

Městská policie Ostrava pořádala ve středu 10. listopadu 2010 v pořadí pátý letošní kurz pro veřejnost. Zúčastnilo se ho 34 občanů, řada z nich nepřišla poprvé. Kurzy jsou pořádány v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (10.12.2010)

Obr.

Městská policie Ostrava má k dispozici dva přenosné defibrilátory

Strážníci městské policie se při výkonu služby dostávají do situací, kdy poskytují pomoc zraněným lidem a mnohdy jim svým zákrokem zachrání život.

Autor: Vladimíra Zychová   (19.11.2010)

Obr.

Lidé lidem

V Domě kultury města Ostravy se 9. listopadu 2010 konala prezentace poskytovatelů sociálních služeb a souvisejících aktivit, za účasti Městské policie Ostrava.

Autor: Jan Mecner   (6.12.2010)

Obr.

Beseda se seniory

3. listopadu 2010 se ve vzdělávacím středisku na Francouzské ulici v Ostravě-Porubě sešla asi šedesátka seniorů z okolí.

Autor: Margareta Nosková   (23.11.2010)

Obr.

Oslava státního svátku v osadě Bedřiška

Dne 28. října 2010 u příležitosti 92. výročí vzniku samostatného Československa připravila Městská policie Ostrava ve spolupráci s o.s. Osada Bedřiška zábavné dopoledne pro děti.

Autor: Jan Mecner   (25.11.2010)

Obr.

Setkání s občany

V prostorách hotelového domu Kovák v Ostravě-Kunčicích se dne 27. října 2010 sešli bývalí pracovníci válcovny a dalších provozů Arcelor Mittal Ostrava a.s. U setkání nechyběli ostravští strážníci.

Autor: Margareta Nosková   (23.11.2010)

Obr.

Strážníci budou dohlížet na veřejný pořádek v okolí hřbitovů

Jako každoročně i v letošním roce v souvislosti s Památkou zesnulých organizuje Městská policie Ostrava preventivně bezpečnostní opatření, kdy v okolí hřbitovů na území města Ostravy bude posilován výkon služby.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.11.2010)

Obr.

Konference na téma "Domácí násilí"

Ostravská městská policie se podílela na programu konference, zaměřené na problematiku domácího násilí.

Autor: Jan Mecner   (23.11.2010)

Obr.

Konference k projektu Ostravské univerzity

Strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava se zapojili do projektu Pedagogické fakulty Ostravské univerzity.

Autor: Margareta Nosková   (25.11.2010)

Obr.

Setkání se seniory

Ve středu 20. října 2010 se v ostravském obvodu Poruba (dům Patrik na ul. Francouzská) konalo setkání seniorů s ostravskou městskou policií.

Autor: Jan Mecner   (23.11.2010)

Obr.

Kynologové–záchranáři Městské policie Ostrava jsou součástí mezinárodního záchranného týmu

Kynologové-záchranáři Městské policie Ostrava jsou součástí českého týmu USAR (Urban Search And Rescue), který v těchto dnech získal právo nosit označení Heavy team (těžký záchranný tým).

Autor: Vladimíra Zychová   (25.10.2010)

Obr.

Den pro seniory

25. září letošního roku se v prostorách Hornického muzea Landek konal další ročník akce s názvem "Den pro seniory".

Autor: Jan Mecner   (10.11.2010)

Obr.

Dopravní výuka na dětském dopravním hřišti

V souladu s Národní strategií dopravní výchovy dětí a mládeže byla na dětském dopravním hřišti na ul. Orebitské v Ostravě-Přívoze v září zahájena dopravní výuka žáků čtvrtých tříd základních škol.

Autor: Jan Mecner   (10.11.2010)

Obr.

Bezpečná odpoledne ve skateparku

6.září a 7.října 2010 se ve spolupráci s pracovníky Úřadu městského obvodu Ostrava-Jih uskutečnila soutěžní odpoledne pro děti.

Autor: Jan Mecner   (3.11.2010)

Obr.

