✆ 156 

Střední školy

Besedy jsou určeny školám s převahou studentů z jiných obcí.

  • Zájmy chráněné zákonem
  • Bezpečné chování pro dívky

Zájmy chráněné zákonem

S trochou nadsázky můžeme říct, že je dovoleno vše, co není zákonem zakázáno. Je-li činěno to, co je zákonem zakázáno, bude to podle zásluhy potrestáno... I toto zazní u besedy s názvem zájmy chráněné zákonem, jejíž cílem je předat informace o skutkových podstatách jednotlivých trestných činů či přestupků a jejich následných dopadech. Je třeba, aby studenti dokázali specifikovat rozdíl mezi přestupkem a trestným činem. Při diskusi mohou vyjádřit svůj názor na platnou právní úpravu. Závěr besedy je věnován otázce návykových látek a trestné činnosti spojené s jejich užíváním.

Bezpečné chování pro dívky střední školy

Podstatou besedy je naučit dívky rozpoznat rizika hrozící v konkrétních situací běžného života a jak svojí předvídavostí a ostražitostí vyhnout se potencionálnímu nebezpečí. Beseda vyvrací zažité mýty v oblasti sexuálního napadení a z psychologického pohledu rozebírá jednotlivé tipy útočníků. Poslední část je věnována jak se účinně a efektivně bránit dojde-li k nejhoršímu.

 

V případě zájmu o besedu nás kontaktujte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Uveďte prosím aktuální telefonní číslo a jméno kontaktní zodpovědné osoby. Strážníci vás poté budou kontaktovat na telefonním čísle, které jste uvedli v žádosti o besedy, a domluví s vámi konkrétní termíny či upřesní požadavky. V případě změny již naplánovaného termínu besedy nás kontaktujte na tel. č. 720 735 125.