✆ 156 

Četnictvo

Vznik četnictva spadá do napoleonského období, kdy Napoleon Bonaparte zřídil v roce 1798 zvláštní sbor, nazývaný gens d´Armes (ozbrojenci), který zabezpečoval veřejnou bezpečnost. Tento sbor byl zřízen také v Lombardii a když zaniklo Italské království, přešla Lombardie do rukou Rakouska, které převzalo i tamní vojenské jednotky, včetně uvedeného sboru.

Číst dál...

Městská policie Ostrava

V souvislosti se změnami, jež nastaly po roce 1989 a po demokratických volbách v listopadu 1990, byl jednou z nově přijatých právních norem zákon číslo 367/1990 Sb., o obcích. Zákonem bylo obcím svěřeno do samostatné působnosti zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku.

Číst dál...

Mezinárodní setkání jízdních policií

Je to již dvacet let, kdy se zástupci jízdních policií z celé České republiky i ze zahraničí setkávají v Ostravě, aby poměřili své síly ve sportovních disciplínách a předvedli, jak dokáží obstát v náročných situacích, kterým musí mnohdy ve výkonu čelit.

Číst dál...

Ocenění strážníci

Strážníci a zaměstnanci Městské policie Ostrava za své zásluhy, výsledky práce, za hrdinské a jiné výjimečné činy, jakožto za dlouhodobé setrvání v pracovním poměru u městské policie získávají ocenění.

Číst dál...