Projekt "Dejme šanci dětem"

Projekt je určen dětem a mladým lidem ze dvou dětských domovů, konkrétně v obvodu Slezská Ostrava dětský domov Na Vizině a v Hrabové dětský domov na ulici Reymontoě.

Autor: Margareta Nosková   (25.10.2010)

Obr.

Projekt "Aktivní senior"

V měsíci září a říjnu pokračoval také program určený seniorům.

Autor: Margareta Nosková   (25.10.2010)

Obr.

Projekt "Co s volným časem"

Po letní prázdninové přestávce opět pokračuje realizace volnočasových aktivit dětí.

Autor: Margareta Nosková   (25.10.2010)

Obr.

Městská policie Ostrava se prezentovala na Dnech NATO 2010

Městská policie Ostrava nechyběla s ukázkami své činnosti na X. ročníku Dnů NATO v Ostravě 2010, které se konaly na Letišti Leoše Janáčka v Mošnově ve dnech 18. a 19. září 2010.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.10.2010)

Obr.

Konal se další kurz pro veřejnost

15. září se konal v pořadí čtvrtý letošní kurz pro veřejnost, pořádaný Městskou policií Ostrava v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.10.2010)

Obr.

Záchranáři ostravské městské policie uspěli na mistrovství České republiky psovodů

Ve dnech 10. – 12. září 2010 se v Brně konalo Mistrovství České republiky psovodů organizací, zařazených do integrovaného záchranného systému, kterého se účastnili kynologové-záchranáři Městské policie Ostrava. A jednalo se o účast vskutku úspěšnou.

Autor: Vladimíra Zychová   (3.11.2010)

Obr.

Dopravní akce pro děti

Koncem srpna a začátkem září letošního roku se konalo několik akcí zaměřených na dopravní výchovu dětí s názvy Dopravní den, Bezpečné prázdniny a Rozloučení s prázdninami.

Autor: Margareta Nosková   (25.10.2010)

Obr.

Na Dny NATO v Ostravě na kole!!!

Městská polici Ostrava, v rámci Evropského týdne mobility 2010 (16.-22. září) a v souvislosti s X. ročníkem Dnů NATO a I. ročníkem Dne Vzdušných sil Armády České republiky, informuje občany o možnosti využití ve dnech 18.-19. září mezinárodní cyklistické trasy č. 5, která vede Poodřím přímo na Letiště Leoše Janáčka Ostrava.

Autor: Dana Klišová   (20.9.2010)

Obr.

Bezpečně do škol!!!

Městská policie Ostrava, počínaje dnem 1. září 2010, opět přistupuje k preventivně-bezpečnostnímu opatření, s cílem zajistit bezpečnost dětí při jejich cestách do školských zařízení.

Autor: Dana Klišová   (21.9.2010)

Obr.

Konalo se XIII. Mezinárodní setkání jízdních policií

V sobotu 28. srpna 2010 se v Komenského sadech v Ostravě uskutečnil již XIII. ročník mezinárodního setkání jízdních policií. Začátek akce byl zahájen, po slavnostním nástupu všech soutěžících, náměstkem primátora statutárního města Ostravy panem RNDr. Ph. D. Lukášem Ženatým.

Autor: Dana Klišová   (25.10.2010)

Obr.

Ukončení veřejné sbírky

Ke dni 30.8.2010 končí konání veřejné sbírky za účelem spolufinancování útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích, provozovaného statutárním městem Ostrava-městskou policií.

Autor: Dana Klišová   (5.9.2010)

Obr.

Příměstský tábor s městskou policií pro děti z Poruby

V týdnu od 9. do 13. srpna letošního roku byl realizován poslední ze čtyř turnusů příměstského tábora s městskou policií.

Autor: Jan Mecner   (9.9.2010)

Obr.

Příměstský tábor s městskou policií pro děti z Radvanic a Bartovic

První srpnový týden letošního roku se konal již třetí turnus příměstského tábora s městskou policií.

Autor: Jan Mecner   (9.9.2010)

Obr.

