✆ 156 

Ostrava je o 3300 injekčních stříkaček bezpečnější...
„Dohlížíme na veřejný pořádek i v odlehlých oblastech.“
„Pracujeme u Městské policie Ostrava na Úseku kynologie.“

Strážníci dopadli mladíka, který napadl řidiče autobusu

Tlačítko „řidič v nouzi“ stiskl šofér autobusové linky městské hromadné dopravy 13. ledna 2018 krátce před dvacátou hodinou v Ostravě-Slezské Ostravě. Na místo okamžitě vyrazila hlídka městské policie, která útočníka dopadla v trolejbusu, do něhož po incidentu kvapně přestoupil.

Číst dál...

Přes tři tisíce sebraných jehel

Sběrem odhozených injekčních stříkaček se ostravští strážníci zabývají celoročně v rámci běžné hlídkové činnosti, ale i při cílených preventivně bezpečnostních opatřeních. V loňském roce hlídky městské policie nalezly a předaly k likvidaci více než 3 300 kusů tohoto infekčního materiálu.

Číst dál...

Alkohol za volant nepatří

Podnapilého 39letého řidiče, který v Ostravě-Hrabůvce nezvládl levotočivou zatáčku a naboural do sloupu veřejného osvětlení, dopadli strážníci 7. ledna 2018 krátce před čtvrtou hodinou ranní. Muž hlídce městské policie uvedl, že něco málo vypil a pak se chtěl jen dopravit domů. Orientační dechová zkouška ukázala více než 1,8 promile alkoholu.

Číst dál...

Sprejeři chyceni při činu

Dvojici mužů, která pomalovala stěnu jednoho z podchodů v Ostravě-Moravské Ostravě, dopadla hlídka městské policie 22. prosince 2017 krátce po dvaadvacáté hodině. Mladíky odhalila strážnice obsluhující městský kamerový monitorovací systém.

Číst dál...

Plakáty strhneme a vše bude v pořádku

Dvojici mladíků, která v Ostravě-Porubě prováděla nepovolený výlep plakátů, přistihli strážníci 17. prosince 2017. Reklamní sdělení muži nalepovali na jeden z obytných domů krátce před čtvrtou hodinou ranní.

Číst dál...

Z večírku přímo za volant

Náraz vozidla do sloupu veřejného osvětlení zpozorovala hlídka městské policie 15. prosince 2017 krátce po třiadvacáté hodině v Ostravě-Moravské Ostravě. Strážníci se k místu nehody ihned rozběhli a řidičce nabídli prvotní ošetření. Následně se ukázalo, že 41letá žena řídila pod vlivem alkoholu.

Číst dál...