✆ 156 

Tři závody, třikrát na bedně!

Skvělou formu ostravských strážníků prokázaly střelecké soutěže v Přerově, Blansku i Karviné. Ve dvou závodech dokázalo družstvo Městské policie Ostrava zvítězit, v jednom pak vybojovalo stříbrnou pozici.

Již 24. ročník střelecké soutěže strážníků městských policií "O pohár primátora statutárního města Přerova" se odehrál 13. září 2017. Na startu bylo připraveno 81 střelců a 24 družstev složených výhradně ze strážníků obecních a městských policií z celé České republiky. Trojice stanovišť střelce prověřila z hlediska taktického provedení, schopnosti vyhodnotit situace s paměťovými úkoly i dovednosti pohybovat se se zbraní v členitém terénu plném nástrah a překážek. Obhajoba loňského prvenství se zdařila a družstvo ve složení Oldřich Dunaj, Pavel Burda a Tomáš Dršťák slavila první místo.

Týden nato pořádala mezinárodní střeleckou soutěž Městská policie Blansko. Dějištěm šestého ročníku „O pohár starosty města Blansko“ se stala střelnice v Boskovicích. Pro 68 jednotlivců a 22 tříčlenných družstev bylo nachystáno hned pět střeleckých situací. Své zastoupení zde měli také policisté z Polska a Slovenska. V tvrdé konkurenci vybojoval tým Městské policie Ostrava ve složení Oldřich Dunaj, Pavel Burda a Petr Vlček celkové druhé místo.

Poslední ze závodů se uskutečnil 27. září 2017 na střelnici v Karviné-Novém Městě. Devátý ročník střelecké soutěže "O putovní pohár primátora statutárního města Karviná" přivítal 30 jednotlivců a 15 dvoučlenných družstev. Střelecká stanoviště kladla vysoké nároky na bezpečnou manipulaci se zbraní za pohybu, vyhodnocování terčů i taktického provedení. Také zde reprezentovali Sportovní klub Městské policie Ostrava strážníci Oldřich Dunaj, Pavel Burda a Petr Vlček. Družstvo ve složení Oldřich Dunaj a Pavel Burda nakonec celé klání ovládlo a ukořistilo tak drahocenný putovní pohár. Skvělou formu potvrdili ostravští strážníci také v jednotlivcích. Prvním místem se blýsknul Oldřich Dunaj, šestý se umístil Pavel Burda a na dvanáctém místě skončil Petr Vlček.