Příměstský tábor s městskou policií pro děti z Přívozu

V týdnu od 26. do 30. července letošního roku byl realizován druhý ze čtyř turnusů příměstského tábora s městskou policií.

Autor: Jan Mecner   (5.9.2010)

Obr.

Příměstský tábor s městskou policií pro děti z Hrabůvky

V týdnu od 19. do 23. července letošního roku byl realizován první ze čtyř turnusů příměstského tábora s městskou policií.

Autor: Jan Mecner   (5.9.2010)

Obr.

Ostravští strážníci na Bartovické pouti

V sobotu 31. července letošního roku se konal již 16. ročník Bartovické pouti.

Autor: Jan Mecner   (26.8.2010)

Obr.

Bez přilby nevyjedu v červenci

V sobotu 17. července 2010 strážníci skupiny prevence městské policie Ostrava vyrazili na cyklostezky ve dvou městských obvodech - Ostravě-Jihu a Hrabové.

Autor: Margareta Nosková   (11.8.2010)

Obr.

Městská policie Ostrava pořádá příměstský tábor

Městská policie Ostrava pořádá letos o prázdninách již podruhé příměstský tábor pro děti.

Autor: Vladimíra Zychová   (17.8.2010)

Obr.

Prázdninový pobyt pro děti na Javorníku

Strážníci skupiny prevence připravili dne 14. července 2010 preventivní program dětem na Javorníku v Beskydech.

Autor: Margareta Nosková   (5.9.2010)

Obr.

Bez přilby nevyjedu v srpnu

Na pondělí 16. srpna 2010 připravuje Městská policie Ostrava preventivní akci s názvem Bez přilby nevyjedu, zaměřenou na cyklisty, a to zejména na ty nejmenší, kteří jsou při jízdě na kole na našich silnicích přece jen nejohroženější.

Autor: Vladimíra Zychová   (17.8.2010)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

První červencový den roku 2010 se stal dnem složení slibu strážníka pro 11 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.8.2010)

Obr.

Bezpečná hřiště a pískoviště

Městská policie Ostrava v současné době realizuje projekt s příznačným názvem Bezpečná hřiště a pískoviště. Spolurealizátory jsou městské obvody Vítkovice, Ostrava-Jih, Radvanice a Bartovice a Moravská Ostrava a Přívoz.

Autor: Margareta Nosková   (1.11.2010)

Obr.

Konal se další kurz pro veřejnost

23. června se konal v pořadí třetí letošní kurz pro veřejnost, pořádaný Městskou policií Ostrava v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (2.8.2010)

Obr.

Opatření městské policie ke konci školního roku

Ostravští strážníci zahajují preventivně-bezpečnostní opatření zaměřené na bezpečnost dětí v okolí škol.

Autor: Vladimíra Zychová   (7.7.2010)

Obr.

Ostravští strážníci vyhráli turnaj v plážovém volejbale v Přerově

17. června se konal již V. ročník turnaje v plážovém volejbale O pohár ředitele Městské policie Přerov, kterého se účastnili také ostravští strážníci.

Autor: Vladimíra Zychová   (21.7.2010)

Obr.

Konalo se XII. Setkání pěstounů psů z třebovického útulku

V sobotu 19. června 2010 se v areálu útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích uskutečnilo v pořadí již XII. Setkání pěstounů psů z třebovického útulku.

Autor: Vladimíra Zychová   (21.7.2010)

Obr.

Prožitkový pobyt dětí ze ZŠ Na Vizině v Malenovicích

Ve čtvrtek 10. června 2010 se zúčastnili strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava jednoho z prožitkových dnů se žáky ZŠ Na Vizině.

Autor: Jan Mecner   (8.7.2010)

Obr.

Polanka Cup

Ve dnech 11. a 12. června 2010 se v Polance Nad Odrou konala celostátní soutěž mladých sportovců v házené.

Autor: Margareta Nosková   (8.7.2010)

Obr.

Dny dětí

V průběhu měsíce června pořádaly nejrůznější organizace zábavné akce u příležitosti svátku dětí, na kterých se podíleli také strážníci Městské policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (30.6.2010)

Obr.

