✆ 156 

Pracoviště pro příjem tísňových volání

Pracoviště pro příjem tísňových volání je společným dispečerským pracovištěm Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje, Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, Policie ČR a Městské policie Ostrava. Sídlí v budově Integrovaného bezpečnostního centra Moravskoslezského kraje (IBC), které bylo uvedeno do provozu počátkem roku 2011.

Do IBC jsou svedena volání na tísňová čísla z území celého Moravskoslezského kraje. Svou činnost ukončilo Centrum tísňového volání v Ostravě (CTV) a všechna další operační střediska hasičů, zdravotnické záchranné služby a policie v Moravskoslezském kraji. Z tohoto jediného místa jsou předávány pokyny k výjezdu záchranných a zásahových jednotek do všech stanic a sídel hasičů, záchranky a policie v kraji. Ti k zásahům vyjíždějí ze svých stanic stejně jako doposud. Jejich práce a činnost na místě zásahu je nyní řízena a koordinována z jediného společného prostoru – z IBC.

Stejně jako dříve v CTV Ostrava, tak i v novém IBC všichni dispečeři spolupracují ve společném dispečerském sále. K dispozici mají tu nejmodernější technologii a špičkovou informační podporu k tomu, aby rychle a účinně zvládli všechny malé případy, ale i velké havárie, mimořádné události a krizové situace na území celého Moravskoslezského kraje.