✆ 156 

Starosta ocenil strážníky

Starosta městského obvodu Poruba Petr Mihálik ocenil ve středu 7. června 2017 tři městské strážníky za profesionalitu a lidský přístup při řešení napadení porubské občanky podomními prodejci.

Nepříjemnou zkušenost, která vyvrcholila jejím fyzickým napadením, před časem s podomními obchodníky získala žena ze čtvrtého porubského obvodu. Díky rychlému zásahu městských strážníků naštěstí vše dobře dopadlo. Jednalo se o strážníky Pavlu Prečovou, Filipa Škrobánka a Václava Živného.

„Kolem 19. hodiny na mě zazvonila podomní prodejkyně a nabízela služby ohledně plynu a elektřiny. Když jsem se jí zeptala, zda má nějaké povolení, tak mi slečna sdělila, že mi do toho nic není. Rozčílila jsem se a paní ve vchodu zamkla. Ihned jsem volala městskou policii. V životě by mě nenapadlo, že tito lidé jsou tak sehraní a kolega od slečny mě napadl,“ popsala paní Lenka v dopise starostovi Poruby. Doprovázející muž jí vrazil pěstí do obličeje takovou silou, až upadla. Městští strážníci podle jejích dalších slov oba výtečníky zadrželi a celou situaci vyřešili. Strážnice pak po celou dobu o napadenou ženu pečovala, uklidňovala ji a sledovala její zdravotní stav.