Den otevřených dveří Dopravního podniku Ostrava

12. června 2010 pořádal Dopravní podnik Ostrava v prostorách dílen v Martinově Den otevřených dveří pro veřejnost, na kterém se podílela také Městská policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (8.7.2010)

Obr.

Cyklodovednosti

Dne 10. června 2010 začala první uskutečněnou akcí spolupráce mezi občanským sdružením Osada Bedřiška a Městskou policií Ostrava.

Autor: Jan Mecner   (21.7.2010)

Obr.

Aktivní senior

V měsíci květnu se strážníci skupiny prevence opět sešli se seniory z klubu důchodců Čujkovova v Ostravě-Zábřehu a z domu s pečovatelskou službou na Gajdošově ulici v Moravské Ostravě.

Autor: Margareta Nosková   (30.6.2010)

Obr.

Dětský den s Městskou policií Ostrava

První červnovou neděli se konal Dětský den pro děti zaměstnanců Městské policie Ostrava.

Autor: Margareta Nosková   (7.7.2010)

Obr.

Den dětí zaměstnanců Vítkovické nemocnice

Odpoledne 29. května 2010 se v prostorách Domu dětí a mládeže na ul. Gurťjevova v Ostravě-Zábřehu konal Den dětí zaměstnanců Vítkovické nemocnice.

Autor: Jan Mecner   (22.6.2010)

Obr.

Den plný radosti - tentokrát Z pohádky do pohádky

Tak nazvali pořadatelé akci, která se konala 27. května 2010 na Slezskoostravském hradě.

Autor: Margareta Nosková   (30.6.2010)

Obr.

Preventivně bezpečnostní opatření městské policie Ostrava k volbám

V době konání voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky ve dnech 28. a 29. května 2010 bude Městská policie Ostrava dohlížet na klid a veřejný pořádek na území města Ostravy posíleným výkonem služby v rámci preventivně bezpečnostního opatření.

Autor: Vladimíra Zychová   (27.5.2010)

Obr.

Bambiriáda

Dne 21. května 2010 se konala v prostorách lesní školy v Bělském lese každoroční Bambiriáda.

Autor: Jan Mecner   (30.6.2010)

Obr.

Den Slezské na Slezskoostravském hradě

Na Slezskoostravském hradě se 22. května 2010 konal další ročník akce s příznačným názvem Den Slezské.

Autor: Jan Mecner   (15.6.2010)

Obr.

Strážníci pomáhají v lokalitách postižených povodněmi

V souvislosti s povodněmi na území města Ostravy ostravští strážníci po celou dobu pomáhali, kde bylo třeba a i nadále pomáhají.

Autor: Vladimíra Zychová   (31.5.2010)

Obr.

Dětský den

Městská policie Ostrava spolu s odborovými organizacemi zve své zaměstnance s rodinami na Den dětí.

Autor: Jan Mecner   (24.5.2010)

Obr.

Soutěžní dopoledne pro děti

V prostorách základní školy Trnkovecká v Ostravě-Radvanicích se dne 17. května 2010 uskutečnila akce pro děti v rámci projektu "Bezpečnější Ostrava".

Autor: Margareta Nosková   (24.5.2010)

Obr.

Celoměstské finále soutěže Mladý cyklista

Dne 14. května 2010 se v Ostravě-Polance sešli vítězové základních a obvodních kol soutěže Mladý cyklista.

Autor: Margareta Nosková   (24.5.2010)

Obr.

Konal se další kurz pro veřejnost pořádaný Městskou policií Ostrava

Dne 12. května 2010 se uskutečnil na ředitelství městské policie v pořadí již 2. letošní kurz pro veřejnost, které jsou pořádány v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (13.5.2010)

Obr.

Strážníci převzali ocenění za 10leté působení v řadách ostravské městské policie

Dne 12. května 2010 převzalo z rukou primátora města Ostravy 18 strážníků ocenění za 10leté působení v řadách Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (24.5.2010)

Obr.

