✆ 156 

O úseku prevence

Strážníci z úseku prevence a propagace zabezpečují úkoly v oblasti prevence kriminality v rámci Městské policie Ostrava a také v součinnosti s Policií České republiky, úřady městských obvodů a jinými fyzickými a právnickými osobami. Strážníci soustřeďují informace, které pak vyhodnocují a získané poznatky využívají pro tvorbu a realizaci projektů a besed vztahujících se k prevenci kriminality. 

prevence1Náplní práce strážníků tohoto úseku je příprava a realizace programů a harmonogramů  preventivních besed v mateřských, základních i středních školách. Na setkáních se seniory a širokou občanskou veřejností strážníci diskutují o bezpečnosti v našem městě a přispívají tak ke zvýšení pocitu bezpečí občanů.

Strážníci prezentují práci Městské policie Ostrava na veřejných akcích. Společně s dopravními referenty zabezpečují činnost v souvislosti s provozem dětského dopravního hřiště. Prioritním úkolem strážníků úseku prevence a propagace je zvyšování právního vědomí občanů a jejich aktivní zapojení do ochrany života, zdraví a majetku. V případě dotazů volejte tel.č. 720 735 125 nebo nás kontaktujte na e-mailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..