✆ 156 

Operativní oddíl

Operativní oddíl vznikl v roce 2008 sloučením dosavadních oddílů kynologie, hipologie a technického. Pod toto pracoviště spadá skupina hlídkové služby, pořádkové služby, hipologie a kynologie. Skupina hlídkové a pořádkové služby operativního oddílu se nachází na ul. Slovenská 1149/5 v Moravské Ostravě a Přívoze v budově integrovaného výjezdového centra, kde sídlí rovněž Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje a Policie ČR. Úsek kynologie a hipologie sdílí třípatrovou budovu integrovaného výjezdového centra na ulici Kaminského 636/12 na území městského obvodu Nová Bělá společně s hasiči, záchranáři, jednotkou rychlé zdravotní pomoci a jednotkou rendez - vous.
Zdroj: http://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ivc-v-ostrave-jihu-v-prosinci-zkolaudovano-v-unoru-ma-byt-otevreno-20160107.html

Úsek hipologie

Existují také situace, kdy se kůň ve zkušených rukách ochránce zákona stává nenahraditelným pomocníkem při zabezpečování veřejného pořádku a bezpečnosti občanů.

Číst dál...

Pořádková služba

Pracovní náplň této skupiny spočívá taktéž v zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku v rámci města Ostravy a dalších obcí na základě veřejnoprávní smlouvy.

Číst dál...

Hlídková služba

Pracovní náplň spočívá v zabezpečování místních záležitosti veřejného pořádku a v technické podpoře všech oblastí v rámci města Ostravy a dalších obcí na základě veřejnoprávní smlouvy.

Číst dál...