Na kole kolem Hošťálkovic

Dne 8. května 2010 v odpoledních hodinách se konala v Hošťálkovicích akce pro malé cyklisty za účasti strážníků městské policie.

Autor: Jan Mecner   (12.5.2010)

Obr.

Hrad žil první pomocí

8. května 2010 se na Slezskoostravském hradě konal již třetí ročník soutěže družstev nezdravotnických složek integrovaného záchranného systému v poskytování první pomoci.

Autor: Margareta Nosková   (24.5.2010)

Obr.

Společně pro bezpečnější Ostravu

Strážníci skupiny prevence se dne 7. května 2010 podíleli na programu pro veřejnost společně s dalšími složkami integrovaného záchranného systému.

Autor: Margareta Nosková   (11.5.2010)

Obr.

Pálení čarodějnic ve Staré Bělé

Dne 30.4.2010 se strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava podíleli na přípravě programu pro děti základní školy Junácká a mateřské školy Blanická v Ostravě-Staré Bělé v rámci již tradičního pálení čarodějnic.

Autor: Jan Mecner   (11.5.2010)

Obr.

Rajnochovice - Tandem IV

Dne 4.5.2010 se strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava zúčastnili další z řady akcí ve spolupráci s občanským sdružením Modrý motýlek.

Autor: Jan Mecner   (11.5.2010)

Obr.

Projekt Co s volným časem

Na první květnový den si skupina prevence Městské policie Ostrava připravila pro děti výlet do městečka Miniuni a návštěvu Sklepa strašidel v areálu výstaviště Černá louka.

Autor: Jan Mecner   (11.5.2010)

Obr.

Projekt Co s volným časem

V rámci čtvrteční schůzky strážníků s dětmi jsme se dne 29.4.2010 v odpoledních hodinách podívali na vyhlídkovou věž Nové radnice.

Autor: Jan Mecner   (11.5.2010)

Obr.

Den Země

Strážníci se 22.4.2010 účastnili akce Den Země v Ostravě Zábřehu

Autor: Margareta Nosková   (5.5.2010)

Obr.

Setkání se seniory

Dne 21.4.2010 se strážníci ze skupiny prevence Městské policie Ostrava setkali se seniory z klubu důchodců, který sdružuje bývalé zaměstnance koksovny Arcelor Mittal.

Autor: Margareta Nosková   (5.5.2010)

Obr.

Dopravní dny

Ve dnech 20.4. a 21.4.2010 se strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava účastnili akcí pořádaných pro děti z mateřské školy Hornická v Moravské Ostravě a v Ostravě-Hrabové.

Autor: Margareta Nosková   (5.5.2010)

Obr.

Strážník byl oceněn za záchranu života

Ocenění za záchranu života převzal z rukou primátora města Ostravy strážník městské policie Jaroslav Trexler.

Autor: Vladimíra Zychová   (28.4.2010)

Obr.

Strážníci se zapojili do projektu pro děti z dětských domovů

Ve dnech 9.3.2010 a 6.4.2010 se strážníci skupiny prevence Městské policie Ostrava podíleli na projektu „Příprava dětí a mladých lidí na vstup do samostatného života“.

Autor: Margareta Nosková   (26.4.2010)

Obr.

Projekt "Co s volným časem"

V měsíci březnu 2010 započala realizace projektu "Co s volným časem" ve dvou ostravských městských obvodech, a to v Ostravě-Radvancích v prostorách základní školy Vrchlického a Ostravě-Přívoze na základní škole Gebauerova.

Autor: Margareta Nosková   (26.4.2010)

Obr.

Branný den pro děti

Dne 29.3.2010 pořádala základní škola Kosmonautů 15 v Ostravě-Zábřehu branný den pro žáky sedmých a osmých tříd, který byl zaměřen na ochranu civilního obyvatelstva při mimořádných událostech.

Autor: Margareta Nosková   (7.4.2010)

Obr.

