Jste zde: Úvod

Obr.

Chceš bezpečnější Ostravu? Staň se strážníkem!

Minimální věk 21 let, bezúhonnost, spolehlivost, české občanství, zdravotní způsobilost a maturitní zkoušku potřebuje každý zájemce o povolání strážníka městské policie.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (8.11.2016)

Obr.

V rámci celorepublikové akce Jehla bylo sesbíráno celkem 615 kusů infekčního materiálu.

Strážníci napříč Českou republikou spojili své síly a pokusili se vyčistit svá města od infekčního materiálu a tím předejít možnému nebezpečí, kterému jsou vystaveny ...

Obr.

V rámci celorepublikové akce Jehla bylo sesbíráno celkem 615 kusů infekčního materiálu

Strážníci napříč Českou republikou spojili své síly a pokusili se vyčistit svá města od infekčního materiálu a tím předejít možnému nebezpečí, kterému jsou vystaveny hlavně děti, ale také domácí zvířata. Zároveň se snažili rozšířit povědomí o správném chování při nálezu injekční stříkačky.

Autor: Michal Maršo   (19.4.2017)

Obr.

Značení jízdních kol proběhne opět na ostravských cyklostezkách!!!

Díky finanční podpoře Ministerstva vnitra ČR a statutárního města Ostrava proběhnou dlouho očekávaná značení jízdních kol a kompenzačních pomůcek na vytipovaných cyklostezkách.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (19.4.2017)

Obr.

Strážníci otestují elektromobily

Dvě vozidla značky BMW s elektrickým pohonem převzali ostravští strážníci 11. dubna 2017. Slavnostního předání se ujal primátor města Ostravy Ing. Tomáš Macura, MBA.

Autor: Michal Maršo   (11.4.2017)

Obr.

Bezpečné nakupování a parkování

S cílem zvýšit informovanost občanů o možnostech ochrany před trestnou činností v souvislosti s nakupováním před velikonočními svátky spojili své síly v rámci preventivní kampaně „Bezpečné nakupování a parkování – Velikonoce 2017“ nejen zástupci Magistrátu města Ostravy, Městské policie ...

Autor: Michal Maršo   (7.4.2017)

Obr.

Krádež elektrocentrály maskovali tím, že se vydávali za zaměstnance firmy

Dvojice zlodějů byla hlídkou městské policie dopadena 3. dubna 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. Přestože oba muži shodně uvedli, že elektrocentrálu na příkaz šéfa pouze přemisťují, díky místní znalosti strážnic byla lest rychle odhalena.

Autor: Michal Maršo   (7.4.2017)

Obr.

Více jak 410 strážníků z 30 měst se zapojí do celostátní akce JEHLA. V jeden den budou čistit svá města od použitých jehel a injekčních stříkaček.

V úterý 18. dubna spojí síly strážníci z 30 měst a obcí České republiky a pokusí se s přicházejícím jarem vyčistit svá města od nebezpečného infekčního materiálu po narkomanech. Do celostátní akce se zapojí více jak 410 strážníků včetně asistentů prevence kriminality.

Autor: Michal Maršo   (6.4.2017)

Obr.

Výběrové řízení ÚMOb Slezská Ostrava

Úřad městského obvodu Slezská Ostrava hledá pracovníka na pozici referent agendy přestupků

Autor: Dana Klišová   (4.4.2017)

Obr.

Mladík poškodil zastávku, chtěl být drsný

Na základě oznámení operátora městského kamerového monitorovacího systému byl 30. března 2017 v Ostravě-Porubě dopaden 20letý muž, který kamenem poškrábal tři skleněné výplně přístřešku tramvajové zastávky.

Autor: Michal Maršo   (3.4.2017)

Obr.

Zloděj! Chyťte ho!

Rychlou reakci prokázala dvojice strážníků, která v době osobního volna dopadla 22letého lapku. Muž, který se 25. března 2017 vydal krást alkohol do jedné z prodejen potravin v Ostravě-Porubě, se tak z lupu dlouho neradoval.

