✆ 156 

Objednávání besed

V případě zájmu nás kontaktujte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Nezapomeňte uvést aktuální telefonní číslo a jméno zodpovědné osoby. Strážníci vás poté budou kontaktovat na telefonním čísle, které jste uvedli v žádosti o besedy, a domluví s vámi konkrétní termíny či upřesní požadavky. V případě změny již naplánovaného termínu besedy nás kontaktujte na tel. č. 720 735 125.

Strážníci spolupracují s vedením základních škol i na prevenci šikany a jiných patologických jevů, kdy jsou besedy tzv. ušity na míru konkrétním problémům, věku dětí a schopnostem jejich vnímání. Pomocí tlumočníků a speciálních pracovníků besedují strážníci i s dětmi sluchově, zrakově či jinak zdravotně postiženými.

ms6

Strážníci skupiny prevence a propagace spolupracují také s nestátními a neziskovými organizacemi, s nízkoprahovými zařízeními a občanskými sdruženími na programech určených dětem. Občanská sdružení pracují s dětmi z rizikových lokalit, zdravotně handicapovanými, s poruchami chování nebo speciálními vzdělávacími potřebami. Strážníci navštěvují děti nejen v jejich prostředí, ale i na prožitkových pobytech a připravují pro ně speciální program zaměřený na prevenci negativních společenských jevů a také na jejich bezpečnost. Při těchto aktivitách dochází k vytvoření pozitivních vztahů mezi dětmi a strážníky.