Rajnochovice - Tandem III

Ve dnech 1. a 2. dubna 2010 se konal v Rajnochovicích (Zlínský kraj) další prožitkový pobyt s Městskou policií Ostrava pro děti ze základní školy Kpt. Vajdy v Ostravě-Zábřehu ve spolupráci s občanským sdružením Modrý motýlek.

Autor: Jan Mecner   (6.4.2010)

Obr.

Sportovní klub Městské policie pořádal badmintonový turnaj

Sportovní klub Městské policie Ostrava uspořádal pro všechny zájemce z řad zaměstnanců Městské policie Ostrava turnaj v badmintonu.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.3.2010)

Obr.

Konal se první letošní kurz pro veřejnost

Ostravská městská policie zahájila letošní blok bezplatných kurzů pro veřejnost, pořádaných v rámci projektu Bezpečnější Ostrava. Ten první se konal dne 24. března 2010 v prostorách řediteství Městské policie Ostrava a zúčastnilo se ho 17 zájemců z řad veřejnosti.

Autor: Vladimíra Zychová   (29.3.2010)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

Dne 3. března 2010 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib 15 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.3.2010)

Obr.

Ostravští strážníci se účastnili hokejového turnaje městských policií

Městská policie Ostrava se účastnila hokejového turnaje městských policií, který se konal ve dnech 12. a 13. února 2010 ve Zlíně.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.3.2010)

Obr.

Strážníci montují nouzová tlačítka

Městská policie Ostrava zahájila realizaci projektu, zaměřeného do oblasti prevence u seniorů a osob tělesně či jinak zdravotně postižených. Prvním zájemcům byla v uplynulých dnech instalována zařízení s nouzovým tlačítkem.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.3.2010)

Obr.

Stacionární centra prevence pomáhají

Již více než dva roky, od září 2007, je občanům Ostravy k dispozici stacionární centrum prevence, provozované Městskou policií Ostrava v prostorách služebny v Ostravě-Hrabůvce. V březnu roku 2009 k němu přibylo centrum prevence přímo v centru Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.3.2010)

Obr.

Na ztracené věci se můžete ptát i na ostravské městské policii

Ostravští strážníci řeší každý měsíc několik desítek nálezů. Obracejí se na ně lidé, kteří našli nejrůznější tašky, kabelky, kufříky, klíče, doklady, mobilní telefony, jízdní kola a spoustu dalších věcí, které jejich majitelé někde zapomněli.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.3.2010)

Obr.

Ocenění pro strážníky, policejního ředitele a náměstka ředitele hasičů

Dne 20. ledna 2010 obdrželo 10 strážníků Městské policie Ostrava, kteří dlouhodobým dosahováním výborných výsledků při výkonu svého povolání dělají čest městské policii, z rukou primátora města Ostravy Ing. Petra Kajnara významné ocenění. Byl jim udělen Čestný odznak.

Autor: Vladimíra Zychová   (25.3.2010)

Obr.

Průběžné vyúčtování veřejné sbírky na útulek pro nalezené psy

Krajský úřad Moravskoslezský kraj schválil v závěru loňského roku průběžné vyúčtování veřejné sbírky, konané za účelem spolufinancování útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích, jehož provozovatelem je Městská policie Ostrava. Za rok 2009 byly na účet sbírky vloženy příspěvky občanů a firem v celkové výši 176 355 Kč.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.3.2010)

Obr.


Setkání se zdravotně postiženými občany

Autor: Margareta Nosková   (19.3.2010)

Obr.

Městská policie Ostrava na Dnech NATO

Strážníci Městské policie Ostrava se prezentovali na IX. ročníku Dnů NATO v Ostravě 2009.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.2.2010)

Obr.

Městská policie Ostrava posílí v předvánočním období výkon služby

Blíží se vánoce, snad nejhezčí svátky roku. Je čas se zastavit po celoročním shonu, sejít se s přáteli a v rodinném kruhu, obdarovat blízké. Lidé berou útokem obchody a nastalé situace využívají zejména kapsáři, kteří mívají v tomto období roku žně. Lidé u sebe mívají větší finanční hotovost než obvykle, jsou méně obezřetní a zlodějům nahrávají také tlačenice v obchodech, na poštách, v dopravních prostředcích.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.2.2010)

Obr.