Autor: Michal Maršo   (29.3.2017)

Obr.

Nejprve ji srazil k zemi, poté okradl o kabelku

K napadení mladé ženy došlo 25. března 2017 krátce před třetí hodinou ranní v Ostravě-Moravské Ostravě. Agresivní 47letý muž svou oběť povalil na zem, pak jí z ramene strhl kabelku.

Autor: Michal Maršo   (27.3.2017)

Obr.

Přišel pro pas, skončil v poutech

Odeslání na špatnou přepážku v budově Magistrátu rozčílilo občana natolik, že při zpáteční cestě napadl strážného, jenž mu tuto informaci podal.

Autor: Liana Pospíšilová   (24.3.2017)

Obr.

Jeden jel v protisměru, druhý překročil rychlost, oba měli vysloven zákaz řízení

Nejvyšší dovolenou rychlost v obci o téměř třicet kilometrů v hodině překročil 35letý muž 17. března 2017 v Ostravě-Moravské Ostravě. 42letého řidiče, který jel v protisměru, řešili strážníci o den později v Ostravě-Zábřehu.

Autor: Michal Maršo   (20.3.2017)

Obr.

Dívka zkolabovala při cestě tramvají, strážníci reagovali pohotově

K události došlo v Ostravě-Svinově 16. března 2017 krátce před polednem. Mladá žena se náhle zhroutila na podlahu vozu a upadla do bezvědomí. Hlídka městské policie, která cestovala stejnou tramvají, ženě okamžitě poskytla první pomoc.

Autor: Michal Maršo   (17.3.2017)

Obr.

Senior linka znovu zachraňovala

Dvakrát vyjížděli 15. března 2017 ostravští strážníci k aktivovaným tlačítkům pomoci. Krátce po deváté hodině ranní spěchali do Ostravy Poruby, o pár hodin později zase chvátali k seniorce bydlící v Moravské Ostravě.

Autor: Michal Maršo   (16.3.2017)

Obr.

Dřevěnou latí proti noži

K napadení mezi čtyřmi muži došlo 11. března 2017 okolo dvacáté hodiny v Ostravě-Porubě. Slovní rozepře pokračovala fyzickým útokem a vyvrcholila vytaženým kuchyňským nožem. Incident ukončila až přítomnost hlídky městské policie.

Autor: Michal Maršo   (13.3.2017)

Obr.

Obkládačky prý ležely u plotu

Oznámení o krádeži obkladového materiálu v jedné z prodejen sanitárního zboží v Ostravě-Slezské Ostravě přijali strážníci 11. března 2017 krátce před polednem. Přestože hlídka městské policie na místě události zloděje již nezastihla, díky pozornému svědkovi se trojici lapků povedlo po ...

Autor: Michal Maršo   (13.3.2017)

Obr.

Marně hledaly svou matku

Trojice nezletilých dětí ve věku 4, 6 a 11 let oslovila hlídku městské policie v pozdních večerních hodinách dne 8. března 2017, kdy venkovní teplota již klesla k bodu mrazu.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (10.3.2017)

Obr.

Tramvaj i zastávka terčem útoku

Strážníci zasahovali v Ostravě – Moravské Ostravě na zastávce dne 3. března 2017 proti muži, který si pravděpodobně potřeboval vybít svou zlost.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (9.3.2017)

Obr.

Operní sólista, učitel i dějepisec

I strážníci původně těchto profesí složili dne 7. března 2017 v dopoledních hodinách za přítomnosti čestné jednotky Městské policie Ostrava slavnostní slib před primátorem města Ostravy Ing. Tomášem Macurou, MBA.

Autor: Ing. Michaela Michnová   (9.3.2017)


Archív >>

Městská policie OSTRAVA, Nemocniční 11/3328
Všechna práva vyhrazena - použití obsahu nebo jeho částí je možné pouze s písemným souhlasem Městské policie Ostrava.
© 2009 - 2013 MPO
Šachovnice
[Přihlásit]