✆ 156 

Senioři - zvlášť zranitelné oběti trestných činů

Městská policie Ostrava spolupracuje se seniory již řadu let. V případě zájmu o navázání spolupráce nás neváhejte kontaktovat na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (nezapomeňte uvést aktuální telefonní číslo a jméno zodpovědné osoby) či tel. č. 720 735 125.

V rámci preventivních aktivit seznamujeme seniory s riziky v různých životních situacích (cestování v prostředcích hromadné dopravy, návštěva supermarketu, předváděcí akce aj.). Zde je velký důraz kladen na osobní zážitky seniorů, které jsou s nimi v rámci diskuze rozebírány a nové „nekalé“ praktiky, které se objevují ve snaze seniory poškodit.
Velkou úlohu v prevenci seniorů hrají projekty. V rámci projektu Řetízek bezpečí a kukátko jsou seniorům zcela zdarma instalovány bezpečnostní řetízky a panoramatická kukátka na vstupní vchodové dveře do bytů či rodinných domů. Osobám starším šedesáti let, které splňují podmínky pro získání senior linky, jsou montovány senior linky bezplatně a těší se velké oblibě mezi seniory. Nejednou dokázaly senior linky svým uživatelům pomoci a včasný příjezd strážníků zavolaných právě pomocí nouzového tlačítka zachránil nejeden lidský život. Třetím z projektů je Senior jako posel prevence. Zahrnuje besedy, exkurze a adaptační pobyt. V rámci všech těchto aktivit jsou senioři obohaceni nejen o vědomosti, ale také o cenné praktické zkušenosti. Cílem projektu je předat účastníkům projektu informace, které mohou prezentovat dále.