Noví strážníci složili slavnostní slib

Dne 3. prosince 2009 složilo před primátorem města Ostravy slavnostní slib 26 nových strážníků Městské policie Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (15.2.2010)

Obr.

Městská policie Ostrava pořádala kurz pro veřejnost

Ve středu 9. prosince 2009 se konal v pořadí již čtvrtý kurz pro veřejnost, pořádaný v letošním roce Městskou policií Ostrava v rámci projektu Bezpečnější Ostrava.

Autor: Vladimíra Zychová   (12.2.2010)

Obr.

Ocenění nejlepších sportovců městské policie

Dne 11.12.2009 bylo vedením městské policie oceněno 9 strážníků za aktivní a úspěšnou reprezentaci Městské policie Ostrava ve sportovní oblasti v roce 2009.

Autor: Vladimíra Zychová   (12.2.2010)

Obr.

Informační tabule Městské policie Ostrava

Informační tabule Městské policie Ostrava Dne 18.12.2008 byly slavnostně uvedeny do provozu informační tabule Městské policie Ostrava, za účasti zástupce ředitele Městské policie Ostrava Bc. Jiřího Samka a starosty městského obvodu Poruba Ing. Lumíra Palyzy.

Autor: Vladimíra Zychová   (12.2.2010)

Obr.

Slavnostní zakončení projektu Městské policie Ostrava „Co s volným časem“

Dne 21.12.2009 v 9:00 hod se v budově Základní školy Vrchlického v Ostravě-Radvanicích uskutečnilo slavnostní zakončení celoročního preventivního projektu Městské policie Ostrava „Co s volným časem“, který byl realizován v rámci neinvestiční účelové dotace statutárního města Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (12.2.2010)

Obr.

Průběžné vyúčtování veřejné sbírky na útulek pro nalezené psy

Krajský úřad Moravskoslezský kraj schválil v závěru loňského roku průběžné vyúčtování veřejné sbírky, konané za účelem spolufinancování útulku pro nalezené psy v Ostravě-Třebovicích, jehož provozovatelem je Městská policie Ostrava. Za rok 2009 byly na účet sbírky vloženy příspěvky občanů a firem v celkové výši 176 355 Kč.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.2.2010)

Obr.

Stacionární centra prevence pomáhají

Již více než dva roky, od září 2007, je občanům Ostravy k dispozici stacionární centrum prevence, provozované Městskou policií Ostrava v prostorách služebny v Ostravě-Hrabůvce. V březnu roku 2009 k němu přibylo centrum prevence přímo v centru Ostravy.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.2.2010)

Obr.

Na ztracené věci se můžete ptát i na ostravské městské policii

Ostravští strážníci řeší každý měsíc několik desítek nálezů. Obracejí se na ně lidé, kteří našli nejrůznější tašky, kabelky, kufříky, klíče, doklady, mobilní telefony, jízdní kola a spoustu dalších věcí, které jejich majitelé někde zapomněli. Také sami strážníci při výkonu služby nacházejí velice často opuštěné věci. Výjimkou není ani elektronika, např. v loňském roce 2009 strážníci převzali nalezený televizor. Avšak nejvíce překvapení vzbudil zřejmě nalezený náhrobní kámen ve Slezské Ostravě.

Autor: Vladimíra Zychová   (12.2.2010)

Obr.

Ocenění pro strážníky, policejního ředitele a náměstka ředitele hasičů

Dne 20. ledna 2010 obdrželo 10 strážníků Městské policie Ostrava, kteří dlouhodobým dosahováním výborných výsledků při výkonu svého povolání dělají čest městské policii, z rukou primátora města Ostravy Ing. Petra Kajnara významné ocenění. Byl jim udělen Čestný odznak.

Autor: Vladimíra Zychová   (23.2.2010)

Starší aktuality

Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]